Başlangıç Filminin senaryosunda hata var mı?

Filmi 5 defa izledim. Konu güzel fakat senaryo bana hatalı geldi.

Uykuda 3 defa dalış yapılıyor. İlk dalış yaptıklarında uçaktalarken gerçek hayattalar ve narkoz veriliyor. Peki rüya içinde ikinci ve 3. dalışlarda narkoz verilmesi imkansız değil mi? Aslında filmde bu konuda detay verilmesi lazımdı. Şöyle deselerdi misal olarak: uçakta uyutulduklarında

verilen narkozun zamanına göre ilave güçlü yatıştırıcılar verilerek zamanlamalı rem dönemleri dalışlar olabilirdi.Böylece 2.dalışta rüya içinde iken narkoz verilmeyecekti. Ama yine sorun oluyor çünkü dalışlardan düşerek uyanıyorlar.Böyle oluncada minübüste uynacaklarına uçakta uyanıyorlar.

Sizcede bir sorun bir eksiklik yok mu ? Sizce matrix daha mantıklı bir senaryo değil miydi?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• 4-5 ay önce bi kere abimle izlemiştik bu filmi o zaman biz de eleştirecek bir kaç şey bulmuştuk. Şimdi pek hatırlamıyorum. Ama 2. ve 3. rüyalarda narkoz gerçekten verilmiyor sadece bir sonraki rüyaya geçebilmek için bilinçaltını kandırmak gibi bişey. Yani rüyada olsan sana narkoz verseler yok bunu benim bedenime vermediler ki olmaz bu mu diyeceksin :)

0|1
    0|0
    • yada yanlışmı düşünüyoruz. ilk dalışta verilen yatıştırıcının özelliği vardır belkide. 3 dalış yapmayı sağlıyordur. zaten dalışlarda düşmeler mantıklı. minübüsteki dalış havada asıl iken olduğundan müzikle

uyandırılıyor. yani minübüs uçakla aynı şartlarda yerçekimsiz ortamda oluyor. en iyisi ben bir daha izliyim :)

• gerçekten filmdeki esrar perdesi ne hasta oldum ben tekrar izliyorum:)

• Evet tekrar tekrar izlemekte fayda varmış. Bir çantanın içinde rüyaları ortak görmelerine yarayan cihaz var. sistemin kabloları uyutulurken bileklerine takılıyor. Mimarların tasarımları bir bilgisayar programı gibi

cihaza yüklenmiş.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Ilk ruya icin verilen drug gercek.Digerleri ise ruya olur bu durumda. Yani ruyada mantik aramanin anlami yok:)

0|0
    0|0
    • tabi ki rüyada mantık olmaz ama ben senaryoda mantık arıyorum:)

• Amerikan filmi iste:) Ama filmin hatalarindan cok konusu hos bence, ben oraya odaklandigim icin ancak bu kadar yorum yapabilecegim.

• Ben sorun göremedim ama en kısa sürede yeniden izlemeye çalısacagım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• senaryoda hata yok fakat o filmi anlamak için kendini vermen lazım ruya içinde hiç ruya görmedin yani ruyanda hiç uyanmadınmı bilinçaltı katmanlarına iniliyor çok detaylı bu konu

0|1
    0|0
    • detayı iyi yakalamışsınız :filimde bilinçaltı katmanları çok sık geçiyordu. bu film seri olarak devam edeceğe benziyor.

• kurgu oldugu icin sonucta bir mantık aramamak filmi izleyip gecmek gibi bir yol izledim:)

0|0
    0|0
  • Zaten film benim pek de hoşuma gitmedi, ısınamadım, içine giremedim. Görsellikten öteye gidemedi benim için.

0|0
    0|0
  • Hiç haz etmiyorum bu filmlerden :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...