Neden her evde misafir odası bulunur?

Neden her evde misafir odası bulunur, oturma odasına misafirlerin girmesi yasakmı ki?

işte bir zihni sinir sorusu daha değerli arkadaşlarım ilginç cevaplarınızı bekliyorum:)

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Çünküü; misafir odaları, oturma odalarına kıyasla daha şık dizayn edilir. Gündelik kullanilan bir odadaki esyalar ne olur? Kirlenir, eskir. Düşünceli ve titiz bir evsahibi misafirlerini adı üzerinde misafir odasında ağırlar. Bu ziyareti gerçekleştiren konuğa gösterilen saygıdan ileri gelir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• hayır oturma odasına misafirlerin girmesi yasak değil ama eve gelen konuklar özel olduğu için daha iyi bi yerde ağırlamak isteriz bu yüzden hali hazırda bi oda bulundurmak iyidir her yer dağınık olabilir ama birden kapı çaldı mı misafiri alacak derli toplu bir oda bulunur onun adı misafir odası :))

0|0
    0|0
  • bizde oda bol ama nedense misafir odası yok, misafir geldiğinde kendi odalarımız verilir biz başka odalarda uyuruz :)

neden misafir odası bulunur, çünkü genelde diğer odalar özel eşyalarımızın bulunduğu odalardır. misafir odaları iki yataktan felan oluşur, daha rahat etmeleri ve etmemiz için :)

0|0
    0|0
    • :))) hımm sen malikhanede yada şatoda yaşıyorsun :)) ne güzel bende 140m2 ile idare ediyorum gerçi bir başıma yetio :) zaten temizliği bile ayrı dert heheeheh:)

• arap kınayı bol bulunca kı..na sürermiş de ondan. ya misafir odası olur ya da ütü odası.

0|0
    0|0
  • biz de yok evimizin her kösesi bizim :D misafir gelincede istedigi yerde takılsın :D

0|0
    0|0
  • Bizde yok.Soruyorum sana neden yok?

0|0
    0|0
    • nie soruma soru ile karşılık veriyon :)) sen benim kine ceva pver bende senin kine söz :)

• Aaa evet cınımm kapakçıya gitmiştim açtırtmaya :D

• napıyım:)) susmuş olunca...öyle dedim gıcık :)

• bızım odaların hepsı aynı :)

0|0
    0|0
  • biz de yok

0|0
    0|0
  • oturma odaları daha yakın arkadaşlar için uygun

0|0
    0|0
    • evet yani misafir odası daha bir resmi oluyor değil mi koltukların uzaklığı felan...ama oturma odası daha çok aile içi sizli bizli evet):)

Erkekler Ne Diyor 7

• Gece yatıya kalacaklarsa orada uyurlar bu nedenle misafir odası adını almış mekan

0|1
    0|0
  • O çoooookkk eskilerden di yahuu..Sebebi de...: mALUM tÜRK AİLELERİ KALABALIKTIR VE O DÖNEMLERDE DAHA ÇOK ÇAT-kAPI MİSAFİRLİK OLURDU...BU GİBİ DURUMLARA KARŞI TETBİR OLARAK DA bir oda her zaman düzenli tutulurdu. Bizim ailede hiç öyle bir oda olmadı. Ben misafirliğe gittiğim evlerde öyle bir oda varsa mutlaka o odaya giderdim ki..hiç kullanılmadan eskiyen mobilyalar az da olsa kullanılmış olsun diyeee...

0|0
    0|0
    • dostumm:)) bu ne heyecan yaff "caps" layıp durmuşsun heeheh:)

• Bende bi iPhon 3GS, bi 4GS, bi HP ProBook 6550b, bi Mac Air 2 var...3GS ve HP 'yi İPad sayesinde eleyebileceğim sanırım...( yahu harbiden de yürüyen ofismişim heee...yuh yanii)

• :)) heehheeh

• Bizim evde yok eskidenmiş o.

0|0
    0|0
  • daha dün habertürk te kısa film belgeseli vardı türkler misafirperdir evlerinde en güzel oda misafir odasıdır diye misafire saygıdır ona ait bir odanın verilmiş olması bile,

0|0
    0|0
  • bizimkisi öğrenci evi heryer misafir, yatak odası, oturma odası fark etmez :)

0|0
    0|0
  • Zihinsiz kaldım anne.

0|0
    0|0
  • Yasakdır herhalde

0|0
    0|0
Yükleniyor...