Iman, kelime-i tevhid ve şehadet nedir?

iman, kelime-i tevhid ve kelime-i şehadet nedir? ve nasıl getirilir?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• iman :Allah'ın varlığına, birliğine, tereddütsüz inanmak ve Hz. Muhammed'in (asm) peygamber olduğunu ve bize bildirdiği şeylerin hepsinin hak ve doğru bulunduğunu, hiçbir şüphe duymadan kabûl ve tasdik etmektir

kelime-i tevhid :Lâ ilâhe İllellâh, Muhammedün Resûlüllah

kelime-i şehadet :Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve resûlü

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İman :Hz.Peygamberin, Allah'tan getirdiği kesin olarak bilinen hükümlerin doğruluğunu kabul ve tasdik etmektir. İman esasında kalp ile olur, dil ile ifade edilir

kelime tevhıdın anlamı teklemek demektir. LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUR RESULULLAH tevhidin karşılığıdır LA İLAHE İLLALLAH ifadesi sizlerinde bildiği gibi allahtan başka ilah yoktur manasını taşır .kelime-i sehadeet:"Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed'in O'nun kulu ve elçisi olduğuna şahitlik ederim" anlamındaki, "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü" ifadesidir.

0|1
    0|0
  • iman:ein kökünden gelir allahın varlığından ve birliğinden emin olmaktır. kelime-i tevhid: la ilahe illallah, kelime-i şehadet: eşhedü ella ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühü ve resulühü. anlamını intten bak üşendim.

0|1
    0|0
  • Lâ ilâhe İllellâh, Muhammedün Resûlüllah.(kelime-i tevhid)

Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü.”kelime-i şehadet)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Türkiyede yaşıyorsan yakınlarında illaki cami mevcuttur en sağlam bilgiyi o işle ilgilenen hocalardan edinebilirsin.

1|0
    0|0
    • burası soru cevap sitesi sanırım sen bilmiyorsun ama bir bilen çıkar sanırım :D

• Ben o konularda ahkam kesebilecek kadar bilgim olduğuna inanmadığım için vebalin altına girmek istemedim tek bir yanlış cümlenin vebali bile çok ağır olabilir. Konu bilip bilmeme değil yani üstad.

• mantıklı bir cevap ama yinede bunu bilipte yaymamak anlatmamak bile büyük günah..

Yükleniyor...