Gerçek sanatçılar ile popüler kültürün dayattığı şarkıcılar arasındaki farklar neler?

Şöyle bir bakıyorum da yeni nesil medyanın kendisine dayattığı şarkıları ve şarkıcıları dinlemekten kendini alıkoyamıyor.

İspanyolların Julio Iglesias'ı, Fransızların Enrico Macias'ı.. Kanadalıların Celine Dion'u.. İngilizlerin Pink Floyd'u.. Bu örnekler çoğaltılabilir. Bu tür sanatçılar sanatçı sıfatını taşırken bir yerlerde Demet Akalın, Serdar Ortaç, Murat Bozun çalması da ne ayak. :D Bu yüzden müzikten anlayan insanların her zaman gönlümde yeri ayrı olacaktır. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda..

1|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• Artik bu duzende dayatilan seyler yine marka etiket hirsi oldugundan dolayi hemen parlayan bir anda sonen insanlar kendilerine sanatci demeye basladilar. Onlar boyle dediginde karsi gelen olmadi. Ne yapilan muzikler nede sozler. Bir anlam tasimayan bos laflar. Piyasanin ritmine gire yapilan sey sanat degil zanaat oluyir. Insanlar ne yazikki bu carki gorecek incelikte degiller. Sanat essizdir ozeldir. Niceleri geldi gitti hala dinleniyor. Jimi hendrix. Janis joplin. Bob Dylan, Jim morrisson, ve daha niceleri. Cok guzel bir konuya deginmissin sanatci kavrami populer kulturun bir eseri degildir. Populer olma kaygisi guden de bir imge anlam aramal basli basina bir kaostur.

0|1
    0|0
    • Güzel yorumlamışsın. Sanat zaten 70 - 80 - 90 aralığında yapıldı. Ve rock kültürünün etkisi bir hayli fazla.. Dünyada ünlü birçok parça rock balladlarından oluşmakta. :)

• Şu an bunu dinliyorum. Belki birazdan son görüşmemiz olur.. Kim bilir belki. Herhangi bir şey yazmadın bu konuda. Benden bir hatıra olarak kalır bu parça. Müzik zevkini az çok tahmin ettim gönderdiğin parçayla. Bunuda beğenirsin. :) https://youtu.be/9muzyOd4Lh8

• Aklım sende kaldı. Gittin ya dert oldun içime. Bense girdim biçimden biçime. Başka yolu yok mu tekrardan gelsen ya bugüne. :)

Hani ortak noktalarda buluştuğum bir insanı kaçırmaktansa aklımı kaçırırım daha iyi. :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Kesinlikle katılıyorum

0|1
    0|0
  • Kesinlikle haklisin bos yere onlara prim verildigini dusunuyorum

0|1
    0|0
  • Ya abi çok haklısın geçen pop dinleyen bir kız Beatlesın Yesterday şarkısına bir şeye benzemiyor dandik demişti neremle gülsem bilemedim abi efsane konuşuyor orada sen kimsin? Seni komik velet. Ay yine sinir oldum ayol

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...