İbraniler (İSRAİLOĞULLARI) hakkında ne düşünüyorsunuz?

İbraniler yani İsrailoğulları hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben Yahudi kökenli bir Türk'üm. Ama bundan 7 yıl önce hak din olan İslam'ı seçtik. Irkımızı yinede değiştiremeyiz. İsrailoğulları'ndanız ama Türk vatandaşıyız. İzmir'de yaşamamıza rağmen burada bile oldukça ırkçı tepkiler aldık. Umarım ırkçı yorumlar gelmez. Size güzel bir İbrani ilahisi. :)

0|0
11|26

En İyi Kız Görüşü

• Dinin ırkla alakası yok ki ister yahudi ol ister türk ister x milleti. İsnanları bileştiren aptal ırklar değil gersine aynı duygulardır.

Müslüman olmana sevindim 😊 Umarım en güzel bir biçimde yaşarsın İslam'ı

0|0
    0|0
    • Elhamdulillah, İnşAllah. bir de ırkçılık olmasa harika olacak ta neyse alıştık gerçi. :D

• @Єναηєscєηcє-Sєlєη Birinizde cikip demiyorsunuz madem muslumanligi kabul etdin ibarnice ilahi ney? adam mutlaka fake ya da sizinle dalga geciyor ama tabi siz algilamiyorsunuz gecende ayni soruyu sorup dalga gecmisti 😅

• @Rabbi___ arkadas hayret biseysiniz yaa, evet ayni soruyu sordum da dalga gecmem ya da fake olmam ne alaka. Valla billa museviydim ve İslama girdik sulalecek. Hayret bisey surekli kotu niyetlisiniz ne yapayim bilmiyorum kanitlamak icin.

En İyi Erkek Görüşü

• İslamı seçtiyseniz islamdan açıklama yapayım Allah c. c buyuruyorki sizin ne renginiz nede ırkınızla üstün değilsiniz sizin üstün olanınız takvada üstün olanınızdır buyuruyor. bizim için tüm peygamberlere iman şarttır. İsrail oğullarındanda Allah dostları olmuştur musa aleyhisselama iman edenlerde Allah dostu idi davut aleyhisselama tabi olanlarda Allah dostu idi medinede İsrail oğlularından peygamberimize tabi olanlarda Allah dostu idi. Müslümanım dediği halde imanın şatrlarına uygun davranmıyanlar Allah dostu değil Alllah dostu Ancak Allaha mülaki olmakla olur. bunun ırkı olmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Saygı duyarım her insan olabilen kişiye

0|0
    0|0
  • Yahudilerde insandır.

0|0
    0|0
  • Izmirin neresindesiniz de boyle bir yorum yapabiliyorsun

0|0
    0|0
    • Eşrefpaşadayım kardeşim buradaki kürtler bize duyurarak eskiden yahudi p. çleri derlerdi, işin ilginci kendileri de ırkçılıktan şikayetçi :D

• O evenescence mi dir nedir korkakligini, pislikligini konusturmadan engel atarak kanitladi. Zavalli

• Musluman olduysaniz sizi kabullenmeleri lazimdi

0|0
    0|0
  • Irkçı değilim çok şükür.

0|0
    0|0
  • en zekı ırk ovunmelısın

0|0
    0|0
  • Onemli olan ibrani veya arap veya turk olman degilki mesele islam i ne kadar dogru yasayabildiginde. Mahserde irkimiza gore muamele edilmeyecegiz imanimiza gore hesap verecegiz yani demem o ki kabe yaninda yasayanlardan ustunsundur belki ama takva manasinda tabi :)

0|0
    0|0
  • Henüz cococolayı alıp yere dökmedim. sen bilirsin tabii

0|0
    0|0
  • Iyi inandirma yetenekleri var

0|0
    0|0
  • Bu nasıl oldu? Yahudiler müslümanlardan ölesiye nefret eder nasıl islamiyete geçtiniz.

0|0
    0|0
    • IKRA ! Oku, yaradan Rabb'in adıyla oku. :) Allah'ın hidayetine kim dayanabilmiş ki biz direnelim. :)

• Dinim müslüman olmaz, müslüman islama inanan kişidir dinim islamiyet olabilir 7 yıldır bunu sülalecek öğretmemeleri kötü olmuş

• Oooo sen de yaa

Erkekler Ne Diyor 25

• Sorsalar en ileri goruslu sehri İzmir ama bir halt yok. Israilogullarinin gecmisi mazisi berbat hem zalimlikleri hemde kavimleri hep insanlik disi seyler yapmis. Halada yapiyolar o sebeple ben genel manada sevmiyorum, kotu olduklarinda cahil olduklarinda hep en olmuslar, ve cok kokene bagli olanlar cok ozel ve ayri olduklarini irklarinin ustun oldugunu dusunuyolar. Ama sen sonucta islami secmissin tabi ki de baskasin farklisin. Umarim secimini inancini en dogru sekilde yonlendirir ve yasarsin.

0|1
    0|0
  • Yanlış paylaşılan kanal hristiyan youtube kanalı uzak durun zaten ilahinin içeriğinide bilmiyoruz yani Belki teslisden bahsediyor olabilir. Neyse müslüman olmanız çok güzel atanız İbrahimin İshakın , İsmailin dinine girmeniz çok güzel yani Din onlardan bize geldi. Son şeriyat kitabımız Kuran Resulumuz H. Z MUHAMMED. s. a. vdimir kardeşim benim. Ve bizim dinimizde bütün peygamberleri kabul ederiz ve severiz saygı ve hürmet ederiz.

0|0
    0|0
  • Mübarek olsun sana islam.

0|0
    0|0
  • Yahudileri, israillileri severim :-D Çok zeki ve ticarette usta bir millet. Bir avuç nüfuslarıyla Türkiye hariç, dünyaya hükmediyorlar. Bu yisraelliler bahtsız bir millet :-D Dünyadaki her ülke avuçlarinin icinde ama bir Türkiyeye gücü yetmiyor. :-D dünyanin parasini harcadilar arap baharında. Ama Türkiyeye zerre bir sey olmadı. :-D arap baharı Turkiye icindi. Ama yisraillier dünyanin arapını ziyan etti :( Yahudiler tevrattaki büyük israile asla ulaşamayacak. Çünkü biz şahin Türkler varız. Ak Parti ve Türk ordusu, irak ve suriyeden toprak katacak ülkemize. Büyük israil, Büyük Türkiye olacak. Şunuda bilki Abdnin kalbi, beyni yisraildir. Doların gerçek sahibide yahudilerdir. İsrail olmasa abd bir hictir. Türk olmasam yahudi olmak isterdim :-D

0|0
    0|0
    • Sen birde senle dalga geçen o orysp çocuggu kürytlere şöyle söyle: Sizin kocaniz biziz. Kemiginizde bizde dee. Siz olmasaniz orysp kürytler bir hic, zaten olsaniz dahi yine hicler. ;)

• İbranilerin dışarıdakilere kapalı olduğunu biliyorum. Ve tarihde Hazar Türklerinin ibraniliğe yöneldiğini. Ve yahudilerin %90ına yakınını Türklerden gelen Aşkenazlar oluşturduğu için benim onlara karşı iyi bir önyargım var😌
    Türkün Türkden başka dostu yok malesef

0|0
    0|0
  • İnsanı sev ki insan olasın yaratan vardır adı sanı her lisanda farklıdır fakat her insan kutsaldır ırkı rengi ne olursa olsun bayım, ne yahudiler var insanım diyen başka din mensuplarından daha insan

0|0
    0|0
  • Kardeşim herkes müslüman olarak doğar kimisi türktür kimisi arapdır... önemli olan blu çağına geldiğinde hak din islami secmendir. Kuran da geçiyordu israilogullariyla çok catisacagimizi fakat içlerinde tıpkı müslümanlar gibi ibadet edenler de vardır diyor sen de inşallah Kuran da bahsedilen doğru yolda olan israilogullarindansin

0|0
    0|0
  • Kalbin bu devlet bu bayrak için atıyorsa ne önemi var afrikalı olmuşsun amerikan ibrani olmuşsun. türk olup da vatana dine hainliği bitmeyenlerden kat be kat iyisiniz benim gözümde. allah sayınızı artırsın. bu arada ibraniler yahudidir, sen müslüman , ilahi ise yeshua yani hristiyanlık. bir garip geldi nedense :)

0|0
    0|0
    • şöyle söyliyim, İlahi ibranice yani ana dilimde ama Yeshua yani İsa peygamberi anlatıyor. :) söylediklerine teşekkür ederim kardeşim.

• Neyse hiç değilse beni anladın sende tam ırkçı sayılmazsın görüş sahibi 😊😇😇

• @Єναηєscєηcє-Sєlєη pardon orda bir yanlışlık oldu. kusura bakma

• Bir ırka ait kişilerin davranışları tüm ırkı etkilememeli. Kimseye karşı ırkçı değilim.

0|0
    0|0
  • Ibr (n) e olduklarini dusunuyorum

0|0
    0|0
  • teröristleri öldürüyorlar. yahudiden değil, müslümandan korkacaksın bu devirde. Allah derler fitne fesat ederler. kafaları secdeden kalkmaz ama her türlü pisliğe burunlarını sokarlar. iki yüzlü olunacağına en azından niyet belli edilsin...

0|0
    0|0
  • yahudileri sevmem filistine yaptıklarınızı unutmadık

0|1
    0|0
    • Başımıza gelen şeylerden biz sorumluyuz karşı taragı suçlamak çözüm değil.

Tembelliği hurafeyi din yaparsak elbette israil gibi bir devletin karşısında perişan oluruz,

• @Єναηєscєηcє-Sєlєη selen haplandınmı gece gece ben de onu diyorum 1 grup itolit dünyayı kontrol ediyor gazzeye yardım gemimize saldırdılar o kadar insan öldü dinimiz bile yahudileri lanetliyor

• Ben de diyorum ki bugünkü küslümanların yahudiden ne farkı var?

İsraliyat girmemiş mi hadisler yoluyla İslama? Neyin kavgasını veriyoruz.

• Müslümanların ya da Arapların İsrailoğullarıyla kuzen olduğunu biliyorumm.. Hz İbrahimin çocuklarından ayrılıyolar..

0|0
    0|0
  • Irkının ne önemi var. Önemli olan insanlığın. Bu ara Müslüman olmana çok sevindim kardeşim😊

0|1
    0|0
  • İsrailoğulları bildiğim kadarıyla kendilerini efendi olarak görürler diğer bütün insanlar onlara hizmet etmek için yaratılmıştır inancındalar. Lanetli ırk diye de bilinir 2 Peygamber ve 2 kutsal kitap gönderilmesine rağmen hak yoluna gelmemişler

0|0
    0|0
  • ırkcılık yapmak günah zaten müslüman olduysan sorun yok

0|1
    0|0
  • Irk ayrımı nedir ya hangi devirde yaşıyoruz

0|0
    0|0
  • Siyonist kopekler

0|0
    0|0
    • çok yardımcı oldun, şimdi ben seni seveyim mi kötü birşey mi diyeyim?

• Talmudu bilirmisin orda ne yaziyor.
      Ve birde tevrat kitabinida eski yahudi rahipler tahrip edip degistirdiler

• iyi de ben müslüman oldum :) o dediklerinin hepsini araştırıp komple bir karar aldık. ama ırkçılık günah değil midir?

• Çok sanslisin la

0|0
    0|0
  • yumartayı pişirmek için dünyayı yakmakdan çekinmeyen bir ırk

0|0
    0|0
  • sonunda helak olcaklar. dunyadakı butun fıtnelerınn kaybagı dıye dusunuyormm

0|0
    0|0
  • takılsınlar kendi hallerinde bizene kardeşim :D

0|0
    0|0
  • Yeryüzünün en pis kan içen aşağılık milletidir

0|0
    0|0
  • Böyle ayrım yapan şahıs varsa hepsinden mefret ediyorum sende sorun etme kardesim

0|0
    0|0
    • Sagol kardesim Allah razi olsun.

• 0|0
    0|0
    • Herod her ne kadar Arap da olsa Yahuda Kralıydı. Sen de Yahudi olduğunda halde müslim oldun. Ne farkeder?

Yükleniyor...