Sizce Bollywood neden ünlü?

Seversiniz veya sevmezsiniz o ayrı mesele. Ama özellikle son yıllarda Türkiyede ve dünya çapında oldukça ünlendi.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hollywood kahramanlik uzerine, Bollywood gerçekler üzerine diyedir heralde

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Aslında öyle bir şey yok. TÜrkiye kimilerince öyle bir ülkeymiş gibi gösteriliyor ki sanarsın Mars a şehir inşa ettik realde yok öyle bişey. Bollywood da işte yurdum kızları ve asyada üç buçuk tutuluyorçAslında tutulmuyorda 10 15 tan kaliteli yapımları var o kadar. Neden mi çok para kazanılıyor çünkü sadece hindistanın nüfusu para kazandırtmaya yeter. Çin futbol ligi gibi. bir arkadaş diyor ki oğlum 1 mi, lyondan 20 milyara çıkarmışlar tv gelirini 5 senede. Diğer arkadaşta atlıyor ordan oha dandik çin ligini kim izliycek diye. Ulan dedim Yabancı hiçbir ülke izlemese sadece çinin nüfusu dünyanın 3 te 1 i kim izliycek nedir :D İşte bu bollywood da aynı pok

0|0
    0|0
    • Yanılıyorsun bence. Ben birçok avrupa ülkesinde yaşadım. Hiçbiri türk filmi bilmez. Ama hepsi en az bir bollywood filmi izlemiştir.

• hintliler bile kabul ediyor aamir khan shahrukh khan aishwarya rai raj kapoor gibi birkaç ekol isim olmasa türkyiede bile bilinmezdi. angelina jolienin bir sözü var onlarla ilgili biz tüm dünyaya satıyoruz film adamların kendi ülkesi bizim sattgımız dünyaya bedel dinema bileti bazında da. ve milliyetçiler avrupada amerikada tek tükte olsa türk oyuncu bile var her milletten alırlar. bollywoodda öyle birşey götemezsin. herseyleri içsel adamların. buda bir özgüblük veriyor. ama gerçekten dünyada ünlü olmuş hindistandan cıkmıs adam raj kapoor. amitabh bachan bile kabul etti bunu.

• bir de dipnot olsun. her bilen bayılarak bilmez. birşey biliniyor diye ayılıp bayılınmaz ki. ha ama su var haklarını telsim edleim. yani dünyada zaten hollywoodan ve bollywooddan baska sektörmü var. fransa türkiye italya birbirin içinde festivallere gider ayrıca sanat cevresine git fatih akını haluk bilgineri bilmeyen yok. aslına bakarsak türkler bollywoodu bilsede bollywood bize avrupadan biel daha uzak. insanalrın bilme sebeplerinide acıkaldım dünyada sektör haline gelen iki ülke var. ameirka ve hindistan. bollywood denilen sektör heryerde bilinecek tabi. ama hayranlık duymak baska. fransada ırkcılıga ugrarsın dedielr ama hintlilere yapılan ırkcılıgın onda biri yapılması bana. mileltce itici buldukalrı için cokta hayran olmuyolar. arada sıyrılanlar bilinir tabi aishwarya ama hindistanın hayaran kitlesi asyadır. avrupa hatta bence türkyie bile girmez buna batısal cekiyoruz bizde onalra göre ve alsında sandıgın kadar bilnimiyor bizim ülkede. azerbaycana lübnana git bak ohoo hele japon

• Konulari daha ilginc oluyor ghanjini saymazsak ozgun olduklari bir gercek tek sorun uzun müzikler

1|0
    0|0
    • Bence müzikaller ayrı hava katıyor. Ünlü olma sebeplerinden biri bence.

• Ben de müzik çıksa da hem gözümüz hem kulağımız bayram etse diyorum

• Cok anlamadigim. icin muziginden kulagim bayram edemiyor

• Tekel oluşması olayına karşı insanlar. O neden ile bu kadar destekliyor bence

1|0
    0|0
    • Açalım biraz 😄

• Ama neden fransız, italyan... değil de hint?

• Fransız İtalyan birbirine çok yakın film tarzları. Benzer yapılar görebilirsin. Hint sineması ayrı bir dünya. Diğer sinemalardan esinlenmiyor kendi dünyasını teknoloji ile çok harmanlamadan yansıtıyor

• Hint filmleri her zaman ünlüyd 1950 'li yıllarda dünya'ya hükmediyorlardı yeni birşey değil :D jimmy jimmy jimmy aja aja aja'ı hatırla :D

1|0
    0|0
    • Abartmayalım. 1950'lerde dünyaya hükmeden 4-5 sinema vardı Amerikan, Fransız, İtalyan , Japon, Alman. Sadece 1-2 hint filmi bu denli ünlüydü

• Serdar Ortaç'ın bile ünlü olduğu bir dünyada, fazla kafa yormamak lazım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bizim dizi ve filmlerden cok daha iyi iş cikariyolar onlarin dizileri izledikten sonra bizim diziler cocuk tiyatrosu gibi geliyor mesela

1|0
    0|0
  • İşte bunlar hep pazarlama yeteneği.

0|0
    0|0
    • Yanılıyorsun bence ben yurtdışındaydım geçen aya kadar. Bollywood sadece bazı salonlarda gösterime giriyor. İnsanlar ayrıyeten internettwn açıp izliyor. Tvde de gösterilmiyor.

• Three idiots, chak de india ve lagaan'ı izledim. Evet, eğlenceli denebilecek ama derinliksiz yapımlar. Bollywood deyince aklıma gelen en iyi yapımlardan biri Monsoon Wedding'tir, o bile müziklerini çıkartırsan çok fazla bir şey sunmaz.

• Afedersin de chak de india ve lagaanı izlememişsin çünkü eğlenceli değillerdi dram ve sportif filmlerdi. Mansoon wedding de izlediğim en kötü hint filmiydi. İzlemiyosun yorum yapma bari.

• İyi filmler var özellikle Amir khanin filmleri

1|0
    0|0
Yükleniyor...