Türk Sinemasında kalite sorunu?

Arkadaşlar merhaba!

Türk sinemasının Yeşilçam dönemindeki kaliteyi ve eski şaşalı günlerine bir türlü gelememesinin sebebi ne olabilir?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Çok klasik cevap olacak ama kültürel geri kalmışlığımızı gösteriyor. Sanat için sanat ve halk için sanat anlayışından halkın beğenmesi için sanat anlayışının baskın olduğuna inanıyorum... Bu yüzden kaliteliden uzaklaşılıp daha geniş kitlelerin beğeneceği dolayısıyla daha fazla kar getirecek yapımlara imza atılıyor.

0|1
    0|0
    • Aynen, istediğim cvplardan birisi bu. Ben de halk için sanat anlayışına karşıyım. Çünkü her yapılan sanatsal değerşeri halk bilemez. Ancak sanattan gerçek anlamda anlayan ve merakı olanlarlar anlar. O yüzden de gelişme yok sanatta.

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdiki Türk filmleri küfürle komedi o yüzden.

0|1
    0|0
    • Aynen bu da bir sebep. Ama bizim millette de sıkıntı var. Nerde kalitesiz film izleyen sayısı da maalesef çok. O yüzden ona göre de film yapıyorlar.

• Mesela Yeşilçamda da çok komedi filmler bar ama kaliteli.

Kızlar Ne Diyor 2

• Senaryo yazmayı beceremiyorlar
    Farklı türlerde filmler yapamıyorlar nerdeyse hep aynı konu ya vıcık vıcık aşk dram ya cinli korku filmleri

0|1
    0|0
  • Orf ve adetlerinin artik Türk/Osmanli adetlerinden fazlaca uzaklasmasi. :/

0|1
    0|0
    • O da var tabii ama Türk adetlerinden derken zaten Osmanlı da bir Türk devletiydi ☺

• Ondan bahsediyorum ben de

• Şunu söylemek istedim yani Türk Osmanlı demene gerek yok. Ya Türk örf veadeti ya da osmanlı örf ve adeti de dihebilirsin ☺

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...