Dünya mı bizim için yaratıldı, biz mi dünya için yaratıldık?

Dünya mı bizim için yaratıldı, yoksa biz mi dünya için yaratıldık?

0|0
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• Dünya bizim için yaratıldı.
    Milyarlarca yıldır insan yaşamına elverişli duruma gelene kadar bir çok Jeolojik aşamadan geçti, ölçülemiyecek derecede sıcaklık, ölçülemeyecek derecede soğukluk gördü, canlı olmadan uzuuunnnn yıllar jeolojisini evrelerle tamamladı. ilk olarak su olan dünyanın çekirdeğindeki volkanik patlamalar lavlar halinde su yüzüne çıktı, aynı yerden yüz milyonlarca yıl lav çıka çıka soğuya soğuya kara parçasını oluşturdu ve daha sonra bu oluşan kara parçasının altına madeni kaynaklar yerleştirildi bu ise bitki oluşumu için çok önemliydi. bu evre bitki yaşamı için elverişli duruma geldi, daha sonra bitkiler oluştuğu için ilk hareket eden canlı suda bir mikro organizmaydı. Daha sonra bu bitkiler ile beslenecek olan hayvanlar yaratıldı, ve ev sahibinin gelişi için tüm evreler tamamlandı. Su olmasa kara, kara olmasa bitki, bitki olmasa hayvan ve su-kara-bitki-hayvan olmasada insan yaşayamazdı. Velhasıl kelam ev sahibinin gelişi için tüm şartlar evreler oluştu ve ev sahibi yani insan yaratıldı. yüce Allah ise tüm bunları yaratan şekillendiren ve planlayandı...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dunya bizim icin yaratıldı bence. Dunyadan faydalanan biziz. Her sey onumuze serilmis yararlanilmak icin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• İkimizin arasında herhangi bir sebep-sonuç ilişkisi olduğunu sanmıyorum karıncaların ya da zürafaların var olma sebebi de bizimkilerle aynı.

0|0
    0|0
    • İlahi dinlere göre hayvanların var olma sebebi insanlara hizmettir. Bizimle aynı sebep değil yani

• Dünya yaratılmadı, Güneş Sistemi'nde Güneş'e çekilmemiş %0,01'lik maddelerin bir kısmının oluşturduğu füzyonun sonucu olarak oluştu.

Çok uzun bir süre boyunca da içinde değil insan, bakteri bile yaşayamıyordu.

0|0
    0|0
  • Dünyanın yaşının yaklaşık 4.5 milyar olduğu tahmin ediliyor. Evrenin yaşıysa henüz tahmin bile edilemeyecek kadar fazla.
    Fakat insan dünya üzerinde yaklaşık 100.000 yıldır yaşam sürüyor.
    Yani her şey gayet açık. Kimsenin kimseyi yarattığı yok. Herşeyi insan için yarattık diye Tanrı (ki İslam da 'Muhammed' için yarattım der) neden bu kadar uzun süre beklesin?

0|0
    0|0
    • Dostum ben onu bunu bilmem. Ben köylüyüm. Bizim burada bazı çiftçiler var. Adamlar toprağa hep sonbaharda buğday ekerler. Toprak boş olsa bile sonbahar gelene kadar toprağa ekim yapmazlar. Buğdaya veya paraya ihtiyaçları olsa bile sonbahar gelmeden ekim yapmazlar. Ben de bunu anlayabilmiş değilm. Madem tarlayı buğday ekmek için sürdün, niye illa sonbaharı bekliyorsun?

• @IİbrahimI
      Bende köylüyüm ve olayı çok güzel ozetledin dostum.

• sonuç =içine ettik

0|0
    0|0
  • ikisinden biri olmasa digeride olmazdı. demek ikiside birbiri için yaratılmış.

0|0
    0|0
  • Dünya bizim için

0|0
    0|0
  • Senin icin

0|0
    0|0
  • hiçbir şey hiçbir şey için yaratılmadı.

0|0
    0|0
  • Dunya bizim icin

0|0
    0|0
  • Bazen kendimi şey gibi hissediyorum. Açlık oyunlarındaymış gibi :D

0|0
    0|0
  • İkiside olabilir

0|0
    0|0
  • Üvey evlatlarıyız biz.

0|0
    0|0
  • İkiside değil. Dünyayı kirletenler biziz.

0|0
    0|0
  • Belkide hepsi bir bütünü tamamlamak için yaratılmışlardır

0|0
    0|0
  • Uzayda yeni yaşam platformu oluşturabilecek bir ırkın dünya için yaratıldığını düşünemiyorum

0|0
    0|0
  • sanırım dünya bizim için yaratıldı

0|0
    0|0
  • yaratılmadık :D

0|0
    0|0
  • Biz dünya için

0|0
    0|0
  • Dunya bizim icin yaratildi

0|0
    0|0
  • Lazım.

0|0
    0|0
  • Ne far eder geldik yaşıyoruz işte dünyanın canı cehenneme :)

0|0
    0|0
  • Dünyada bizden önce cinler yaşıyordu biz dünyayı işgal ettik demekki bizim için yaratılmadı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• yer gök ve ikisi arasındakiler bizim için yaratıldı

0|0
    0|0
  • Biz dünya için yaratılmadık.

0|0
    0|0
  • Dünya yaratılmadı, insanlar da yaratılmadı. Milyarlarca gezegen ve onların içlerinde bulunan canlı türlerinden biriyiz sadece, anlam aramaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • Yaratilmak icin yaratildik

0|0
    0|0
  • Ahh bir bilsemmm 😄

0|0
    0|0
  • Dünya bizim için. Biz ahiret için..

0|0
    0|0
  • Dünya bizim için yaratıldı 😏

0|0
    0|0
  • bizim için yarıtıldı bence

0|0
    0|0
  • dünya biz ve diğer her şey tanrının varlığının bir parçası olarak yaratıldı yani tanrı biziz. bunun dışındakiler örneğin hayvanlar insanlar için yaratıldı demek bile şirktir yaratma eyleminin ne olduğunu inceleyin anlayacaksınız.

0|0
    0|0
Yükleniyor...