Okudugunuz kitaptan alıntı yapar mısınız

kim ne okuyor merak ettim benimki walworth farce: a story to be retold, no doubt, and cast in lore. for what are we if we are not our stories?

0|1
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Cezmi ERSÖZ : Hayallerini Yak Evi Isıt

...ve bu doğru yüzünden hayatım yalana battı... Bir tek seni sevdigim doğruydu sen beni dışladığından beri beni sevenlere bir hayalet hediye ettin... Tepeden tırnağa aşka,tepeden tırnağa özleme batmış bir hayalet... Kimisi senin beni beklettiğin kapıda beni bekledi. Seni beklemekten yorulur, onunla birlikte çekip giderim diye buralardan... Ve ben en çok onların sevgisine inandım. En çok onlara derinden üzüldüm. Ve hep merak ettim, karşılıksız ve onca yıl bir hayaleti nasıl böylesine sevebildiler diye... Dünyanın iyi bir yer olduğuna ve yaşamak için çok sebep bulunduğuna, bu insanların bir hayalete duydukları o akıl almaz, o sonsuz sevgileri yüzünden bir kez daha inandım... Seni unutmak için başladığı her aşkı yine seninle aldatan bir hayalete... Seninle kendini, bütün düşlerini, çocukluğunu, yaşadığı bütün acıları

aldatan bir hayalete... Bir tek sana duyduğu sevgisi doğru olan, bu yüzden bütün hayatı bir yalan olan

hayalete..

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• '' Hiç kapanmayacak yaralar açmaya muktedir olduğumuz halde

Neden, açılan yaraları iyileştirmeye muktedir değildik ?

''

- içimizde bir yer , sayfa - 16

Ahmet Altan

1|0
    0|0
  • Yanımda yürüyordun Milena,düşünsene,yanımda yürümüştün.

2|1
    0|0
  • İnsan ruhunun yarası dikiş tutmaz. Aynı zamanda ruhun yarası, bedeninkinden daha etkilidir; daha ıstırap verici. Bu acı o kadar güçlüdür ki, insan başka dünyalara dönüp bakamaz bile. İstese bile yapamaz bunu.

İstanbul Hatırası

Ahmet Ümit.

1|0
    0|0
  • hope is the thing with feathers...

bu emily dickinson'ın bir sözüymüş W.Allen'ın the complete prose of w.allen kitabında geçiyor, ben de orada gördüm

1|0
    0|0
  • Ahmet Ümit, İstanbul hatırası alıntı yaptırma bana :D 2925 karakter yazamam

1|0
    0|1
    • can alıcı buldugun cümleyi yazman kafiydi :)

• özetleyerek diyeyim, romanda komiserin aradığı katili, kitabın sonunda en yakın arkadaşlarının olduğu beni ve komiseri derinden yıktı,

• alıntı yapmak için illa kitap okumaya gerek yok ki.

memleketin insanı roman olmuş, kimsenin haberi yok.

herkes ya atatürk olmaya çalışıyor ya da kanuni çünkü...

0|0
    0|0
  • Dabit deus his quoque finem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• '' Everything should be open in love and war.

Open as the day, since both are the call of an ideal which it is so easy, so terribly easy, to degrade in the name of Victory. ''

The Tale / Joseph Conrad

1|0
    0|0
  • İnsanoğlu elindeki hiçbir şeyin değerini bilmeyen bir kapitalist bence. Franz Kafka-Milena'ya Mektuplar

1|0
    0|0
  • "Bugünlerde herkes herşeyin fiyatını biliyor. Ama kimse hiçbir şeyin değerini bilmiyor.''

Dorian Gray'in Portresi / Oscar Wilde

1|0
    0|0
  • Yalnızca yaşayanlardan degil ölülerden de aci çekiyoruz * karl maks-kapital 1.cilt

1|0
    0|0
  • merak ettim, yazarın sorusuna verebilecek bir cevabın var mı :) sözü iyi oturtmuş :)

what are we, if we are not our stories?

0|0
    0|0
Yükleniyor...