Cengizhan Mongol filmini seyrettiniz mi?

#Cengizhan ın küçüklüğü (pek tatlı ya❤️)
Cengizhan Mongol filmini seyrettiniz mi?
Büyümüş hali 😀
#Börte (eşi) ve kendisi 😀

Tavsiye ederim izleyin.
film almanya rusya Moğolistan ve Kazakistan yapımı. Yalnız rusya ile almanya neden yapıma ortak olmuş. Bana gereksiz geldi. Birde filmde eleştirdiğim yön Cengizhan ben moğolum diyordu. Halbuki kendisi Türk'tür 😊 Taraflı olmuş. Ama yine de izleyin
#KONÇUY
#Çohönemli

Güncellemeler:
Yerim ben bunun küçüklüğünü :D ısırasım geldi :D
pek tatlişşşşşşş :D :D

1|1
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• savaşlı kısımları çok güzeldi :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mogol degil Türktür. Çinn kaynaklarında cengiz hanın soyu için "şa-to" denmektedir. şa-to göktürklerin soyunun devamıdır. Cengiz hanın eşinin adı börte'dir. börte öz türkçe bir kız ismidir anlamı gök yüzünün sonsuz maviliğidir oğlunun ismi çağatay'dır. öz be öz türk kökenli bir isimdir. yavru tay, at anlamına gelmektedir. at türk kültüründe önemlidir bir diğer oğlunun adı'da ögeday'dır. 1701 malazgirt fatihi sultan alparslan'ın oğullarından birininde de adı ögeday'dır. Cengiz han efsanelerinde onun soyu kurt soyuna bağlanır, türk olduğunun bir diğer işaretidir. moğollar'da köpek tarihi bir önem taşırken, türk kültür ve tarihinde kurt önemlidir ve büyük hakanların, başbuğların soyu kurt ile ilişkilendirilir. Cengiz han afganistan'da kendisini ziyaret eden kadı vahideddin fuşanci'ye şunu sormuştur. "peygamberiniz her şeyi önceden bilmiş diyorsunuz; acaba benim ortaya çıkışım için ne demiş?'' diye somuş; kadı da ''uturku al-turka ma tarakukum" yani "türkler size dokunmadıkça siz de onlara dokunmayınız'' demiş ve cengiz han da bunun çok bilgece bir söz olduğunu söylemiştir. türk olmayan bir han bunu neden söylesin? Osmanlı padişahı 2. murad, cengiz han ve hülagü hanı türk olarak saymıştır. ancak şimdiki siyasal islamcı sözde milliyetçi geçinen güruh bunu yapamamaktadır. Cengiz Han mogoldur sacmaligi yalandir 13. Yuzyila kadar zaten mogol ve Türk ayirt edilemezdi taki mogolca ve Türkce dili olusunca ayrimlari ortaya cikti ki dilleride %90 in ustunde benzerlik gosteriyordu. Iyi aksamlar

1|0
    0|0
    • katılıyorum. İyi akşamlar. Filmde de zaten Kurt vardı. Köpek yoktu.

• 3ay

yahu sonunda benim kafamdan biri bende bunu herkeze öylüyorum dedem cengiz hanın 54 göbekten Torunu oluyorum ve kökenimiz ona dayanıyor ben her kime desem mongol diyorlar lan o zaman neden biz nüfusta kazak Türkleri olarak geçiyoruz

Erkekler Ne Diyor 16

• ''Uturkû Al-Turka Ma Tarakûkum."

Yani: "Türkler Size Dokunmadıkça Siz Onlara Dokunmayınız."

Savaşta Kılıcını Bırakana ÖLÜM!

Kılıç Bırakan Yoldaşına da ÖLÜM!

Firar Eden Kişiye ÖLÜM!

Kaçan Kişinin Yoldaşına da ÖLÜM!

TTK!

2|0
    0|0
    • İnternette o yazdığın sözü bugün sen yazmadan önce okumuştum. Peygamber efendimizin söylediğini yazmışlar

• Kesin Olmamakla Birlikte Naklediliyor. Bende Bu Filmi Keserek Bazı Yerlerini YouTube Yüklemiştim. Hesabım Kapatılınca Gitti İnan Geçen Gün Yükleyecektim Vaktim Yoktu Tekrar Yükleyeceğim. :) Kısa Film Haline Getirdim..

• Evet... Sinemada ilk yayınlandığı gün izlemiştim...

1|0
    0|0
  • Pek film izlemem bunuda izlemedim

1|0
    0|0
  • Bir çivi kaybolduğu için, bir nal kayboldu.
    Bir nal kaybolduğu için, bir at kayboldu.
    Bir at kaybolduğu için, bir atlı kayboldu.
    Bir atlı kaybolduğu için, bir haber kayboldu.
    Bir haber kaybolduğu için, bir savaş kaybedildi.
    Ve bir savaş kaybedildiği için, bir imparatorluk yok oldu.
    Ve tüm bunlar sadece, bir çivi kaybolduğu için yaşandı.
    Sözlerinin sahibidir kendisi.

1|0
    0|0
  • Güzeldi. Filmde moğolların adetleri, yaşantısı, gelenekleri ve dini o dönemki Türk toplumlarıyla tamamen aynıydı. Sadece cengizhan değil moğollar da aslında Türk olabilirler.

1|1
    0|0
  • Seyretmedim

1|0
    0|0
  • Hayir ama sarkisni biliyorum cok iyi

1|0
    0|0
  • 3 kere izledim

1|0
    0|0
  • Akıcılık var mı filmde😀😀

1|0
    0|0
  • Çok Akıllı ve Acımasız bir adam

1|0
    0|0
  • Cengiz Han mogoldur. Turklukle alakasi yoktur.

0|1
    0|0
    • Yanlış bilgi !

Annesi Türk olduğu için Türkmüdür değilmidir tartışmaları olmakta, ama çoğu kişi babasının kini kabul ettiği için Moğol diyorlar..

• @Soyluİlluminati Sonuçta Türk değil. Yetiştirildiği kültür de Türk değil, benimsediği devlette Türk değil. Annesinin geldiği boy Türk. O mantıkla osmanlı padişahlarıda Türk değil, Ukraynalı, Macar... Cengiz Han ayrıca Moğolistan'ın milli kahramanı. Bırakın adam moğol kalsın.

• çok oldu bu filmi izleyeli

Cengizhan Türk değildir zaten bu arada

0|1
    0|0
  • Hayır Moğol. Merkitli hatta. Ve Turkler ile Moğollar bir değildir.

0|2
    0|0
  • Çengiz yari mogol yari #TÜRK tür.

0|0
    0|0
  • Büyük moğol hakani :) Izledim de adami turklestirmeye niye calisyorlar burada onlarda türkler gibi orta asya kavimlerinden

0|0
    0|0
  • eski bir film

1|0
    0|0
    • bu aradam kesin mogol mu Türk mü olmayan birine Türk dememelisinTürk olma şansı %50 dir. ya da kökende Mogol ve Türk ailelerin birleşimiyle çatı da olusmus olabilir.
      Metehan ile karıştırma sanık ha

Kızlar Ne Diyor 4

• Dombra müziğinin kullanıldığı filmdi galiba babamla izledik galiba öyle hatırlıyorjm

1|0
    0|0
  • Cengiz Han moğoldur. İzledim. Kimsenin soyunu değiştirmeyin. Herkes nereden geldiğini biliyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

yahu ben onun soyundan geliyorum neden o zaman bize Türk deniliyor cüci hanın boyundanız

• seyrettm güzel film

1|0
    0|0
  • Izleyelim bakalim, ama o mogol ki zaten turk degil 😁

0|0
    0|0
Yükleniyor...