Arapça sizce nasıl bir dil?

Öğrenmek istermiydiniz konuşma anlaminda

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

• Konuşuyorum ve gayet zevkli ama cidden zor bir dil.

0|1
    0|0
    • Konusuyosun profesyonelce mi

• @Hayata-küşmüs Ayarlardan bildirim kısmını kapatabilirsin ki konuşma bitti. Rahatsızlık için özür dileriz. Hayırlı geceler efendim.

• Kusura bakmayın

En İyi Erkek Görüşü

• Asimile olmuş bir dildir. Saf Arapça yok.
    Bugün Araplara ait olan Kuran-i Kerim'in bile saf hali bulunmadi. Bugünün Arapçasiyla ne kadar doğru olabilir ki?
    En düzgün kalmiş dil Ortadoğu'da İbranice'dir.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Sami dil ailesin deki hiç bir dili sevmiyorum.
    Gerçekten gene olarak çok kaba yinede ülkeden ülkeye değişiyor örneğin lübnan arapçasi eskiden fransizcadan etkilendiği için cok zarif ve hoş ve süriye arapçasida diğerlerine göre daha nazik ama irak arabistan falan arapçasi çok kaba özelikle de irak arapçasi çok çok kaba oyüzden arapçayi hiç öğrenmek istemiyorum eğer öğrenirsem lübnan arapçasi öğrenirim.

1|0
    0|0
  • Ben öğrenme evresindeyim şu an ama her an vazgeçebilirim çok zor. Onun yerine Finceye başlayacagim

0|1
    0|0
  • istemezdim

0|0
    0|0
  • İsterdim kelime haznesi müthiş kalabalık bir dil bu yüzden biraz zor. Ablamda öğrendi inşallah bende öğrenirim

0|0
    0|0
    • Istersen Ogrenirsin başlayınca kolay oluyo

• İnşallah. Çok seviyorum arapçayı kulağa güzel geliyo. Ayrıca Kuran-ı anlamak içinde gerekli olduğunu düşünüyorum

• Tabikide lazım oluyo ortak bir dil cunku

• Çok kaba. Hiç hoş değil

0|0
    0|0
  • Çat pat biliyorum. Daha iyi öğrenmeyi isterim tabi. Kelimelerin telaffuzu falan gayet hoş bir dil kulağa hoş geliyor bence.

0|0
    0|0
  • Zor kadına ayrı erkeğe ayrı kelimeler

0|0
    0|0
  • itici

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Benim hedeflerim arasında var. Zaten bir kaç kelime cümle biliyorum. Bence çok güzel bir dil. Özellikle Kur'ân okurken az da olsa anlamak için öğrenmek istiyorum..

0|2
    0|0
  • Öğrenmek isterdim. Dini kitabımızı okumak ve anlamak için

0|2
    0|0
  • Kur'an okumayı öğrendiğim zamanlardan hatırladığım kadarıyla konuşayım. Zor bir dil gibi bence.
    Yeni bir alfabe öğreniyorsun ve seslerin telafuzu cidden zor bence. Çünkü bizim sahip olmadığımız ses vurguları var.

şu an ama yüksek meslek getirisi olan bir dil ve o yüzden öğrenmek isterdim.

0|0
    0|0
  • İsterdim Suriyeliler ne diyor anlamak isterdim :)

0|0
    0|0
  • İlgimi çekmiyor.

0|0
    0|0
  • Kökenli bir dil. Öğrenmek istemem, gerek yok benim için.

0|0
    0|0
    • Geniş olduğu için olabilir mi

• Yani kullanacağım bir yer göremiyorum ondan. Zaten üst katmandaki arapların çoğu İngilizce biliyor.

• Bu arabistanda vs ülkelerinde mevcut değil ama ingilizce bilmiyor çoğu ve herkesin hayatında en az bir kere karşılaşacağı bir dil

• Aman kardeş aman ben öyle zor bir dil gormedim

0|0
    0|0
  • ben sevmiyorum hiç

0|0
    0|0
  • arap toplumları hayvan gibi konuşur ama arapça güçlü bir dildir.

0|0
    0|0
  • Ogrenilebilir

0|0
    0|0
  • guzel

0|0
    0|0
  • Uluslararası İlişkiler Uzmanıyım. Okulda dersini de aldım giriş seviyesi de olsa güzel gidiyordu suriyeliler geldikten sonra Arapçadan soğudum resmen.

0|0
    0|0
  • Igrenc bir dil

0|0
    0|0
  • annemin suriye

0|0
    0|0
Yükleniyor...