Albert Camus sever misiniz?

Evet arkadaşlardan bu sitede Albert Camus seven tek ben değilimdir herhalde? Albert Camus ve Ernest Hemingway candır.

0|0
16|9

En İyi Kız Görüşü

• Sonunda adam gibi sorular soran bir genç ❤️ Milan kundera, varolmanın dayanılmaz hafifliği nde kitap kardeşliğinden bahsedilen bir kısım vardı, teresa kitap okuyan herkesi gizli bir arkadaşı olarak görüyordu, ben de öyleyim 😊 Albert Camus u da severiz ☺️

0|1
    0|0
    • evet ya ben de severim kitap okuyan insanları ve bu kitaplar hakkında oturup uzun uzun konuşmayı. ama ne yazık ki yeni dönemde çoğu kişi edebi bir değer taşımayan popüler kitaplarla kafalarını dolduruyorlar

• Aynen best seller olayları işte, ne yazık ki popüler kültür etkileri

• aynen öyle ne yazık ki. ama yine de az da olsak neslimizin tükenmemesi güzel :)

En İyi Erkek Görüşü

• Onu bilmiyom da pes manager de east stirling de camus diye bir oyuncu var. Allah onun canını almasın her maç atıyor benim takıma 2 ytane. Allah ın belası takımda her sene benim lige düşüyoru bir seevemedim ben camus ları camış diyorum onu görünce.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Uzun yıllardır okumuyorum ikisini de. Hemingway'in dili fazla erkeksi ve fazla soğuk geliyor bana, o yüzden takdir etsem de çok bütünleşemiyorum yazdıklarıyla.

Ama Camus'le bir ara yakın arkadaş gibi hissediyordum kendimi, özellikle Yabancı'yı okuduktan sonra.

0|0
    0|0
    • evet vebayı da ben çok seviyorum. absürd anlatımı çok hoşuma gidiyor gerçekten. bukowski sever misin

• evet. tanrı hepimizden nefret ediyoru okumuş muydun?

• nope, o kitabı okumadım.

• Yanılmıyorsam "Yabancı" isimli bir kitabı vardı.
    Fakat düşüncelerini, hangi felsefi görüşü benimsediğini pek bilmiyorum.
    Nietzsche de candır. :)

0|1
    0|0
    • ikisi de nihilizm aslında hatta sartre da bunların arasında diyebiliriz :)

• İlk okuyuşta sapık olduğunu düşünüyorsun ama sonra hak veriyorsun sgshsh :)

• valla ben hak verecek aşamaya kadar getiremedim sanırım ya :D bu tabak çok fallik diye bakacak oldum kestim :D

• Ben deeee

0|1
    0|0
  • Okuyorum ama sevgim yok

0|0
    0|0
  • albert camus'u seven biri ernest hemingway'i nasıl sever yahu.

ha yok google'dan baktım 2 tane acayip yazar varmış şunlarla ilgili bir soru sorayım da bir kaç hatun düşer belki diyorsan burdan düşmez be güzelim.

1|0
    0|0
    • aman da aman hemen saçma bir argümanla laf sokayım da cool görüneyim. kalıplaşmış düşüncelerden sıyrılın

• Yabancı, Sisifos Söyleni ve Başkaldıran İnsan' ı okudum. Aslına bakarsanız ara ara alır tekrar okurum. Sevdiğim bir yazar ve iyice idrak etmek gerek diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Severim

0|0
    0|0
  • Severim. Kitaplari zordur herkesin harci degil

0|0
    0|0
  • O kim :)

0|0
    0|0
  • Ben daha çok Friedman ve Keynes seviyorum :D :D

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Bayılırım Albert camus nün kitaplarına. Anlatımı çok güzel, okurken sıkılmadığım yazarlardan.

0|0
    0|0
  • Kim onlar? 🙈😂

0|0
    0|0
  • Veba kitabına yeni başladım :)

0|0
    0|0
  • John Green?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Çok severim.

0|0
    0|0
  • sevmem

0|0
    0|0
  • tanımıyorum

0|0
    0|0
  • camus sıkıcı yazıyor. hemingway daha keyifli.

0|0
    0|0
  • O kim =/

0|0
    0|0
  • Felsefi tarafı çok iyi
    Baş kaldıran insan felsefesi.

0|0
    0|0
  • oooo en sevdiğimden

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...