Günümüz müziklerinin gerçekten sanatsal olduğunu düşünüyor musunuz?

Hakkıyla sanat yapan var mi sizce? Mesela bir Hande Yener'in şarkılarındaki sanat mı? Hangi insanlar müzik konusunda sanatçı olmayı hak ediyor ve olamıyor. Bugün baya dertliyim anlaşılan. :D

2|0
11|28

En İyi Erkek Görüşü

• bence sanat kalmadı besteyi biri sözü biri yazıyor söyleyen başka biri çoğu şarkıda sonra özenmek yok hep aşkla ilgili sadece para kazanmak için şarkılar yapılıyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• Hande Yener kendini kendini bitirdi maalesef Sebastiandan Cin çıktı büyü bozuldu:) eski müzikleri yok oysa 2001 de Yalanın Batsın albümü bambaşka bir albümdü birçok güzel şarkı da vardı o albümde Günümüz müzikleri içinde şunu söyleyebilirim. Son zamanlarda örnek verirsem Pek de başarılı bir isim yok bence başarılı isimler parmakla sayılıdır. Mustafa Ceceli, Merve Özbey ki ben ona ilerisi için Gülşen'in veliahtı diyorum :) ve Buray tabiki ilerde çizgisini bozmazsa Günümüzde müziği para amacı ile yaptıkları için için müzikler kalıcı olamıyor kalmadı ve müziğe verilen değer yok denecek kadar azaldı.

1|0
    0|0
  • sanmıyorum..
    bircok kaliteli sanatçı maalesef yeterince ilgi görmediginden kaybolup gidiyor
    ama günümüzde sese bakan yok

1|0
    0|0
  • Sanat falan yok. Muzik de yok sadece ritim kaygisi var.

1|0
    0|0
  • Hayır bir anlamı yok şarkıların inan bana eskiler bin basar

1|0
    0|0
  • Ben sanatsal müziği melodik müziklerde arıyorum, söz olmadığı halde bütün duygularına sadece ritmlerle anlatabilen çok güzel sanatçılar var bence.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
    • Ahaha haykırdım resmen 😂😂 bu ne 😂😂

• Anlıyamamanız normal aranjeyi çünkü ozan doğulu işini ustalıkla yapmış adeta parça kendine has bir stil oluşturmuş. Bence siz serkan kaya - kalakaldım ve adem gümüşkaya - kış masalı dinleyin. Bu tarz albümler batı tarzıyla yazılır öyle aranje yapılır gelir türkün biri hiçbir müzik bilgisi olmadan bu nası şarkı la der bu kadar kolaydır onun için o şarkıya yorum yapmak .

• @phenol Bu değerli bilgiler için arkadaşımıza teşekkür ediyoruz...

• Sanatsal olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Tamamen uyutma, yıkama, gömme üzerine başka bişe değil.

1|0
    0|0
  • Turkiye de muzigin bittigini dusunuyorum hatta dunya da

1|0
    0|0
  • Sanatsal degil, mekansal ve sadece belirli bir zamana ait müzikler var.

1|0
    0|0
  • Ne sanati ya kliplerdeki görselligi kaldr geri kalan hic

1|0
    0|0
  • Örneğin, Ezginin Günlüğü tam olarak sanatlarını icra eden bir gruptur. 😉

1|0
    0|0
  • Günümüzde en çok kim açıyor en çok kim kıvırıyorsa o tutuluyor sanatla alakası yok çoğusunun

1|0
    0|0
  • Hepsi günlük üç ay ömrü olan müzikler

1|0
    0|0
  • Bence sen bunu konuşmak için sanat kavramını iyice açıklaman gerekiyor neye göre sanat kime göre sanat? evet sanatsal müzik yapıyolar ve geçmişe görede kalite baya arttı sanat illa '' sanat müziği '' nden ibaret değildir. Kaliteli ya da kalitesiz olarak değerlendirilir müzikler.

0|0
    0|0
  • Düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • yoo, kötüller

0|0
    0|0
  • Bana göre yapılan her bir müzik eseri bir uğraş sonrası ortaya çıktığı için sanattır. İnsanların zevkleri farklı olduğu için sanat anlayışlarıda farklı oluyor.

0|0
    0|0
    • Her uğraş sonucu olan şey sanat olmaz ama. Mesela tuvaletimizi yapmamizda ugras gerektirir ama sonuç sanat degildir 🙊😂

• Bunu o kişileri bilmeden söyliyemeyiz ki

• Evet anladım sen geneli için söyledin ama bende Handenin eskisi kadar güzel şarkılara imza atamadığını söylemek istedim aslında seviyorum kendisini ona selam söyle Acı veriyor , Armağan gibi şarkılar yapsın artık :)

• Sanatsal ve estetik.

0|0
    0|0
  • Türk halk müziği gerisi gaydırıgubbak

0|0
    0|0
  • tarkanın son albümü yorumlaması sanat

0|0
    0|0
  • Hayır çoğu erotikleşti müzikden çıktı başka bişey oldu o yüzden yabancï 💗💗

0|0
    0|0
    • Yabancılar sizin elestirdiginiz konuda daha kötü değil mi? Rihanna olsun vs

• Bence türklerden de çıkabilir. Yabancı olması gerekmez. Neyse bakış açısı diyelim

• Evet haklısın ingiliççeyide geliştirioruz

• Hayır saçma çoğu

0|0
    0|0
  • Müslüm gürses, ebru gündeş, :D

0|0
    0|0
  • Hepsi değil

0|0
    0|0
  • Maalesef

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Sanat diye nitelendirmek doğrumudur bilemem ama ortak çalışmayla ortaya konulan bir sanatta olabilir sonuçta müzik bir fonatik sanat :) ve müziğin illa hüzünlük, ayrılık, aşk acısı olmak zorunda değil; eğlenceli , heycan verici vs. Müziklerde oldukça tutuluyor sebebi anlık duyguya hitap edebilmesi fakat sanatçı yeteneğiyle bir yerlere geliyorsa saygı duyulur o sanata ve de sanatçıya ama bir müzikte bir çok oynanmışlık kendini hissettiriyorsa sanat değil hobidir kulak tırmalar :) en kötüsüde sırf tanınmış bir şarkıcı iyi bir söz yazarının emeğini heba ediyorsa onu yerinden etmeliyiz ama ne yazıkki zevkler ve renkler tartışılmaz tabusuyla bu şarkıcılara birşey diyemiyoruz desekte ortam geriliyor her seferinde :) başkasının bakış açısıyla da değerlendirmek yok ülkemizde

1|0
    0|0
  • Allah başka dert vermesin :)) benim kliplerde gördüğüm sanatla ilgisi varsa, sanat=sex diyebiliriz.

2|2
    0|0
  • Malesef Gunumuzdeki Muzıklerin çoğunda iş yok. Çocuk tekerlemesi gibi sözler yazınca ikide remix koyunca tamam iş bitti

1|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Hande yener ve onun tarzındaki insanların yaptığı sanat değil sadece şarkıcılık. Alt yapılar vasat. her şarkıda aynı alt müzikleri duymak beni çok üzüyor. sanırım bu yüzden yabancı müzik dinliyorum :D

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Hayır düşünmüyorum. Çoğu için

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Hayır ne sanatı

0|0
    0|0
  • tabii ki de onlar gerçek sanaçtı değiller fakat halk böyle saçma sapan şarkılara bayılıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...