Türk dizilerinin süresi neden bu kadar uzun, düşünceniz nedir?

Arkadaşlar pek çok yabancı dizi izledim hep 40 dk,50 dk :D ama biz 2 saat süren dizilerimiz var yav (reklamlar hariç).Çok gereksiz sahne koyuyorlar bence, 40 dk oldumu baymadan izleniyor bence,sizin bu konuda düşünceleriniz nedir?

0|0
5|11

En İyi Kız Görüşü

• Yabancı diziler hem süreleri kısa hemde işledikleri konu akıcı,sürekli bir sahnede sabitlenip kalmıyorlar.Yabancı dizileri izlemeye başladıktan sonra türk dizileri izleyemiyorum.Sıkıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Daha bu dizi başlayacak dedikleri saatten önce başlattıkları bir özet?!?!?!

bölüm var ki zaten tamamını izlemeye kalksan 4 5 saat amaçsızca tv karşısında kaybolur.

hani bir de o dizinin içerisinde her şeyi bulunduralım, verilen mesaj olsun aşk olsun kurgu olsun hikaye olsun bilmem ne gibi amaçlar yok mu adamı deli eder.

ideal dizi sürelerine gelince kimse kalkıp önceki bölüm üzerine kurulu giden ana hikayeye sahip diziler 20 dk 30 dk olsun istemez.

zaten o dizilerin hiç biri de 40 dknın altında çekilmez. 40 dk dediğim de kimsenin gözünde büyümesin türk reklamlarıyla bu zaten 1 saatin üstüne rahat çıkar.

5 saat yapıyorlar. bunun reklamı var başka dizilerin filmlerin yayın akışlarının gösterilmesi var o var bu var.

hadi diyelim oyuncular bok gibi para kazanıyorlar, katlansınlar. o set çalışanlarının ne günahı var.

adamlar bölüm başı para alıyorlar. bir çoğu dizi çekildikten sonra oyuncular gittikten sonra bile sette kalmak zorunda kalıyor. herşeyini geçtim sırf insan hakları uğruna bu bölümler kısaltılmalıdır. dizi bölümlerine bir standart getirilmelidir.

40 dk nın altında tutamazsın gibi. böylelikle en azından bölümlerdeki saçma sapan sahneler azalır belki.

0|0
    0|0
  • Özet 60 dakika, reklamlar da 45 dakika kadar sürüyor zaten. Diziler toplamda 120 dakika sürüyor. Bunun dediğim gibi 60 dakikası özet, 60 dakikası yeni bölüm oluyor aşağı yukarı. Çok bir fark yok aslında. Sadece bizim dizilerimiz olayları uzatıyor, saçma sapan bakışmalar oluyor falan filan..

0|0
    0|0
  • yabancı diziler kısa we güzel yapıyorlar ki insanı bağlıyor uzattıkça uzatmıyorlar ..

0|0
    0|0
  • bende yabancı dizilerin kısa sürmesinden yakınıyorum. 2 saat olsa ne olur sanki...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• işte bu yüzden ki 20-30 bölümden fazla izleyemem dizileri bayar..

0|0
    0|0
  • çünkü dünyada brezilayadan sonra en çok dizi izlenen ülkesiyiz , türkiyede tüm kananallar dahil 300 dizi varmış, e tabi bunlar bağlayacılığını kullanmak için uzattıkça uzatıyorlar, tabi reklam arası paralarınıda katarasak , ne kadar uzun o kadar reklam

0|0
    0|0
  • sevdiğim dizi için az bile geliyor.Leyla ile mecnun un her bölümünü sıkılmadan sonuna kadar izliyorum bitince de tadı damağımda kalıyor.Sevdiğim dizilerin süresi gayet iyi sevmediklerimi bilmem izlemiyorum uzun mudur kısa mıdır her dizinin fanatiği bilir onu

0|0
    0|0
  • reklam geliri var tabi .

0|0
    0|0
  • Sen peki hiç Kurtlar Vadisini izledin mi :D Diğer dizilerden daha uzun :)

0|0
    0|0
    • Yanlışın var asıl Kurtlar vadisinden daha uzun diziler var bknz; kırgın çiçekler, paramparça, vs vs

• iyiyiz iyi 40 dk lık yabancı diziler adamın hevesini kursağında bırakıyor

0|0
    0|0
    • işte en azından merak ta bırakıcak hikayeleri var bizde ne var? mal gibi aynı şeyleri izliyoruz ama ben artık izlemiyorum 4 tane türk dizisi var izlediğim onlarda bittiğinde izlemem başka taş çatlasın 1 tane izlerim oda konusu güzel olan çıkarsa ;)

• Teyzeler niye kısattınız diye eyleme başlarsa görürsün ama... Dünyayı zindan ederler vallaha.

0|0
    0|0
  • Haklısın, çok uzatıyorlar sakız gibi sündürüyorlar konuyu...Yazık...

0|0
    0|0
  • Tekrarı yok. bu da yeni saçmalık sanki tekrarlamayınca ölcez ya da netten falan izleyemicez.

0|0
    0|0
  • Supernatural de 2,5 saat olaydı iyiydi :)

0|0
    0|0
  • Bence reklamlar dahil 60 dakikalik en fazla (uzmanlar tarafindan en iyiler arasindan seçilmis) 5 dizi yayini, tekrar yok, özet 5 dakika, reklam en fazla 8-9 dakika; 4*4 veya 3*3*3 seklinde, diyalog sahneleri en fazla 10 dakika ve toplam dizi basina 45 en fazla 60 bölüm yayinlanmasina izin verilmeli ve milletin zamanini bosa harcayan saçma sapan diziler yayindan kaldirilmali diye düsünüyorum..

0|0
    0|0
Yükleniyor...