Hz. Mevlana hakkında ne biliyorsunuz?

Hz.mevlana hakkın da ne biliyorsunuz paylaşır mısınız mesala konya da dergah var mı varsa nasıl bi yer ne yapalar gece gündüz ibadet mi ederler yoksa sohbet mi vardır

Güncellemeler:

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Mevlana ve Mevleviler Karamanoğulları'nın boyunduruğu altında olduğu için o dönem Osmanlılar'ı destekleyen Ahiler ve bunların en önemli kişiliği olan Şeyh Edebali arasında çok büyük bir husumet vardı. Anadolu'yu kontrol etmek isteyen Osmanoğulları ve Karamanoğullarının içinde bulunan bu unsurlar bizzat şeyhlerinin emri ile birbirlerini öldürdükleri bilinmektedir. Mevlana'nın da bu olayda baş rol oynadığı kayıtlarda geçmektedir.

Bunu da kimse bimez. Benden size hediyem olsun.. :))

0|0
    0|0
    • sıkıyosun demedim , senden iyi tarih bilirim de demedim, sadece hangi kayıtlardan ulaştığını sordum, bende okumak istiyorum çünkü...

• tamam canım ben sadece söyledim :))

Sakarya üni. öğretim üyesi..telefonla ulaşıp bilgi alabilirsin..

• Merhaba. MEvlana hakkında geniş bilgiye sahibim. Behl'den Mekkeye oradan Konya'ya uzanan macerasını değişik kaynaklardan defalarca okudum.

0|0
    0|0
    • kısadan biraz anlat sana nasıl bi şey o konya da ki yerleri çünkü bu günümüz deki cemmatler den çok farklı bunların diğerleri gibi ciro peşinde koştukları yok şu kadar gazatemiz satılsın derdi yok o yüzden çok merak ediyorum

• anladım çok teşekkür ederim

• Neden bu konuyu merak ettiğini merak ettim açıkçası. Mevlana'nın hayatını 1 kaynaktan arastırma sadece. Bırkac kaynaktan arastır. Cogu masalsı yazıyor zira.

Yükleniyor...