Her yabancı şarkıyı anlamak bir zorunluluk mu?

yabancı şarkıların içerdiği duygu ve anlamları ana dilimizmiş gibi bilmek mi gerekir? ya da dinlediğimiz her yabancı bir şarkı için bilgi edinmek mi gerekir? mesela Tupac dinliyorum hastasıyım, ama şarkılarının sözünü pek bilmiyorum kendimi başka birinin gözünden Tupac sever olarak örmüyorum bu yüzden :( şarkıyı sular seller gibi anlamlarını bilerek ezberlemek mi gerekir?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır değil lakin bir grubun veya bir şarkıcının hayranı iseniz en azından birazcıkta olsa bilgi sahibi olmak lazım oda hani biri sordugunda öyle lap diye kalmayın diye mahçup olmamak için hani hava atasınız bak ben şu adamı dinliyorum diye oda sorar filan. Bide şarkının müziği insanı havaya sokar sözlerinden çok. Kafamda 12 tane yaklaşık yabancı şarkı var vokal olduğum için ezberliyorum hobim olduğu için bilgi ediniyorum olay bu yani

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yoo sadece dinleyebilirsin
    Zaten cogunun sozleri sacma

0|0
    0|0
    • hangisi mesela?

• yabancı şarkılar bir çok günümüz türk şarkılarından daha iyi daha kaliteli

• türk ve yabancı müzik üstüne çok güzel sohbet ediyoruz desem nasıl olurdu. bence türk müziği şu anda ölü balık. kulağa hoş gelen eski yeni yabancı hiç farketmez. esmer sarışın kumral söylesin yine farketmez.

Erkekler Ne Diyor 4

• bende yabancı müzik dinliyorum ingilizcem çok yi değil bazı şarkıları anlamıyorum ama hiç anlamadığım şarkıların çevirilerine bakıyorum netten ezberlemesemde şarkının konusu kafamda yer ediyo bu şekilde daha iyi oluyo hiç anlamadanda dinlemek saçma biraz bazen sadece mziğin güzel olması yeterli olmuyo

0|0
    0|0
  • Şarkıların içinde geçen sözleri anlamanın ne önemi var, önemli olan verdiği hislerdir. Bunu bu şekilde görmek bence daha doğru.

0|0
    0|0
  • Evet ezberlemezsen asiyorlar

0|0
    0|0
  • gerekmez zaten dinlemek için dinliyosan o sarkı sana güzel hos geliyorsa bu yetiyor bende öyleyim çünkü şarkı birini hatırlatıyorsa bilmem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Değil tabi mesela ben kuzenimin zoruyla operaya gidiyorum ama hiç bir şey anlamıyorum :D o da anlamıyo hiç bir şey ama bir opera aşığı

0|0
    0|0
  • Hayır tabi ki. Eğer ezber yeteneğin yoksa zorlamanın ne anlamı var? Sen kendince seviyorsan olay bitmiştir.

0|0
    0|0
  • Hayır anlama boşver

0|0
    0|0
  • Evet şarkı ezberle sen bunun için dünyaya geldin namaz için Allah î zikretmek için gelmedin çok akıllıca

0|0
    0|0
    • ahahahhahahahhaha biraz daha çalışmalısın :)

• Ben çalışıyorum canım Allah sana yardım etsin

Yükleniyor...