Bayanlar:Kendinizi feminist olarak tanımlar mısınız?

Bayanlar:Kendinizi feminist olarak tanımlar mısınız? ya da feminist eğilimleriniz var mı?

0|0
15|3

En İyi Kız Görüşü

• Bazı erkekleri tanıdıkça feminist olasım geliyor evet..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• herkesin dilinde bir feminizm ama büyük çoğunluğu tam olarak bilmiyor felsefesini. işte kadınlar özgürmüş erkekler kahrolsunmuş akla geliyor. halbuki birçok yönü olan bir görüş.

soruya gelirsek feminist değilim.

0|2
    0|0
    • evet feminism kökeni 19.yy'a kdar dayanan ve birçok yönü olan bir ideoloji.birçok kişi bilmeden ezbere konuşuyor

• feminist olarak tanımlarım kendimi. ama çoğu kişi tarafından yanlış anlaşılıyor bu feministlik. erkek düşmanı değilim, kızları kayırmam tabi. feministlik eşitlik anlamına geliyor. yani ben oturayım kocam bana baksın mecbur gibi bir şey düşünmem hiçbir zaman eğer eşitsek ben de ona yardım etmek zorundayım. ama çoluk, çocuk bütün ev işlerini de ben üstlenmeyeyim masa toplamama, ya da yemek yapmama yardım etsin en azından yanımda dursun isterim. kendimi bir mal olarak görmem görmem ayrıca örneğin kadınlar beyinlerini doldurmaktan çok güzelliğine önem veriyorlar, cinselliği erkeğe bir armağanmış gibi görüyorlar ama ben hediye paketi değilim insanım hayatımda ki tek amaç zengin bir koca bulup evlenmek değildir. tam bir feministim ve ben bununla gurur duyuyorum.

1|0
    0|0
  • pipileri var diye kendini adam zanneden, kadına/kadınlığa saygı duymayan erkeklere karşı evet feministim. dar görüşlü, önyargılı, tabulara bağlı olarak yaşayan insanlara karşı faşistim. onun dışında ayırım yapmaksızın hümanistim.

1|0
    0|0
    • dar görüşlü,ön yargılı tabulara bağlı olarak yaşayan insanlara karşı faşistim demen de bir nevi dar görüşlülük ön yargılılık olmuyor mu dar görüşlü ön yargılı diye tanımladığın insanın da düşüncesi o belki sen de ona göre öylesindir.senin düşüncenin doğru olduğuna dair gökten ayet mi indiki senin gibi düşünmeyenlere karşı faşist olma hakkını kendinde buluyorsun şimdi.

• benim lafım söylemelerinde değil zaten ama sen de kendi fikrini söyleyip aksini iddia ettğinde bu sefer tabuları doğrultusunda bakışlarıyla ve laflarıyla seni aşağılayan taraf onlar oluyor sen birşey demesen de :) yani kısaca dar görüşlü olunmasından hoşlanmıyorum. herhangi bir konuda olabilir bu, spesifik olarak "illa şudur" diyebileceğim bir nokta yok, kadınlarla ilgili söylenen herşeyde çok hassasım. yani mesela adam ben bara giderim, eşim gidemez çakarım ağzının ortasına iki tane diyor :)

• anladım doğru diyorsun aşağıda yazdığın şeylerde katılmadığım bir nokta yok :)

• hümanistim ben .

0|0
    0|0
  • Hayır değilim onların çifte standartlarıni sevmem

0|1
    0|0
  • Feminist degilim. Erkeklerde lazzim dunyamiza. Yani erkekleri.severim. Ama kadin haklarini savunurum. Bu feministlik degildir.

0|0
    0|0
  • çoğu kadına göre erkekleri daha çok kayırdığımı düşünüyorum.feminist olabileceğimi de düşünemiyorum.

0|2
    1|0
  • Tam değil ama ramak kaldı.

0|0
    0|0

• Hayir.

0|1
    0|0
  • evlenene kadar :))

0|1
    0|0
  • Bi ara vardı sanırım..

Feminist olduğumu söyler dururdu biri... Artık artık değilim...

0|0
    0|0
  • son zamanlarda cok fazla fem kokan haraketlerim var. üzülüyorum

0|0
    0|0
  • Biraz feminist,biraz humanist..var iste

0|0
    0|1
  • yavaştan oluyorum galiba.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 3

• çoğu öyle :D

0|0
    0|0
  • bızım bır hoca vardı :D aklıma geldı guldum şimdi :D

0|0
    0|0
    • niye ne yapmıştı ki :)

• kadınları tutuyor derste bışey olsa kesın erkekler yapmıştır dıye. bırşey olsa erkekler suçlu kafadan :D

• hümanist olsunlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...