MAGİ filmini duydunuz mu? ya da izlediniz mi?

MAGİ filmi biliyorsunuz Hasan Karacadağ'ın son filmi. Ama Dabbe serisine ait bir film değil. Hasan Karacadağ ilk berbat ötesi dabbe filminden, çok iyi yol katederek ve kendini geliştirerek ilerledi bana göre. Şimdi ise (izleyenler bilir) Pulp Fiction'daki "the wolf" karakterinin oynadığı dili ingilizce olan bir film çekmiş. Bir nevi yurtdışında ilgi çekmek amacı ile yapılmış bir film. Hatta birnevi değil, direkt olarak öyle. Ben filme beklentimi yüksek tutarak gittim. Zira okuduğum eleştiriler iyi yöndeydi.

Eğer gidecekseniz söyleyeyim film çok karmaşık başlıyor. Saçma sapan bir şekilde başlıyor hatta bana göre. Bu mu iyi eleştiri almış dedim içimden ben ilk 30 dakikada. Ama özellikle ikinci part vesaire konu çok iyi işlenmiş ve film kötü başlayıp iyiye doğru gidiyor sürekli. Bir korku filminden beklediğim şeyi aldım. Kesinlikle geriyor insanı ve korkutuyor. 52 ülkede vizyona girecek film. Karacadağ kendini denemek istiyor anlaşılan. Ben beğendim. Tavsiye de ederim korku filmine giden biriyseniz, ilk terchiniz MAGİ olsun.

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Gittim, Hasan Karacadağ'ın diğer filmlerine göre çok başarılıydı

0|0
    0|0
    • Kesinlikle. Özellikle Pagan ve Hristiyan inançlarını da işlemesi, "karşı taraf" tasviri çok ama çok başarılıydı. Zira bizim "şeytan" dediğimiz şey zaten ona benzer bir şey. Ateşten falan bir yaratık yani. Çok ama çok başarılı buldum o kısmı. Yapabildiğinin en iyisini yapmaya çalışmış ama kendisini geliştirecektir. Ve soundtrack, bir korku filminden böyle güzel bir soundtrack beklemiyordum. Sondaki şarkı da çok güzeldi.

• Katılıyorum fakat tek eksisi ingilizce konuşmalara türkçe dublaj yapılmasıydı. Oralar altyazı olsa daha iyi olurdu bence

• Kesinlikle. Bir de dublaj zaten berbattı ya. Altyazı seçeneği gelseydi muazzam olurdu.

En İyi Erkek Görüşü

• 3 kez gittim doymadım 4. yakındır. Kesinlikle türünün dünyada en iyisi. Sinema salonundan çıkarken "Bu filmi gerçekten biz mi yaptık?" dedirten, kaçırılmaması gereken bir başyapıt. Konu, senaryo, efekt ve kurgu olağanüstü. Başladığı saniyeden itibaren, son dakikasına kadar hiç bir yönden taviz vermeyen gerilimin tavan yaptığı, korkunun haddini aştığı ve bir o kadar da fantastik bir Hasan Karacadağ resitali. Ama malesef böyle bir başyapıta o seslendirmeler olmadı. Kulaklar yabancı dili, gözler altyazıyı aradı. Filmin bitişiyle birlikte, Hasan Karacadağ yazısını gördüğüm anda gözlerim doldu ve ayakta alkışladım. Artık Şeytan' dan daha korkutucu bir şey varsa o Hasan Karacadağ' dır. Filmin başını pek beğenmemişsin benimde filmde en sevdiğim yer "Adolf" diye başlayan ses kaydı.

0|0
    0|0
    • O kısımlarda bir sıkıntı yok zaten :) En başından kastım (şimdi çok spoiler vereceğiz ama) şu sineğe yakın çekim yaptıkları sineğin böyle sağa sola baktığı sahnede bir gülesim geldi açıkçası. Raid reklamı mı çekiyoruz lan dedim içimden. Ama film ilerledikçe beni ciddi anlamda göt etti. Film bence giderek yükseliyor. Sondaki şarkı da çok güzel şarkı ha. Şarkının ismi de into the shadows eğer dinlemek isteyen varsa burdan bakıp yapıştırsın google'a.

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben izledimm, hayatımda ilk defa sinemada korku filmi izledim 🙈

0|0
    0|0
    • Sürekli yüksek ses ile korkutma olayı burada diğer filmlerine göre daha az. Son bölümleri inanılmaz geriyor insanı. Nasıldı beğendin mi?

• Cok korktum ya uzun süredir beklediğim bir filmdi desem yalan olur, hangi film oldugunu söylemeden götürdü arkadaslarım beni. Bence Türkler korku filmi yapamıyor diyenler halt etmiş.. Gayet başarılıydı dediğin gibi özellikle 2. Kısım

Erkekler Ne Diyor 1

• Duydum Türk yapımı korku filmi Hasan Karacadağ'ın ama izlemedim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...