Ateist ile inanan arasındaki farklar nelerdir?

Bir ateist ile allaha inanan insan arasındaki en belirgin farklar nelerdir?
Ateisti ateist yapan nedir?

0|0
23

En İyi Kız Görüşü

• Ateist kendine yazik etmistir beyinsizdir

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir çok far var.

0|1
    0|0
    • o farkları yazman için sordum soruyu

• Kusura bakmayın üşendim biraz :) Ama sizi kırmayacağım tabi. Örneğin inananların en büyük korkuları sorgulamaktır, oysa ateistlerde bu yoktur tanrıyı bile sorgulayarak silip atan insanlardan korkmasını bekleyemezsiniz. Sonra inananlar ahiret için, ateistler ise bu dünya için iyilik yaparlar. İnananlar kolay kanarlar, ateistler ise araştırıp doğruyu bulurlar. İnananlar her ne kadar "hoşgörülüyüz" deseler de ateistleri küçük görürler, dışlarlar, döverler, söverler, taşlarlar. Ateistler ise insana "insan" olarak bakarlar görüşüne, inancına göre yargılamazlar. İnanan kibirlidir evrime inanmaz, bir hayvandan gelmeyi eziklik olarak görür. Ateist ise abuk subuk hikayeleri olan iki insandan çoğalmayı saçma bulur, hayvandan evrimleşmeyi saygıya değer görür, ve evrene olan aşkı bir tık daha artar.

Not; yazdıklarımın büyük bir kısmı İslam dininin inananları içindi..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Belli bir fikri özelleştirmeyi hiç sevmem İkisi de insan sadece farklı fikirlere sahipler :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bence ateist şudur... allah var mı? soru bu varsa nerede
    nasıl bir şey neye benziyo? tarzında düşünürse içinden çıkamaz ve doğal olarak dinden çıkar

0|0
    0|0
    • Bir insan allahı hayatının merkezine koyabiliyorken ben gibi ateistler buna ihtiyaç duymuyor.
      Benim ve inançlı birinin arasında bir uçurum var.. Mesela bir insan rock müzik sevebiliyorken diğeri türkü sever ama ortak olarak müzikten keyif alırlar. Dindar insan ile ateist arasında ortak bir nokta yoktur. Bu büyük uçuruma sebep nedir?

• Rock metal havy güzeldir

• ateist gördüğüne inanmak ister... Müslüman görmediğine inanmak ister.

0|0
    0|0
Yükleniyor...