Bu parçanın söz ve müziği kime ait?

Ali Atay - Beni affet
Bilen var mı , kime ait bu parça?

Güncellemeler:
Parça "Neredesin Firuze" filmi için Özcan Deniz&Ragıp Savaştarafından seslendirilmiş.(2004)
Parçanın sözleri "Bir adın kalmalı" şiirinden uyarlanmış gibi görünüyor, birebir aynı değil ancak içinden seçilerek düzenlendiğini sanıyorum.
"Bir Adın Kalmalı" İbrahim Sadri'nin 2000senesinde yayınladığı albümün adı. Albüm içeriğini bulamadım internette.
Aynı isimli şiir 2008 yılında yayınladığı Aşk 29 Harf albümünde yer almış ve kapakta şiirin İbrahim Sadri'nin olduğu yazıyor.
İnternette bu şiiri aradığınızda karşınıza İbrahim Sadri'den önce Ahmet Hamdi Tanpınar çıkacak.
Video kanalları, şiir siteleri, bloglar ve hatta sözlüklerde şiir Tanpınar'a aittir diye yazıyorlar. Yalnız kaynak gösteren yok.
Her ne hikmetse 2000 yılından öncesine ait aramalarda şiire ait hiç bir şey çıkmıyor.
Ahmet Hamdi Tanpınar Tüm Şiirleri (dergah yayınları-1998) kitabını alanlar da bu şiirin kitapta mevcut olmadığını yazmış.
Ve şiir yapısının da şaire uymadığını ifade edenler de var.

0|4
1|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Söz: Ömer Hayyam Beste: Fırat İkisivri Vokal: Ali Atay, Osma So a t, Serka Keski... Sözleri Oka Şarlı ve Birol Namoğlu ,

1|0
    0|0
  • Leyla The Band
    Albumden

1|0
    0|0
  • Bir Adın Kalmalı-Ahmet Hamdi Tanpınar Şiirinden sözler var. Gerçek söz yazarını bilmiyorum açıkçası... Ali Atay'dan önce de Özcan Deniz vs seslendirmiş oldğu bir şarkı. :) abla

1|0
    0|0
  • az bir baktım ahmet hamdi tanpınar sanki :)
    ama ilk satırlar gizemini koruyor :) anlaşılan şarkı olması için baya çalışmışlar..
    bunu özcan denizde seslendiyor..
    nezamandır oruçtaydım ilk yorumum oldu çok heyecanlıyım :P

0|0
    0|0
  • Bilirim ses yok ama müzik ve sözler çok sıcak. Bana meyhande, kim ne der diye düşünmeden çakırkeyif rahatlığında söylenmiş hissi veriyor.
    Ali Atay Leyla The Band grubunun solisti, sanırım bu şarkı kendisine ait.

0|0
    0|0
    • Sesini de begendim ben. Soyleme sekli de guzel geldi. 6-7saat once "bu kim?" diye sorsan bilmezdim :) begendim neticede.
      Sozler de buyuk olasilikla Ibrahim sadrinin ama onu da sanirim uyarlarken biraz degistirmisler..
      Cvp icin tesekkur ederim.

• İyi olur. Merak ettim bende iyi geceler.

• İyi geceler...

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...