Kader insanı bağlar mı? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

insan ne ekerse onumu biçer yoksa ektiğide biçtiğide zaten bellimiydi?

Güncellemeler:
insan ne ekerse onumu biçer yoksa ektiğide biçtiğide zaten bellimiydi?

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• dediklerinin ikiside doğru aslında ama şöyle birşey var yaradan senin benim hepimizin yaptıklarını ve yapacaklarını bizleri yaratmadan önce bildiği için bunları yazmıştır yani bu bizim kaderimizdir ama biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı tamamen kendi hür irademizle yapıyoruz ve yapmaktayız zaten böyle olmasa allahın gücü ya da etkisiyle bunları yapıyor olsaydık cennet ya da cehennemin bir manası olmazdı.uzun mevzu bunlar okumak lazım ben okuyorum aklıma takıldıkça.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yaşattığını yaşarsın, ben böyle düşünüyorum. Belki çocuğundan belki en sevdiğinden ama mutlaka bir yerden çıkıyor.

0|1
    0|0
  • ah be kader kahpe kader

0|0
    0|0
  • ''Ektiği de biçtiği de belli zaten'' diyen insanlara verebileceğim tek cevap:

Siz aklınızı ve iradenizi neden reddediyorsunuz?

0|0
    0|1
  • onu bunu boşverde ismini lens koymak ıcın ne kadr düşündün ?

0|0
    0|0
    • mirc zamanından kalma chat nick im internet daha turkiyede yeniydi herkez bir nick sevdasındaydı ortam sanallaşmıs kimin kim oldugu bıle belli olmayan zamanlar başlamıstı ortama ayak uydurup bukalemun olmak yerine daha az değişken bişeyde karar kıldım lens

• kontak lens olsaymıs daha cekıcı olurmus ajhgdhasdjkx

• sonsuza kadar kaderimi ben çizerim the end

0|1
    0|0
  • Nereye bağlıyor?

0|0
    0|0
  • secenek sunar baglamaz

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• senin cüz-i iradenle vereceğin kararlar sana aittir. bu kararları Allah'ın külli iradesi ile yaratırken bilmesi gayet basittir. O'nun zamandan münezzeh olduğunu unutmamak gerek.

0|1
    0|0
  • bence herşey belli arkadşım hiç boşuna kendimizi kandırmayalım ne olduğunu anlamadan çok garip bir şekilde olaylar olu veriyor bunlara düpedüz seçimler demek salaklık olur bence insan kendi kaderini kendi çizer olayı bana saçma geliyor yaniii kim bile bilee kötü olacağını olabileceğini çizebilirki arkadaşım ?

seni yaratan kaderini senin iradene göre çizmiş zaten bence herşey belli çünkü kendiside biliyor nerden gideceğini nerden döneceğini herşey belli arkadaşım...

0|0
    0|0
    • bence belli çünkü mevcut durumumda olmayı asla istemezdim bunun içinde elimden geleni yaptım ama olmadı..

• ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.

1|1
    0|0
  • İnsan ne ekerse onu biçer. İlişkide insanlar ne yaparsa onun karşılığını bulurlar. İyi şeyler yaparsa iyi kötü şeyler yaparsa kötü. Bazen iyi şeyler yaparsan bile kötülük bulabilirsin. Buda hayatın kuralıdır.

0|0
    0|0
  • ne ekersen ek hasat olmuyor hep..

0|0
    0|0
  • İnsan kendi kaderini kendisi çizer.

0|0
    0|1
  • Bağlamaz bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...