İstediğimiz gibi giyinmek neden bu kadar kötü şekilde eleştiriliyor?

Arkadaşlar herkesin kendi hayatı herkesin kendi kararı kendi beyni kendi yaşam tarzı neden o insanı hiç tanımadan bu kadar kolay karalayabiliyorsunuz? Giyim tarzımı insanın kişiliğini gösteriyor yani? Ben saçma buluyorum. Farklı kültürlerde farklı yerlerde yetişmek alıştığın gibi yaşamak sana doğru geleni yaşamak suç mudur? Üzücü..

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• herkesin kendi hayatı evet
    istedigini giyer insanları giydikleri şeyler için asla yargılamadım
    Fakat..
    toplumda bir at gözlügü var insanları sınıflandırmayı seviyorlar..
    yapacak bir durum yok

1|0
    0|0
    • Tabiki takmamak lazim ama insan bir dusunuyor, disardan bukadar mi kotu gozukuyor. Daha tanimadiklari halde nasil boyle karaliyolar aklim almiyor. Ilginc bir sekilde takildim bu konuya yani.

• Bildigin zorluyorlar kendilerini laf sokayim diye 😂 kavga etmek icinde sormuyorum ki ben buraya soru.. Hemen bir saldiriya geciyorlar. Takmiycaz artik napalim:)

• cevaplar gül geçç amaçlarına ulaşamazlar sende eglenmiş olursun

En İyi Kız Görüşü

• bende senin gibi düşünüyorum herkesin kendi hayatı ve istediği gibi giyinmeli, kimse karışmamalı ve de kötü gözle bakmamalı aa açık giymiş aa göğsünü açmış aa tayt giymiş poposu oldugu gibi ortada gibi şeyler çok söyleniyo, çok yanlış buluyorum...

1|0
    0|0
    • Acik olunca vay efendim soylesin kapali olunca senden iyisi yok..

• Bende sansliyim o konuda bide hep sahil kisminda turistik yerlerde bulundum. Cevre de cok onemli faktor tabi ama en onemlisi benim nasil bir hayat yasamak istedigim.. Ama iste insan bir dusunuyor neden bukadar kotu yorumlar aliyorum diye

• keyfine bak duyma hiç, he de geç.. ama sen de çok abartma 😄😄

Erkekler Ne Diyor 17

• Fazla takmışsın kafana kimse kimseye karışamaz başkaları umrunda olmasın nasıl istersen öyle giyersin

1|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısın sizleri geçtim bize bile eleştiriler geliyor saçma sapan. Hafif dar renkli bir şort veya paçası kısa , kıvrılmış slim fit bir jean giysek hemen eşcinselliğe vuruyorlar. İnsanları sadece giyim tarzına , saç şekline , piercing veya dövmelerine göre sınıflandıran bir yığın beyinsiz insan sürüsü...

1|0
    0|0
    • Oh be senin ve senin gibi dusunen insanlari seviyorum ya. Iste bu👍

• Yeap! Perfect comment dear, thank u 🙏

• hearty thanks ☺️

• burası miami değil meltem ne demek istediğin gibi giyinebilirsin. Fazla abes olmadan giyilebilir ben zaten aldırmam minini giyip çık doğal bir şey bu nasıl rahat ediyorsun bazıları çok abartıyor ama

1|0
    0|0
  • evet isteyen kapansın isteyen açılsın herkesin 1 şansı var bu dünyada yaşamak için bırakın şanslarının kaderlerini kendi belirlesinler

1|0
    0|0
  • Gimse gimsenin hayatına garısamaz o o sekil geyinir bu bu sekil geyinir :D

1|0
    0|0
  • Ben de çırılçıplak gezmek istiyorum.. Kahrolsun ahlak kuralları... İsyaaaannnn...

1|0
    0|0
    • hadi buna da bir yorum yap... beni sokakta öyle görmek ister miydin..

• Marmaristen ayrilmam ben yazlari:)

• Çalışıyorum diyorsun.. peki... ara sıra mesajlarına bakmayı unutma.

• bence sorun yok

1|0
    0|0
  • Herkes istediğini istediği gibi giyebilmeli..

1|0
    0|0
  • Bencede cok sacma insan uzerine yakisani giyer kacinci yuzyildayiz

1|0
    0|0
  • Kiz hakli sonuna kadar

1|0
    0|0
  • Bende bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Müslümansan Evet suç...
    (Degilsen no problem tabi ahirette müslüman olmadigin iciin neler olur orasi ayri !!!) Allah ne demisse odur...
    Kendi istedigin gibi degil seni yaratan Allahın istedigi gibi giyiniceksin. O da sana emre uydugun icin karsiliginda sonsuz cenneti vericek. (Digerleri yanarken sen sefa süreceksin)
    Allah ne demisse o sekilde giyinmek ŞARTTIR...
    kesindir nettir degismez degistirilemez. Degistirilmesi teklif dahi edilemez. Aksini söyleyen de dinden cikar. Bunu da ben degil yine Allah söylüyor. Allah insanlarin kalplerine bakar diyoruz hep. Evet dogru. fakattttttt önce giyimleri islama uygun olduktan sonra tabi ! İslama uygun olduktan sonra kalplere bakar. Baraj islama uygunluk yani. Barajin altinda kalanlar zaten bastan kaybetmis. Islama uygun giyindigi halde kötü olan insanlar nolcak? Giyimden dolayi paçayı yırtsa da o pis kalbinden dolayi cehennemi boylicak. Yani hem Allahın emrettigi gibi giyinip hem de iyi insan olmamiz isteniyor. Ikisinden biri olsa digeri olmasa kurtulamiyoruz kur'ana göre.
    ((Dedigim gibi eger müslüman degilsen önemseme bu dediklerimi. Zaten bastan kaybetmissin demektir cünkü))

0|0
    0|0
    • Bir de şu var. Mesela dersinki hayat benim hayatim herseyin de farkindayim cennetin cehennemn ayetin kuranin emirlerin farkindaym ama kimseyi ilgilendirmez dersin eyvallah derim bende. Fakat giyim sekline göre insanlara rahatsizlik veriyorsan o halde neden yargilaniyoruz etiketleniyoruz demiceksn. Bu ülkede türbanli ögretmenler okullara alinmiyordu. Yasakti görev yapmalari. Sözde ilerici ve KÖZDE cagdaşlar ne diyodu "OKULDA TESETTÜR ISTEMIYORUZ COCUKLARA KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR" . Bak helee Allahın kesin ve net emri kötü örnek oluyomus. Dinsizlik böyle birsey iste. Ama benim burada deyinmek istedigm kötü örnek olundugunun düsünülmesi. Ayni durum dindar aileler icinde gecerli. Cocugumun ögretmeni aciksacik olmasin kötü örnek oluyor diyolar. Biz kizimiza tesettürü ögretirken o ögretmenini örnek alirsa... diyorlar. O zaman onlarda hakli degil mi "AYNI MANTIKLA" bakarsak !!!
      Ve ben yemin edebilirm özgürce giyinenler ben din min anlamam diyenler dindarlardan daha fazla hoşgörüSÜZ karsi tarafa !

• Sana katiliyorum ben ailemde dinine duskundur. Ama ben bu sekilde yasamak istiyorum tabiki abartmiyorum hic biseyi bir gun acilirim bir gun kapanirim. Elestirilebilir gayet normal ama sen gelen elestirileri gorsen insanin kisiligine direk bicagi sapliyorlar. Benzetmedikleri sey kalmiyor. Benim demek istedigim giyinise gore kimse kimseyi yargilamasin. Kimse mukemmel degil giyimden pacayi yirtan dedigin gibi baska seyden yanabilir. Benimde inancim tam.. Ama ben kendimi oyle iyi hissediyorum oyle yapmak istiyorum dogrularimda benim yanlislarimda benim. Sadece boynuzu asan yorumlara rahatsiz oldum.

• Kimse acik giyiniyor diye bir baskasi yanmicak. Her koyun kendi bacagindan. Sadece aileler bu konuda sorumlu tutulacak ahirette. Neden kiziniza ögretmediniz tesettürü diyecekler ahirette. Ögrettiyseniz bile neden aşılamadınız. Neden alistirmadiniz siz anne baba olarak Allahın emrinden ne kötülük gördünüz de tesettüre sokmadiniz kizinizi diyecekler. Anne babalarin isi ahirette cook zor yani. Simdi acik sacik giyinen bir kadina or..., fahi..., kahp... , kesin veriyodur... gibi sözler söylemek te müslümanlara hic yakismiyor. Hic hem de...
      Fakat insanlarin fikirlerini degistiremiyosun iste. Bu sekilde agir konusan insanlar hep var. Hep te var olacak kiyamete kadar. 400 yil sonra da var olucak bunlar. Sen diyosun ki ben hamama gireyim. Ama terlemeyeyim. Ama hamama giren terler =) . yani acik giyiniyosan lafta atarlar , el kol hareketi de yaparlar, etiketi de yapistirirlar. Bu normal demiyorum. Keske yapmasalar. Yanlis yapiyolar. fakat demek istedigim "yapiyolar iste" yapiyolar abi napalim.

• Senin ne yaptığın sadece seni ilgilendirir, o yüzden kimsenin dediini takmaman gerekiyor.

1|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Şimdi herkes istediğini giyinir kimseye aldırma diyeceğim ama toplum baskısı denilen bir illet var tabi. Biraz açık giyinsen veya marjinal takılsan o yabancı gözler eksik olmuyor üstünden. Ama bizim toplumda çoğu insan böyle yapacak bir şey yok. Yine de kimseye bakma istediğini giyin derim. Bu bir özgürlüktür.

1|0
    0|0
  • kimse kimseye karışmamalı kesin ve net

1|0
    0|0
Yükleniyor...