Yazarlar ve hayatları hakkındaki düşünceleriniz neler?

Örneğin bir Sylvia Plath... Kendisiyle aynı işi icra edeceğim. Hatta düşüncelerimiz de oldukça benziyor. Sonumuz aynı olmaz umarım.

Veya Virgina Woolf. Hüznün neredeyse can bulmuş hali.

Franz Kafka, kendimden nefret edişimin tek şahidi.

Charles Baudelaire...

Hayatlarından etkilendiğiniz yazarlar var mı? Bunlar arasında veya başkası fark etmez. Kısaca bahsederseniz sevinirim.

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sabahattin ali var benim mesela. Kendini bu ülkeye adamış bu ülkenin insanları bilinçlensin diye emek harcamış seminerler düzenlemiş kitaplar öyküler yazmış ama genede bu ülkenin vefasızlıgından kurtulamamış öldürülücegi haberini alınca kaçmak istemiş ama hainler yüzünden öldürülmüş. Kendisi çok büyük ve onurlu bir insan...

Namuslu olmak, ne zor şeymiş meğer? Bir gün Almanların pabucu yalayan, ertesi gün İngilizlere takla atan, daha ertesi gün de Amerika’ya kavuk sallayan soysuzlar gibi olmak istemedik. Yalnız ve yalnız bir tek milletin önünde secdeye vardık. O da kendi cefakeş milletimizdir.
    Meğer ne büyük günah işlemişiz. Kanunlu, kanunsuz baskılar altında ezile ezile pestile döndük…

Çalmadan, çırpmadan, bize ekmeği verenleri aç, bizi giydirenleri donsuz bırakmadan yaşamak istemek bu kadar güç, bu kadar mihnetli, hatta bu kadar tehlikeli mi olmalı idi?”

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İşgi alanım değl

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• aslında her yazarın pek iyi olmayan bir hayatı oluyor..
    normal insanlar yazamaz zaten biraz tuhaf acımasız hayat olmalı yazmak için

0|0
    0|0
  • Pek hayatlarını bilmem ama çoğu gizemli geliyor bana. Ama Lev Tolstoy'un hayatından etkilenmemek mümkün değil gibi.

0|0
    0|0
  • tek tabikide Cengiz Aytmatov arkadaşlar kitap okumayı sevmeyen insanlar sadece bu yazarın kitapalrının birini okusun özellikle toprak ana bak hayatın nasıl değişiyor nasıl aşık oluyorsun kitap okumnaya.

0|0
    0|0
  • Bukowski

0|0
    0|0
  • Yazarlar ve hayatlari umrumda degil
    Ogrencilerin hayatini sıkmekten baska bir boka yaramazlar.

0|0
    0|0
  • Ben genelde kizlarin hayatlarini takip ediyorum

0|0
    0|0
  • İlgilenmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...