Eurovision'da Ukraynalı sanatçı Kırım soykırımını anlatan şarkısı ile birinci oldu biliyor musunuz?

Bizim ülkemizde ne böylesi duyarlı nede böylesi halkına yapılan soykırımı konu edinen şarkı yapabilecek sanatçı bar. 😞 Ukraynalı sanatçı şarkısının nakarat kısmınıda Türkçe olarak seslendiriyor👍🏻👏🏻👏🏻👏🏻

1|1
7|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Bir Tatar olarak konuşuyorum. Kırım'ın Rusya kontrölüne geçmesini yediremeyen Ukrayna'nın belden aşağı planıdır. Stalin'i hatırlatır kırıma. Tamamen politiktir. Boşuna tribe girmeyin. Türkleri yahut Türkçeyi sadece piyon olarak kullandılar. Tıpkı şarkıyı söyleyen piyon gibi.

1|0
    0|0
  • 4.5 yıl Ukrayna'da yaşamış ve çalışmış biri olarak, Ukrayna'nın Rus Emperyalizmine karşı dile getirdiği bu parça ile başarı kazanmasına çok sevindim. Ve Ukrayna adına gurur duydum!

1|0
    0|0
  • Needeyse Türk olduğumuz için , bunu söylediğimiz için ırkçı damgası yiyoruz. adamların duyarlılığına bak.

1|0
    0|0
  • Nakarat kısmında ne dediğinin önemi yok. Ukraynayı temsil eden şarkıcı çıkıp ninni de söylese soydaşlarından 12'şer puan alacak. Her sene aynı ülkelerin birinci olması bir "müzik kalitesi" göstergesi olamaz.

0|0
    0|0
    • Bildiğini okumaya devam et elbet çarpacak bir duvar çıkar karşına ! Çocuk çıkarır 😓 Üslup hatası diye yoruyorum...

• 23 yaşında biriyle konuşurken dikkatli olmayı bilmelisin sonucunda böyle uslup saygı sevgi diye ağlarsın asd
      Yiyemeyeceğin muzu soyma :((

• Senden dikkatli konuştuğum kesin kimsinki ağlayayım😂😂😂 son cümlenizde görmedim say🙈

• Bir Türk olarak gurur duydum. Ama bu eurovisionun siyasi bir yarışma olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

1|0
    0|0
  • İnsanlık iste canım

1|0
    0|0
  • Siyasi bir yarışma olduğunu yeni mi anladınız. Her yıl böyle. Türkiyenin bu yarışmadan çıkması çok iyi oldu.

1|0
    0|0
  • oy verenlerin duyarılı olması iyi.

1|0
    0|0
  • Yarışma adaletsiz..

Ama onun birinci olmasi güzel beğenmiştim..

1|0
    0|0
  • İlk kez duydum bunu ama ben bu yarışmayı gerçekte bir yarışma olarak görmüyorum.. Ahbap çavuşun birbirine oy verdiği saçma bir organizasyon.

0|0
    0|0
  • Kırım bir donem Osmanlı'ya bağlı guzel toprak Kırım'dan göçen ailelerin çoğunun soyadı Kırımlı

1|0
    0|0
  • Biliyorum

0|0
    0|0
  • Vatan severlik budur

1|0
    0|0
  • Bence ortada siyaset vardi 2 dusman ulke sonra kaldi rusiya ve ukrayna ve ukrayna kazandi , eurovision bence fake inanmiyon onceden zaten kurmuslardi ukrayna kazanacak diye oylede oldu fakeeee onceden belirlenmis birsey oylar falan hepsi fake

0|0
    0|0
  • Ukraynalı ukraynalı diye vurguladığım kız Kırım Türk'ü zaten Türkiye içinde yarışacağını da dile getirdi ama kazanması politik şu an bütün avrupa'nın rusya'ya aldığı tavrın sonucu Türkiye de sırf bu yüzden katılmıyor zaten

0|1
    0|0
  • Bos isler.
    Kirim soykirimi yok.

0|0
    0|0
  • Farkındalık açısından güzel bir parça olmuştu. Eurovisiondan öncede ilk 3'e gireceğini umuyordum. Tebrikler ukrayna.

0|0
    0|0
  • Biliyorum iyi olmuş

0|0
    0|0
  • hakettiler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Anne tarafımdan dedemgil zamanında kırımdan göçmüş, Kırım Türkü yani, bunun da etkisiyle sanırım şarkı beni çok etkiledi, röportajda da Türkçe konuşuldu falan, dün güzeldi baya :)

1|0
    0|0
  • evrensel mesajları seviyorlar :)

1|0
    0|0
  • bilmiyordum öğrendim. sonuç mutlu etti :)

1|0
    0|0
  • İzlemedim

1|0
    0|0
  • bende oy verdim

1|0
    0|0
  • Eurovision'un bu sene Stalin'i gömesi gelmiş.

0|1
    0|0
Yükleniyor...