Televoting oylarından sonra Eurovision'ı Ukrayna'nın Türkçe sözler barındıran şarkısı birinci oldu, sizce nasıl?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• "Türkçe şarkı ile bizi seçmezler, ingilizce söyleyelim" diyenlere kapak olsun.
    Çok beğendim diyemem ama sesler etkileyici..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• adamlar bizden iyi türkçe sarkı yapıyor biz rimi rimi leyle eurovisiona gitmiş milletiz :D

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Gayet şahane oldu dedelerim kırım türkü ve zorla göç ettirilmişler. şarkıyla bunun bir ilgisi yok bence ama yine de hoşuma gitti :)

0|1
    0|0
  • Ilginc geldi bana. Yani genelde kimse sevmez Turkleri.

0|1
    0|0
    • Sarkinin PR'ini Turkluk uzerine yapmadilar. Onun etkisi olmustur. 1944'de katledilen Kirim Tatarlari anisina dediler. Tatarlarin Turkce konustugunu Turkiye de bile cogunluk bilmez...

• güzel

0|1
    0|0
  • Çok güzel. kesinlikle hak etmişler

0|1
    0|0
  • Kurban olsunlar onlar bize aslinda bayiliyorlarda gururdan yapiyorlar.

0|0
    0|0
  • Türkçe değil kırım tatarcası

0|0
    0|0
    • Turkce iste... Anlamadigin bir kelime var mi sarkinin Kirim Tatarcasi dedigin kisminda? Gagavuz Turkcesi ve Kirim Tatarlarinin kullandigi lehce bugunku Turkiye'de kullandigimiz Turkceye en yakin lehcelerdir, Azericeden bile daha yakindir...

• Hayır Türkçedir, Türk cumhuriyetleridneki türkçe gibi lehçe farkı olabilir. Bilmeyenler karışıtıyor işte. Ben bir Kırım Türküyüm, Tatar adını ruslar takmıştır bize. Kırım Kazan ve İdil boylarındaki ahali , tamamiyle Türk olduğu halde, kökleriyle bağının kopartılması amacıyla bilhassa Ruslar tarafından kendilerine "Tatar" adı verilmiştir. Aslında Tatar adı, gerek Anadoluda gerekse Rusya ve İslam dünyasında Moğolların hakim oldukları saha ahalisi için kullanılmıştır. Tatar

Erkekler Ne Diyor 5

• Kirim tatarlarinin sarkisi

0|1
    0|0
  • İyi şarkı

0|1
    0|0
  • Güzel

0|1
    0|0
  • şarkı vasat , kız orta güzellikte türkçe söylemesi tamamen siyasi bir mesaj zaten 1. olmasıda siyasi bir mesaj

0|0
    0|0
  • Türk ile bağlantılı olan herhangi bir şeyin birinci olması bile şaşırtıcı. Şarkı güzel.

0|1
    0|0
Yükleniyor...