Nazım Hikmet'in Vera'ya olan aşkı mı?

Nazım Hikmet'in Vera'ya olan aşkı mı? İlk defa duydum. Yıllarca Piraye diye bilirken ben Vera çıktı. Bu hikaye doğru mu?

0|0
5|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Rahmetlide aşk bolmuş maşallah. Uğruna hapishanelerden şiirler, mektuplar yazdığı Piraye ile nihayet buluşup çoluk çocuğa karıştıktan sonra, bir başka siyasi dava yüzünden Rusya'ya kaçıyor (ya da sınır dışı ediliyor, emin değilim) Ancak Piraye Hanımın eşi ile gitmesine izin verilmiyor. Nazım Hikmet eşi ve oğlunun da yanına gelmesi için kısa bir süre uğraşsa da, pek de üzerinde durmuyor. Kısa bir süre sonra ise Vera ile tanışıyor ve şiir yazacak yeni ilham perisi hayatına girmiş oluyor.

Hani çok sevdiğim şairlerden değildir, belki o yüzden bu hissettiklerim. Ama dünyanın romantik dediği Nazım Hikmet bildiğin zamparadır benim gözümde, pardon yani.

1|0
    0|0
    • Birde galiba pirayenin mi bir karısının kızıyla da aşk yaşamış bir blogda okudum da. bende sana katılıyorum.

Erkekler Ne Diyor 1

• İki kişiye aşık olamaz mı?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Elbette doğru. Ran, hayatının son yıllarını Vera'yla beraber geçirmiştir. Ve hatta son şiirini de ona yazmıştır. (Bkz:Vera'ya) (Bkz:Vera Tulyakova)

1|0
    0|0
  • Vera'yı ben de duydum. Pirayeyi hep çok sevdi ama Nazım Verayı sevdi diye biliyordum, emin değilim ama

1|0
    0|0
  • Tabii ki doğru.

1|0
    0|0
  • doğru ayran gönüllü nazım pirayeyi aladatıyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...