Bitmese bile artık eski karizmasını kaybettiğini düşünüyorum..

Sanat sizce bitti mi?

1|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bencede resim uzun sürüyor sonuçta kesin gitmiştir hatta defalarca gitmiştir 😔

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bence yeni başlıyor. Asıl hayal gücü şimdi tavan. Bence En güzel zamanları. Ve asıl önemli olan şimdi yeni bir şeyler üretmek. Geriye bakıldığında tüm ilkler ve akımlar oluşturulmuş, sanatın adı konmuş ( belirlenmiş), ayrıca tüm imkanlar mevcut gibi Gözüküyor. Kalemler, kağıtlar çeşit çeşit, ulaşmak kolay vs. İşte bu yüzden şimdi yeni bir şeyler üretmek daha zor ve daha değerli.

0|0
    0|0
  • Ben de yeni neslin her ne kadar bilgi çağında da yaşasa kültürsüz olduklarını görüyorum.

0|1
    0|0
    • Eski kuşağa göre daha iyiler. Bizden öncekiler bizden daha iyi. Biz, bir büyük kuşaktan daha iyiyiz.

Sen yaşantı tarzlarını ya da sahip oldukları hayat felsefesini beğenmediğin için onları cahil sanıyorsun. Anladım seni.

• Şu anda sokaktan geçen herhangi bir gence kendi kültüründeki sanatlarla ilgili bir soru sor bakalım ne biliyor?
      Eminim daha Klasik Türk Sanatlarını bile bilmiyordur. Değil sanatçılarını ve eserlerini. Çünkü artık yeni ilgi alanları türedi. Eskiden eğlence sektörü bu kadar geniş değildi. Artık kültür sanat yerine eğlence tercih ediliyor. Bu sitede bile görebilirsin en basitinden. Konu etiketlerine bakarak...

Ben yaşam tarzı hakkında bir yorum yapmadım ki bu soru yaşam tarzı üzerine de değildi zaten.
      Bence sen bana karşı biraz ön yargılısın gibi gibi.

• Ee? Eskiler çok mu biliyor? 50 yaşında ortalama bir vatandaşa divan şiiri nedir diye sorsan doğru düzgün cevap veya örnek verecek mi?

Halkın kaçta kaçı Anadolu kültürünü biliyor? Hatta çoğu kendi dini inancına biraz ters diye sevmiyor.

Ki kültür illa yerel olmak zorunda da değil, yani sırf kendi kültürünü bilmiyor diye insan kültürsüz olmuyor.

Ha bizde yeni nesil hakkaten cehil de, eski nesil de aynı oranda cahildi.

• olabilir

0|0
    0|0
  • Sanat sanat için değil, maddiyat için yapılıyor. İçine paranın girdiği her şey gibi çirkinleşti.

0|1
    0|0
  • İşin içine para girdiği için sanat bitti.

0|0
    0|0
  • Ahahaha da vinci sıçmasın mı? İnsani ihtiyaçlar bunlar lütfen 😁😁

0|1
    0|0
  • Bitmedi de eski kalitesi yok gibi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Haklısın güzel konu artık devir sanat devri değil insan beyni kötü yönde evrimleşiyor sanat çoğu kimse için umursanmaz bişey olmaya başladı tek sanat değil bilim de. mesela deney yap cinsellik sorusu sor o soruya gelen kişi sayısına bide bu soruya gelen kiişi sayısına bak ve kıyasla

0|0
    0|0
Yükleniyor...