Biliyor muydunuz?

Osmanlı'da üretilen ilk paralar ile yazı tura atmaya kalkarsanız tura gelme olasılığı %50'dir. Bunu biliyor muydunuz?

Çoh önemli

Biliyor muydunuz?

• Valla mı, bilmiyordum sağol yaa
    78% (39)57% (28)68% (67)Oy Ver
  • Biliyordum 😒
    22% (11)43% (21)32% (32)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|2
8|40

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• %50 ihtimal olmasışaşırtıcı. Şu an hayretler icerisindeyim. Matematik hesaplamalarına basliyorum. Bundan iyi arastirma konusu olur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• yazı mı tura mı sözünün Osmanlıdan geldiğini ve ''yazı mı tuğra mı'' oldugunu biliyormuydunuz?

3|2
    0|0
  • Aslında %33, sonuçta paranın dik gelme olasılığı da var. Sonuçta Osmanlı parası yani, dik gelmesi hiç şaşırtmaz. Keramet, bilgelik, mucize yüklüdür o :D

2|0
    0|0
  • bunu duyan lidyalı sağır oldu gençler :/

3|3
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • 2|1
    0|0
    • Oyyy minnoş çok tatlı 😻😻😻
      Tişikkirlirr ☺☺🙈

• ben anlamıyorum ya adamlar küften bile besin üretiyor veya bitmeyen enerji veya nano teknoloji veya uçan kaykay üretiyo biz ne yapıyoz biz ? biz biz... :S biz olmaktan utanmaktan bıktım :S

1|0
    0|0
  • Hadi yaa ciddimisin 😄

1|0
    0|0
  • Asil kimsenin duymadigi ve bilmedigi bir sey daha var. Ilk uretilen tavla zarinda 4 sayisinin gelme olasiligi 1/6 imis.

1|0
    0|0
  • Evet bende ilk duyduğumda çok şaşırmıştım inanılmaz:/

1|1
    0|0
  • bir madeni parayı havaya attığınızda yazı ve tura gelme ihtimalleri eşit değildir. tura tarafındaki resim, yazı tarafına göre biraz daha fazla ağırlık yarattığı için, altta kalma ihtimali daha yüksektir. bu durumda tura gelme ihtimali yaklaşık olarak %49,5 olarak hesaplanmıştır...
    Ayrıca bu yeni bilgi için teşekkürler şükran

1|0
    0|0
  • Waaww bir yasima daha girdimm yaa. cok onemli bir genel kultur bilgisi bu.. sen cok akilli bir kizsin anlasilan :D :D

1|0
    0|0
  • İlgnc bilgiler defterimin ust siralarina mutla yazacam bunu

1|0
    0|0
  • AA öyle mi çok saskinim

1|0
    0|0
  • yok yav ben yüzde 30 diye biliyordum. yanlışın olmasın?

1|0
    0|0
  • gerçekten mi? sana ne kadar teşekkür etsek azdır ya... bizi o kadar bilgilendirdin ki? diyecek bişey bulamıyorummm..:)) Allahım ya...

1|0
    0|0
  • caspercık biliyormuydun 1 kuveyt dinarında da %50 aralarında bir ilişki olmalı :O

1|1
    0|0
  • şu anki üretelen paranın yazı ve tura gelme ihtimalleri eşit değildir tura tarafındaki resim yazı tarafına göre biraz daha ağır olduğu için altta kalma ihtimali daha yüksektir bu yüzden tura gelme ihtimali yaklaşık olarak %49,5 olur hemşerim :)

1|0
    0|0
  • Yazı turadaki tura acaba "tuğra" yani osmanlı hanedan imzası mı acaba 😂 Kafamda deli sorular 🙄

1|0
    0|0
  • Sen modsan ben bu sitede neyim ulan ne 😹

0|0
    0|0
    • Eğlence amaçlı yaptım 😩

• adamlarda teknoloji varmış ne ayarlamışlar:) helal olsun:))

1|0
    0|0
  • Birşey söylemek istemiyorum..

2|0
    0|0
  • cahililğimden bir parça götürdüğün için minnetarım sana XD

1|0
    0|0
  • bu neyki osmanlı soğuk füzyon teknolojisini kullanırken atatürk bir gecede ülkeyi cahil yaptı

1|0
    0|0
  • Eee 😊😊😊

1|0
    0|0
    • Eeesi işte burda guluncek 😂😂😂

• sayende çok güzel aydınlandım.

bunu alın bunu burdan

1|0
    0|0
  • bütün paralaarı kusursuz yapabimeleri büyük başarı :P teoride müğmkündür ancak

1|0
    0|0
  • Çok başarılı bir çalışma bravo sana😁😁

1|0
    0|0
  • Yazı gelmesi de yüzde 50 o zaman baya bir düşündüm

1|0
    0|0
  • dik gelme ihtimali yokmuymus xd

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 7

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...