Türk tarihiyle ilgili kaliteli kitap önerebilir misiniz?

Türk tarihi türk kültürüyle ilgili kaliteli araştırma ve belgelere dayanan kitaplar önerebilir misiniz?

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• göktürk kitabeleri ve orhun yazıtları
    yohoho

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• www.tarihtarih.com bu siteye de bakmanı öneririm

1|0
    0|0
  • ilber ortaylı ve onun hocası olan halil inalcık kitaplarını kesinlikle öneriyorum

1|0
    0|0
  • Türk tarihi kayıtları pek yoktur. Osmanlı tarihi kayıtları vardır. Bir kaç veziri azam ve sayılı ecnebinin tuttuğu kayıtlar dışında çoğu yalandır. Özellikle son dönemde çıkan ve hiç bir inandırıcılığı olmayan sıradan tarihçi vasfı olmayan insanların yazdığı yüzlerce kitap var. Bir yalana inanmak istiyorsan bunları okuyabilirsin. Benim sana önerim ilber ortaylı, aşık paşa zade kayıtları, ecnebi olarak tarihçi Hammer ve Gibons un kayıtlarına erişebilirsen yaşadıkları tarihteki sanırım yıldırım Beyazıt dönemine denk geliyorlar kaliteli bilgi bulabilirsin.

0|0
    0|0
  • Ben kendi lise öğretmenimi tavsiye ederim.

Mükemmeldir

0|0
    0|0
  • Kadir Mısıroğlu kitaplarına göz at ;)

0|0
    0|0
    • Kadir mısırlıoğlu mu?

Fatih Sultan Mehmet Han'a küfredersen İstanbulu müslüman aleme kazandırmış adama küfredersin.

Atatürk'e küfredersen İstanbul ve anadoluyu ikinci kez düşman elinden almış adama küfredersin.

Kitaplarında Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı ne kadar isim varsa tamamının yazılarını kitaplarını belge diye koyan adamdır.

• @kadiirim Neyseki küfür ve hakaret etmeden hitap edebilecek kadar eğitimim var. Yoksa tarihin kendini değiştirmeye çalışan gerçekleri çarpıtarak anlatmayı meleke edinmiş bir adamın soyadını çarpıttım değiştirdim diye çıkışan kişiye okkalı bir küfür de ben sallardım.

Şimdi gelelim kadir efendi ye. Kadir efendiye göre osmanlı güllük gülistanlık dininde imanında yanlızca içerideki hayinlerin bozduğu koca bir imparatorluk.
      Peki hangi Osmanlı
      General Fritz Bronsart von Schellendorf: Genelkurmay Birinci Başkanı
      Müşir Otto Liman von Sanders: Misyon Başkanı , 1. Ordu Komutanı , 5. Ordu Komutanı (1915-1918), Yıldırım Ordular Grubu Komutanı
      Müşir Erich von Falkenhayn: Yıldırım Ordular Grubu Komutanı
      Müşir Colmar von der Goltz: 1. Ordu Komutanı , 6. Ordu Komutanı
      General Friedrich Kreß von Kressenstein: 8. Ordu Komutanı
      General Hans von Seeckt: Genelkurmay Birinci Başkanı
      General Erich Weber: 15. Kolordu Komutanı

Bu sayı 27 ye çıkıyor en az.

• @kadiirim Tamı tamına 27 stratejik görevdeki 27 general. Peki bizim bunu yetiştirecek gücümüz neredeydi sordun mu.

Hangi büyük devletin ordu ve kolordu komutanlarının yarısından fazlası yabancı menşeeli olur.

Size göre geri kalanlarda hain. Tabi.

Bu günkü Afganistandan ya da Suriyeden farkı yokmuş. Hangi büyük devletten hangi imparatorluktan bahsediyorsunuz ki.

Bir an için söylediklerinizi doğru kabul etmeye çalışıyorum. Bir ordunuz var ve yarısı yabancı yarısı hain. Ve bu işin bu düzenin bu noktaya gelmesine sebep olan padişahlar akça pakça.

• İlber Ortaylı çok güzel bir tarihçi olmakla birlikte çok iyi ve sağlam Türk tarihi kitabı var. Her bilgi mevcut

0|0
    0|0
  • yalan söyleyen tarih utansın setini al..

0|0
    0|0
  • Özlenen medeniyet osmanlı

0|1
    0|0
  • ilber oktaylının kitaplarına videolarına bakabilirsin ünlü bir tarihçidir biliyorsundur belki

0|0
    0|0
  • Kök tengrinin çocuklulari prof. Dr. Ahmet taşagıl

0|0
    0|0
  • Fikret Başkaya paradigmanın iflası

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Kadir Mısıroğlu, Ve Bir Tutamda Yavuz Bahadıroğlu

0|0
    0|0
  • ilber hoca

0|0
    0|0
  • türk tarihi
    yazar jean paul raux
    yayınevi kabalcı yayınevi

0|0
    0|0
  • Yavuz Bahadıroğlu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Talha Uğurluel'in yazılarına bakabilirsin.

1|0
    0|0
  • Yavuz Bahadıroğlunun kitapları. Kendisi ödüllü bir yazar.

1|0
    0|0
Yükleniyor...