En sevdiğiniz kitap alıntısını yazar mısınız?

En sevdiğiniz kitap alıntısını yaza mısınız?

''Duyguların geçen nisandakiler ile aynıysa hemen söyle... Benim duygularım değişmedi ama bir tek kelimen sonsuza dek susmama yeter.''

Aşk ve Gurur & Bay Darcy

0|1
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu severim.

“Now you’ve said it. The hopeless emptiness. Hell, plenty of people are on to the emptiness part; out where I used to work, on the Coast, that’s all we ever talked about. We’d sit around talking about emptiness all night. Nobody ever said ‘hopeless,’ though; that’s where we’d chicken out. Because maybe it does take a certain amount of guts to see the emptiness, but it takes a whole hell of a lot more to see the hopelessness. And I guess when you do see the hopelessness, that’s when there’s nothing to do but take off. If you can.”

― Richard Yates, Revolutionary Road

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• "Fakat Allah kahretsin, insan anlatmak istiyor albayım. öyle budalaca bir özleme kapılıyor. bir yandan da hiç konuşmak istemiyor, tıpkı oyunlardaki gibi çelişik duyguların altında eziliyor. Fakat benim de sevmeye hakkım yok mu albayım? yok. Peki albayım. Ben de susarım o zaman. gecekondumda oturur anlaşılmayı beklerim. Fakat albayım, adresimi bilmeden beni nasıl bulup anlayacaklar? Sorarım size nasıl, kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı? Ben ölmek istiyorum sayın albayım, ölmek. Bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılanacağını seyretmek istiyorum. Tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan. Bir yandan da kılına zarar gelsin istemiyor. Küçük oyunlar istemiyorum albayım.
    Kelimeler, kelimeler albayım... Bazı anlamlara gelmiyor." - Oğuz Atay/Tehlikeli Oyunlar.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Başlı başına bir dünyadır aşk.
    Ya tam ortasındasındır, merkezinde,
    ya da dışındasındır, hasretinde.
    Elif safak-Aşk

5|0
    0|0
  • Bırakmıyorlar ;

İyi olamıyorum.
    -Dostoyevski

3|0
    0|0
  • Son olarak, ‘en çok neyimi sevdin’ şeklindeki sıradan basitliği içinde barındıran soruna gelince;
    kendime sorduğum ve net olarak cevabını ‘bir fetişist değilim’şeklinde aldığım cevaba rağmen, ellerin
    gerçekten harikulade. O ellerle biber dolması yapılırdı, iğne oyası işlenirdi, ne bileyim mutlu olması
    mukadder bir çiftin oturacağı harap bir evi ihya etmek adına badana bile yapılırdı sıvası düşmüş
    duvarlara.(tiryandafilya efraim k )

2|0
    0|0
  • Kokusuna alıştığınız bir insanı unutamazsınız.

Bana ikimizi Anlat - Ahmet Batman

1|0
    0|0
  • -"yooo yoo" dedi madam sophie -
    Madam Sophie Eyvahlar Diyarında & Jean Pierre Platini

1|0
    0|0
  • Şeytan uyuya kaldı bir gün... Rüzgar sert esti. Üç tüy düştü şeytandan dünyaya;biri paraya yapıştı , diğeri mevkiye, öteki de ihtirasa. O günden sonra şeytan hiçbir iş yapmadı.

Efsanedir benim için.

1|0
    0|0
  • Her nerede değilsem, orada mutlu olacakmışım gibi geliyor.

Ne mutlu cehaletin koruyucu rahmi içinde bir cenin gibi büzülüp yatanlara.
    Hangi kitaplardan hatırlamıyorum ama bunlar geldi gece gece aklıma :)

1|0
    0|0
  • Kendi kitabımdan satırlar

Aslında hayat oldugunca kolay sadece yapman gereken kendine güvenmek aksine hayat oldukça zor geçer

Ufak bir satır 13 yaşında yazmıştım kitap sayılmaz 45 sayfalik bişeydi

1|0
    0|0
    • süper amatör olarak mı yazıyorsun? Hala devam ediyor musun?

• Vaktim inan yok o kadar kelime kullanabiliyorum ki çok iyi diyebilirim ancak kendi çapımda amatör olarak bıraktım sebepler yuzunden

• Artık nerede o uzun kalan dostluklar?

1|0
    0|0
  • İnsanlar hayvanlara benzer domuz gibi köpek gibi. viktor hugo

1|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Pek kitap okumam. Senin gibi bir hatun bulsam aliskanlik kazanirdim ama

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• "Zihin, neresi olmak isterse orasıdır. Kendi içinde cehennemi cennete, cenneti de cehenneme dönüştürebilir."

John Milton - Kayıp Cennet

2|2
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/BPVPX9.png
    Buda benden Sabahattin Ali aşığı olarak <3

Çok sevdiğim bir filmdi Aşk ve Gurur. Ama kitabını hiç okumadım.

1|0
    0|0
    • Çok şey kaçırdığını okuyunca anlayacaksın hatta kitabı okuduktan sonra filmi tekrar izle filmde ki eksiklerin daha rahat farkına varırsın :) :)

• @Humanistinsan otomatik tahmin değiştirdiyse demek :) evet. kürk mantolu madonna. çok severim bende.

• En etkilendigim kitap o bir yana diğer 300e yakın kitaplarim bir yana :)

• En diye seçemiyorum, birçok kitaptaki bölümleri sahiplendim, defterim var sırf kitap alıntıları için. Hepsi benim çocuklarım. Seçemem evlatlarımı 😄

1|0
    0|0
  • Bir kadını bacım yapan da anne yapan da erkektir

1|0
    0|0
  • Hiç olmaktan geçmiyor muydu asıl aşk? Aşk-ı Tevekkül gerek her halime. Af diyorum sadece. Af Allah'ım. Rabbım sana ve sevgiliye kavuşmamı engelleyen ne kadar günahım varsa affetsin.

1|0
    0|0
  • Başlangıçta hiçbir şey fark etmezsin, zırhının hala seni sıkıca sardığını sanırsın , ama bir gün birdenbire, aptalca bir şey karşısında bir çocuk gibi nedenini bilemeden ağlamaya başlarsın.
    Susanna tamaro/yüreğinin götürdüğü yere git

0|0
    0|0
  • "O çizgili külotlu çorapları gururla giy. İyi yaşa, sadece yaşa.."

Me Before You
    By Jojo Moyes

1|0
    0|0
  • Dünya mı yıkılsın yoksa bir bardak çay mı içersin deseler ben çayımı içtikten sonra dünyanın canı cehenneme derdim...
    Yeraltından notlar - dostoyevski

0|0
    0|0
  • Kürk mantolu modanna sabahtin ali

0|0
    0|0
Yükleniyor...