Yabancı bir ülkede yaşamak için ne gerekli?

Mesela ben amerikada yaşamak istiyorum üniversiteyi bitirmişim illa evli olmammı gerek yoksa kolay yolu var mı?

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• ikamet izni alınıyor tr.de yaşayan yabancılar için muhtemelen başka ülkelerde de bu tür uygulamalar vardır en iyi konsolosluk-elçilik bilir. muhtemelen belli bir süre için izin verirler bu sürelerde iş bulabilirsen kalmaya devam edersin iş bulamazsan geri dönersin.

0|0
    2|1
    • sevdim bunu :D :D

• aslında bu durum tamamen amerikadaki mevzuata göre belirlenir tr.de yabancı olup vatandaşlık kazanmak isteyenler için 5sene ikamet ve tr.de yasadığını ve yasamakta kararlı oldugunu gösterecek belgeler (iş sahibi olmak) aranıyor, orada ne aranır bilemiyorum süresini

Kızlar Ne Diyor 6

• Orada çalışabilecek eğitim düzeyine sahip olman gerekiyor. Üniversite mezunu olman yetmez, mesleğinin dünyanın her yerinde icra edilebilecek mimarlık, mühendislik, doktorluk vs, olması gerekiyor, bu sana avantaj sağlar.

Tabii ki akıcı İngilizcen olmalı.

Bir işverenin seni ise aldığına dair mektup gerekiyor.

Evli olsan bile tak diye almıyorlar. Evliliğinin gerçek olduğunu ispat etmen gerekiyor.

Açıkçası pek kolay bir yolu yok gibi...

1|1
    0|0
  • Evlilikten kolay bir yol yok

1|1
    0|0
  • Evlilik daha kolay,ama şart değil.

0|1
    0|0
  • Kaçak gidersin orada sahte evlilik yapar oturum alırsın ..

0|1
    3|0
    • başka bir yolu yokmu

• Hangi ulkeye gitti? Amerika da donut almak icin disari ciktigin an belli olur kacak oldugun, sahte evlilik diye birsey (sozlesmeli evlilikten bahsediyorsun sanirim ki o da hic kolay degil evlendigin kisi pesini birakmayabilir) de ilk kez senden duydum zaten :)

• Amerika değil .

• yüklü miktarda nakit, geçerli bir oturum izni bahanesi (siyasi görüşlerden dolayı kendi ülkesinde güvende olmama, dini sebeplerden oluşan baskılar vs) ya da heryerde geçerliliği olan çok iyi bir iş gerek

1|0
    0|0
  • orada dogmak gerekli

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• cesaret ve azim ayrıca neden orada yaşamak istediğini doğru bir mantıkla ifade edebilmeli

0|1
    0|0
Yükleniyor...