Kürk Mantolu Madonna okuyanlar nasıl buldunuz?

Kitabı yeni bitirdim içimde bir burukluk oldu, son bölümleri okurken gözlerim doldu siz nasıl buldunuz?

" Hayatta en güvendiğim insana karşı duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi."

"Hayat bir defa oynanan bir kumardir ben onu bir defa kaybettim. İkinci defa oynayamam..."

Ayrica kişilik olarak Raif efendide kendimi gördüm

"Raif Efendi romanın genelinde kendi halinde, sessiz, sakin, ahlaklı ve sıkıntılı olduğu zamanlarda başkalarına belli etmeyen birisidir."

2|0
32|7

En İyi Kız Görüşü

• Sabahattin Ali'yi çok severim. Ayrı bir yeri vardır bende kaleminin. Öyküleri de güzeldir. Hele Değirmen... Ama bu kitabı benim duygularıma hitap etmiyor, klasik bir Türk filmi havası barındırıyor. Sonunu tahmin edebildiğim kitapları çok özel bulamıyorum. İlk sefer okuduğumda Maria'nın öldüğünü ve mektupta bahsettiği sürprizin bir hamilelik olduğunu önceden tahmin etmiştim. Sonra epey duyuldu kitap, aradan zaman geçince yeniden okudum. Aynı etki. Güzel anlatım, tatlı betimlemeler ve sevdiğim bir yazar o kadar.

0|0
    0|0
    • Başka önerdiğini kitaplar neler?

• @saydamodalar pek kızmazdım aslında. Her gidişin bir nedeni olmak zorunda değildi. Neticede kitabı özel yapan konusundan ziyade insana dair her şeyi tahlil edişi. Klasik bir son seçmiş olması beni rahatsız etmiyor ama ne bileyim tahmin etmeyi sevmiyorum okuduğum kitapları.

• Her gidişin bir nedeni olmak zorunda değildi? Emin misin? Böyle bir şeyle karsilasmadin demek ki hiç

En İyi Erkek Görüşü

• Raif çok zayıf bir karakter. Maria'yı elinden kaçırdı. Sonda benim de gözlerim durdu. Aynı Maria gibi bir kadın tanımıştım. Benim için değerli bir kitap.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• ben beğenmemiştim, bana hitap etmiyor.

0|0
    0|0
  • beğendim...

0|0
    0|0
  • Çok beğenmiştim..

0|0
    0|0
  • Çok efsane bir roman.

0|0
    0|0
    • Kuyucakli yusufu da okudum Sabahattin aliye hayranlık duymaya başladım :)

• O da çok güzeldir. Sabahattin Ali'ye hayran kalmamak imkansız.

• Betimlemelerini çok beğeniyorum olayın içinde oluyorsunuz adeta ve güzel bir anlatımı var

• süperdi

0|0
    0|0
  • Harika bir kitaptı 😍

0|0
    0|0
  • insanın çevresindeki insanlara daha anlayışlı bakmasını sağlayabilen mucize. raif efendi gibi bir adamın çevremde bulunabileceği ihtimali bile tüylerimi diken diken ediyor. kapalı bir hediye paketini açıyorsunuz kitap boyunca, özenle çıkartıyorsunuz kurdelasını, yırtmadan açıyorsunuz bantlarını süslü kağıdın. hediyeniz ne mi oluyor? düğümlenmiş bir boğaz ile mükemmel bir aşk tasviri.

0|0
    0|0
  • En etkilendiğim romanlardan biridir

0|0
    0|0
  • Beğendiğim bir kitap

0|0
    0|0
  • Bu kitabın bendeki anısı hoş değil. Çok sevdiğim için böyle oldu. Kitabı çok sevmiştim kimseye söylemezdim. Sonra Vedat en sevdiğim kitabı da elimden çaldı. Her şeyimi almış canımı da alacaktı son anda aklım başıma geldi ay çok şükür.

0|0
    0|0
  • Çok güzelllllll

0|0
    0|0
  • Beğendim kuyucaklı yusuf u öneririm

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir kitaptı :)

0|0
    0|0
  • Okurken duygu karmaşası yaşadığım bir kitaptı. Zaten kitap bittiğinde artık ne kadar ağladıysam gözlerim şişmişti. Benim için her zaman kitaplığımın köşesinde duracak bir kitap.

0|0
    0|0
  • Okumadım ama merak ettiğim kitaplardan

0|0
    0|0
  • Benimde 20 af kaldı bitireyim :)

0|0
    0|0
  • Ben cok begendim. Sabahattin Ali'ye o kitabından sonra baya merak salmıştım. İç dünyamı gördüm onun yzdıklarında ve aşkı o kadar iyi anlatmış ki..

0|0
    0|0
    • Evet aynı ben :)

• Maria puder olmak isteyen kaç kız var 😊
      Sabahattin Ali gibi bir adama rastlamak isteyen..

• anlatimi güzel beğenmiştim heyecanla okuduğum kitaplar arasinda

0|0
    0|0
  • Evet okudum ağlamadım ama beğendim.

0|0
    0|0
  • Güzel ama övdükleri kadar değil

0|0
    0|0
  • Okudum guzeldı ama asırı etkılenmedım

0|0
    0|0
  • Anlatim dili guzeldi zevkle okumustum

0|0
    0|0
  • Okumadım

0|0
    0|0
  • Kitap kkayboldu okuyamadim😞

0|0
    0|0
  • Ağlamıştım

0|0
    0|0
  • Bendede var sırada bekliyor

0|0
    0|0
  • Kendimi maria puder zannediyorum.

0|0
    0|0
  • Aglancak derecede bulmadim ama etkileyici ve sasirticiydi baya sasirmistim

0|0
    0|0
  • Bir iki damla yaş düştü..

0|0
    0|0
  • Sonunu getiremediğim kitap :(

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 6

• konusu çok güzel çok beğendiğim bir kitap yanlız tek sıkıntısı güncel türkçeyle yazılmamaış bazı noktalarda anlamadıklarım olmuştu

0|0
    0|0
  • Hayır o Raif benim:) Kişilik tam benim üzerime oturmuş gibi.. Hayatımda bir Maria da oldu ondan böyle oldum belki de bilemicem.. İki defa okudum kitabı hüzne boğuldum..

0|0
    0|0
  • Güzel bir kitap fakat biraz yavaş akıyor olaylar. Bazen aşırı sıktığı da olmadı değil. Ölü bir kadına 10 yıl boyunca mektup attığını anladığımda benimde içimde biraz burukluk bırakmıştı

0|0
    0|0
    • Evet biraz sıktığı bölümler oluyor

• Okumadim

0|0
    0|0
  • Beğendiğim bir roman ama bence abartılıyor biraz. Çok daha güzel romanlarımız var.

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir kitap o yazarın birde Kuyucaklı Yusuf var :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...