Menekşe ile Halil izliyorum ve sanki başka ülkeden bir aileyi gösteriyorlarmış gibi ama Türkiye'ymiş?

Bunlar Türk olamaz. Kızın (Menekşe'nin) babası onu kaçtığı için öldürtüyor (zorla evlendirmiş zaten), kendi karısına da el kaldırıyor.. Kızın abisi de onu korumak yerine öldürmek istiyor. Hiç anlamıyorum, nasıl böyle birşey olur ki ülkemizde?
Onlar Merdin'li ya da Mersin'li mi yoksa, bilen var mı?

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• 18-24 yaş aralığında konuştuğun dile, bu dilin konuşulduğu ve belki de doğduğun, büyüdüğün ve yaşadığın ülkeye bu kadar yabancı olman normal mi? olduğun şehirden kafanı kaldırıp ülkenin genelinde neler yaşandığına, neler olduğuna baktın mı bu yaşına kadar? yazık..

0|0
    0|0
    • Baktım ve ülkemin tarihini çok iyi biliyorum! Biz modern insanız, özgür kadınız, bugün böyle şeyleri görmek çok anormal geliyor.

• siz modern kadınlar, siz özgür kadınlar olabilirsiniz, pahalı mücevherlerinizi takıp bir elinizde şampanya konken partilerinde lüks insanlarla buluşmalar da benzer yaşam tarzına dahil. ülkenin tarihini bilmeye gerek var mı? ben eski türk devletlerinden, osmanlıdan bahsetmiyorum. kafanı kaldırıp şuan'ına bakmaktan bahsediyorum. bu ülkede kadın şiddeti, kadın cinayetleri, töre, tecavüz, kız çocuklara istismar, yenilen kadın hakları içinde; erkeklerin ateşe çevirdiği kocaman bir okyanusta boğuluyoruz. istediğin kadar modernim de, istediğin kadar özgürüm de. ben belkide senden daha modern ve daha özgür halimle, özgür olmayan, dünyaya vahşi erkek pençeleri arasından bakmaya çalışan hemcinslerimi gördükçe "modern ve özgürüm" demekten, modern ve özgür hissetmekten utanıyorum.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 3

• Bunlar olağan şeyler zaten hep sen yeni mi görüyorsun daha Günaydın.

0|0
    0|0
  • Aa nasıl olur. Oysa haberlerde hiç öldürülen, tecavüz dilen, zorla evlendirilen kadın haberleri yok. Hiç olmaz böyle şeyler.

0|0
    0|0
  • Ironiyi sevdim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...