Türk korku sinemasında hiç şu dikkat ettiniz mi?

Tamam şimdi cinli minli diyoruz her kültürün etkilenmeleri vardır o ayrı o konuya girmiyelim. Zaten inançlı bir kimseyim ve bana göre gerçek şeyler işleniyor kültürümüzden. Neyse Asıl temaya gelelim''Bebek '' Evet arkadaş bebek hep bir bebek aldırma durumu var öldürme durumu var bebeğe yapılan büyü var filan fistan. Aslına bakarsak bir andanda haklı bir tema gibi çünkü bebekleri şeytana kurban veriyorlarmış. Magiyi izlediğimde Bu önyargıyı biraz kırdım en azından dedimki evet Dabbe 6 kadar korkunç değil (Ki okda korkunç gelmedi) Hasan abi farklı ve değişik bir iş yapmış dedim

Güncellemeler:
Hiç şu temaya dikkat ettinizmi? Olucaktı başlık özür dilerim uykum gelmiş sanırım.

1|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Artik biktim en son gectigimiz yaz siccin 2 ye gittim ve bir daha korku filmi izlememe karari aldim cunku komik geliyor köy, büyü, bebek, yeni evli çift, çirkin orta yaşlı bir kadın, ve nur yüzlü cinci hoca. Bunlardan ibaret turk korku filmleri

0|1
    0|0
    • Magi güzeldi. Spoiler vermiyim ama hani değişik bir iş olmuş. Bence Hasan reis bu temalar üstüne giderse güzel işler yapılabilir:) Magide korkunç değildir. Açık söyliyim hiçbiri korkunç gelmiyor. Beni daha çok olayların gelişmesi esrarengizliği ve bulmacacı oluşu çekiyor.

Kızlar Ne Diyor 2

• o bebek olayı ne kii ben bilmiyorum

0|1
    0|0
    • Az bir araştırmayla öğrenebilirsin

• Sen üstü kapalı söyle ben korkuyorum okuyamıyorum öyle korkunç şeyler 😂

• Bebekler Masum ve günahsız ve savunmasız oldukları şeytanlara kurban ediyorlar. Bide bebekleri öldürmek normal bir insanı öldürmekten daha günah ve zalimce olduğu için. Neyse fazla açmıyım.

• Hic turk korku film izlemedim. En saglamlarindan bir tane tavsiye etsen?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dabbe yi ilk kez 6. Seriyi sinemada izledim arayı beklemeden sıkılıp kalktık

0|1
    0|0
  • Yabancı sinema bile korku filmi yapamazken bizim mevcut sinema kapasitemizle korku filmi çekmek neyimize.

Korku filmleri yerli yabancı hepsi komedi.

0|0
    0|0
    • Sanat sanattır. Ortada emek ve ugraş var. Hem şunu diyebiliriz . Yıllar sonra dönüpte bak ozamanlar yabancı sinema korku filmi bile çekmezken Hasan Karacadağ Türkiye'de korku filmi yapıyordu diyebileceğiz.

• Emek ve ugras olmasi sanat olmasi icin yeterli kriter degil bence.

• denişik işler bunlar çok kurcalama skalsl

0|0
    0|0
Yükleniyor...