Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuğuyum ben Osmanlı torunu değil ! ?

Şüphesiz ki; başlıkta belirttiğim cümleyi kuran bireylerin kendi tarihini okumaktan aciz kalmış veya okuyupta idrak edememiş embesiller olduğunu düşünüyorum.

Eğer Osmanlı Devleti olmasaydı, Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini dahi duyamazdınız. Eğer Osmanlı Devleti olmasaydı, belki bir Yunan vatandaşı ve Hristiyan dinine mensup insanlar olmuştunuz. Anadolu'da ezan sesi yerine çan sesini duyuyor olacaktınız.

#Bkz: Osmanlı Devleti'nin kuruluş yılları da dahil, Ege Bölgesi'nde Hristiyan kalelerin bulunması. Marmara'da sınırları Tarih boyunca aşılamayan Konstantin.

Bizler atalarımız arasında ayrımcılık yapmayanlardanız. Bizler atalarımızı okuyarak gururlanıp buradan kendimize ilham alanlardanız. Biz bundan gurur duyuyoruz.

''Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.'' (Mustafa Kemal Atatürk)

Fakat bütün bunlara rağmen ısrarla ben ''Osmanlı torunu değilim, Atatürk'ün çocuğuyum'' diyen bu Tarih bilgisi yoksun insanların, Mustafa Kemal hakkında pek bir bilgiye sahip olmadıkları da ortada. Mustafa Kemal'in ideolojisini öğrenmiş bir birey böyle bir cümle kurmaz. Bu tarzda cümle kuran Tarih bilgisi yoksun zavallıları Mustafa Kemal görseydi, yüzlerine bakmayacağı da bir gerçek. Bunu Mustafa Kemal'in idelojilerinden rahatlıkla kestirebilirsiniz. Gerçi bu cümleyi kuran zavallılar Mustafa Kemal'i de bilmediklerinden böyle bir şeyi idrak edebileceklerini sanmıyorum. Bu tip cümle kuran Tarih bilgisi yoksun ama genede papağanlaşan cahiller hakkında ne düşünüyorsunuz?

#Bkz: Cahil, bilmeyen insana değil, bilmeyipte konuşan insana denir.

1|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Gecmisine saygi duymayanin
    Geleceginden suphe ederim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• atatürk olmasaydı türk yurdu diye bir şeyde olmayacaktı. osmanlı dediğiniz şey o kadarda büyütülecek bir şey değil. evet kültürümüzü korudular fakat atatürk sayesinde bir türk devletimi oldu. savaştı bizi cahillikten kurtardı özgürlük demokrai getirdi padişahların kölesi olmaktan kurtardı. batı avrupalılar ille atatürke hayranken bizim insnlarımızın atatürke düşman olmalarını anlayamıyorum ne yaptı atatürk size neden bu kadar düşmansınız?

0|0
    0|0
    • Pardon da Atatürk'e düşman olduğumu nereden çıkardın? Osmanlı Devleti zamanı ile bugünkü zamanı kıyaslayamazsın. Sadece Osmanlı Devleti'nde değil, Osmanlı zamanında diğer bütün devletler böyle idi. Demokrasi sonradan geldi. Ben Osmanlı Türkiye kıyaslaması yapanlara tavım, senin yaptığın gibi. Bu ülkenin temeli de Osmanlıya bağlı idi.

• çok saçma sapan bir insansın.

• Laf anlamaz insanlara karşı böyleyim evet, kabul ediyorum.

Erkekler Ne Diyor 3

• Embesil sensin herşeyden önce. Eğer KS bu yorumu kaldıracaksan soruyuda kaldırmnalısın. Çünkü hakareti soran yapmıştır. Atatürk Türkün atası olarak o soyadı almıştır ve Türk çocuğu olmamız Atatürk çocuğu olmamız normaldir. Osmanlı bir hanedandır ki soyunda Türk kalmışmışdırı bilinmez. Ayrıca son 13 osmanlı torunu 2013 de Londrada başbakanla bir araya geldi. Osmanlı torunuyum diyen aklıevveller, siz o 13kişiden hangisisiniz?

0|0
    0|0
    • Osmanlı torunundan kasıt, gerçekten Osmanlı soyundan gelmek değil. Ona bakarsan Atatürk'te Selanik'te doğmuş. Sen bu topraklarda yaşamanı kime borçlusun? Geçmiş atalarına değil mi? İlla onun soyundan gelmene gerek yok veya isimlerinde Türk ismini taşımalarına gerek yok. Onlar Türk değil mi? Evet Türk. Konu kapanmıştır.

• Konu kapanmıştır diyerek bitiremezsin. Geçmişteki devletlerimizi, osmanlı hanedanına bağlayamazsın. Türküz biz ve o hanedanı asla kabul etmiyoruz. Bizim soyumuzun kadınları Trüktür, ne venedikli, ne rus, ne yunan, ne rum yoktur. Atatürk selanikte doğmuş Türk evladıdır.

• Şimdi biz Osmanlı torunuyuz derken hanedan üyesiyiz demiyoruz zaten değilizde ama Osmanlı bizim atamızdır keza Selçuklu hun göktürk de öyledir Atatürk'te bunu inkar etmezdi zaten kayı boyuna mensubuz neticede karışmış olsakta Atatürk te attila da oğuz kağan Kürşad Alparslan da bizim atamız

0|0
    0|0
    • İşte bazıları bunun bilincinde değil. Osmanlı torununundan kasıt gerçekten Osmanlı hanedanından gelmek olduğunu sanıyor bunlar. Aşağıda bir örneği var. 47 yaşında bir de.

• O zaman Sen cahilsin :)

0|0
    0|0
    • Bütün bildiklerini ortaya dök zavallı ! Nerede bir yanlış yapmışım. Lise inkılap bilgilerinle geleceksen geri dön !

Yükleniyor...