Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuğuyum ben Osmanlı torunu değil ! ?

Şüphesiz ki; başlıkta belirttiğim cümleyi kuran bireylerin kendi tarihini okumaktan aciz kalmış veya okuyupta idrak edememiş embesiller olduğunu düşünüyorum.

Eğer Osmanlı Devleti olmasaydı, Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini dahi duyamazdınız. Eğer Osmanlı Devleti olmasaydı, belki bir Yunan vatandaşı ve Hristiyan dinine mensup insanlar olmuştunuz. Anadolu'da ezan sesi yerine çan sesini duyuyor olacaktınız.

#Bkz: Osmanlı Devleti'nin kuruluş yılları da dahil, Ege Bölgesi'nde Hristiyan kalelerin bulunması. Marmara'da sınırları Tarih boyunca aşılamayan Konstantin.

Bizler atalarımız arasında ayrımcılık yapmayanlardanız. Bizler atalarımızı okuyarak gururlanıp buradan kendimize ilham alanlardanız. Biz bundan gurur duyuyoruz.

''Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.'' (Mustafa Kemal Atatürk)

Fakat bütün bunlara rağmen ısrarla ben ''Osmanlı torunu değilim, Atatürk'ün çocuğuyum'' diyen bu Tarih bilgisi yoksun insanların, Mustafa Kemal hakkında pek bir bilgiye sahip olmadıkları da ortada. Mustafa Kemal'in ideolojisini öğrenmiş bir birey böyle bir cümle kurmaz. Bu tarzda cümle kuran Tarih bilgisi yoksun zavallıları Mustafa Kemal görseydi, yüzlerine bakmayacağı da bir gerçek. Bunu Mustafa Kemal'in idelojilerinden rahatlıkla kestirebilirsiniz. Gerçi bu cümleyi kuran zavallılar Mustafa Kemal'i de bilmediklerinden böyle bir şeyi idrak edebileceklerini sanmıyorum. Bu tip cümle kuran Tarih bilgisi yoksun ama genede papağanlaşan cahiller hakkında ne düşünüyorsunuz?

#Bkz: Cahil, bilmeyen insana değil, bilmeyipte konuşan insana denir.

1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...