Benimle aynı görüşte olan var mı

ulan şu ülkede bakıyorum ne kadar zengin var ise hep ağzında altın kaşıkla doğmuş o kadar üniversite okuyoruz derecelerle bitiriyoruz makama mevkiye varıyoruz sonra tahsili olmayan ne bitirdiği meçhul adamların emrinde işe giriyoruz.Sanatçı dediğimiz oyuncu dediğimiz tayfaya bakıyorum doğru düzgün okul mezunu bile değiller.Geçen face te yazan bir yazı şu idi rihanna ortaokul mezunu imiş ama elindeki servete bak birde oda sonradan ...sen git o kadar okul oku sonra iki tv programı iki yarışma seni milyoner etsin iyi mi.diceksiniz sende çık yeteneğini sergile sende götür para yı hedefim yarışmalarda birinci olmak olsa idi belki zamanında ona göre çalışırdım topçu filan olurdum.Ama artık Türkiyede okumak sanırım en büyük hamallık sadece anneye babaya karşı bir ödev.Gerçi artık anneler elinden tutup daha 16 yaşında kızlarını mankenlik ajansına götürüyor "kızım manken olunca paranın a.korsun gider özelden istediğini okursun zengin bir de iş adamı bulursun" diyorlar.babalarda oğullarını futbol okullarına götürüyor trilyona imza atsın diye...bizde dirsek çürütmeye devam ediyoruz...

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Özet olaraak. Bugün SBS'ye, yarın ÖSS'ye, KPSS'ye, Vize'ye, Final'e, Ales'e gireceksiniz.Sonra bunların hiçbirine girmemiş birinin çalışanı olacaksınız

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• O kadar değil ama. Belki bir anlık gaza gelişinin eseri olabilir bu yazı.

Türkiye de 12 yıl önce dediğin gibiydi.

Şu an bakıldığında şirketlerin % 80i okumuş patronlardan oluşuyor.

Multimilyoner olanlar da küçüklüklerinden beri çalışan tipler.

Misal; sen okul çıkışı top oynarken, onlar pazar önünde birşeyler satıyor olabilirler.

Herşey tesadüf değil, tevafuk.

0|0
    0|0
    • tevafuku kader olarak mı nitelendiriyorsun yoksa şans eseri meydana gelen durumlar mı ..

• yürüüü be kardess konuşş

0|1
    0|0
  • Türkiye'yi karalama derdin niye ki?

Bak ne demiş; rihanna ortaokul mezunu imiş ama elindeki servete bak

demek ki bu tür şeyler tüm dünyada olan şeyler. Sadece Türkiye'de olan değil bu dünyanın adaletsizliği.

Her şey para mı peki? Okuyup kültürlü bir insanın farkı ile, okumamış bir insanın bilgisi aynı mı? Hayata farklı pencerelerden de bak.

0|0
    0|0
    • profilde yaşına baktım sonra yazdığın cevaba baktım.Türkiyeyi karalama olarak sen bu sonucu çıkardı isen zaten olayın mantığın da değilsin demektir.Ben bir haberi okudum sonra olayı kendi dünyama yonttum bir yazı yazdım.Ortamdan rahatsız değilsin demek ki o yüzden bu söz seni kapsamıyor

• boş tenekeden çok ses çıkar diye bir laf vardır...saçmala serbest buyur kürsü senin

• Senden çok ses çıkıyor belli, neyse kürsüler senin olsun.. Buyur saçmalamaa dahada yorum atma

• zenginin malı züğürdün çenesini yorar hesabı olmuş.

0|0
    0|0
    • hımmm... o zaman şöyle söyleyeyim bir gün mahallenin yaramaz çocuğu gelirde senin evinin camınıda kırar sonra hırsız içeri girerse aaa evimin camını kırmışlar aaaa birde o kırık camdan içeri girmişler aaaaaaa ,içeri girip birde evi soymuşlar diyerek zılgıt çalma

Erkekler Ne Diyor 4

• bi bakıma haklısın bir bakıma haksız insanın bireysel başarıları hedefine ulaşması uğraşıp didinip bir yerlere gelmesi kadar zevkli ve haz veren bir şey yoktur hayatın adil olmadıgını hepimiz biliyoruz ama dönüp arkama baktığımda bunu bunu bu kadar imkansızlıkla yaptım dediğinde insanın başarısı ortaya dokuyor dahda çok saygılık kazanıyor

0|1
    0|0
  • Türkiye'de okumak hamallık değil aksine her konuda dünyanın en karlı ülkesi Türkiye'dir.Türkiye gelişmekte olan bir ülke konumundadır.Hiç şüphesiz ki bu gelişimde kendini geliştirmiş uzman şahıslar başardıkları şeylerle adını tarihe yazdıracaktır.

Zenginliğe gelince.Bu birazda uzmanlık alanınla ilgili.Bir öğretmenin polisin trilyonlar kazanması gibi bir imkanı yok ama bir bilgisayar mühendisinin iktisatçının doktorun avukatın var.Senin televizyonda gördüğün o sanatçıların birçoğu da öyle ahım şahım denılecek kadar zengin değiller.

0|0
    1|0
  • öyle deme evet bir çok yerde haklısın ama okumayıpta kendini geliştirebilmiş gercekten kültürlü bir çokda sanatcı var ya da insan var.

0|0
    0|0
  • günaydın kardeşim yeni uyandın galiba...

0|0
    0|0
    • yok uyanmadım sadece milletin goy goy ederek laf salatası yaptığı birşeyi ben dile getirdim rahatsız olarak ama sadece patinaj çektiğimi biliyorum ...bugün bu sitede bile cep telefonu alacam 1400 e kadar olan bir şey istiyorum diyen bir insan henüz daha 20 yaşında üniversite bile kazanmamış bir insansa düşündürücü

Yükleniyor...