Müze ve ören yerlerine gidermisiniz?

müze, saray, camii, ören yerleri kısacası tarihi yerleri gezmeyi öğrenmeyi severmisiniz?

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• Coook :) hatta bazi yerlere bir kac kez gittim ve yine gidicem. misal topkapi sarayina 3, ayasofyaya iki kez gittim yine gidicem. degisik büyüsü var bazi yerlerin

0|0
    0|0
    • kesinlikle öyle ben söylemeye utanıyorum kaç kez gittiğimi topkapı ve ayasofya için :) .. dolmabahçeye az gittim 7 kez

• Insan o tür yerlerde bambaska bir boyuta geciyor. gözünde o zamani canlandiriyorsun, nasil yasamislar diye düsünüp gecmiste bir yolculuk yapiyorsun. henüz gitmedigim ama listeme ekledigim yerler var. yedikule zindanlari, beylerbeyi sarayi, yildiz sarayi gibi gibi:)

• aynen öyle bu da ister istemez okumaya ve tarihe ilgi duymaya neden oluyor en azından benim için ayrıca tarihi yerlerin resimlerini yapıyorum.. beylerbeyi sarayı güzeldir bahçeside harikadır, yedikulede görülmeli ama şu an açık mı emin değilim sanki restorasyon var yıldız sarayının çok küçük bir bölümü müze yıldız genel olarak devletin kullanımında ama görmediysen yıldız korusuda ayrı güzeldir

Kızlar Ne Diyor 4

• camii vb. ibadethanelere, sanat tarihi açısından bir önemi yoksa gitmem. müzeleri ve ören yerlerini severim; bazı sarayları gezmişliğim de var.

0|1
    0|0
    • Eski eserlerin sanat tarihi acisindan onemi olur diye dusunuyorum

• Evet severim pek fazla gidip göremesemde tarihi camileri kültürel sanat değeri olan müzeleri ve tarıhın baş yapıtlarından olan sarayları görmek ısterdım. Saray diyince aklıma İngiltere , müze diyince fransa, cami diyince aklıma ülkemdeki camiler gelıyor :) kültür degeri olan heryer gezıp görülmesı gerekıyor.

0|1
    0|0
    • sizde ki saray, camii ve müze çağrışımları gayette yerinde.. keşfetmenin sınırı yok

• Elbette

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 7

• Yeni ziyaret ettiğim şehirlerde mutlaka müzelere uğrarım. Müzeler şehirler için birer aynadır. Geçmişi geleceğe taşıyan birer zaman makinesi.
    Saray, cami gibi yerleri de gezerim ama ülkemizdeki o kadar çok var ki artık seçici olup bir anlamı olanları görmek istiyorum.
    Tarihi yerleri gezmeyi seviyorum. Eski bir kale, tarihi bir dükkan ya da geçmişi temsil eden binalar hep ilgimi çeker. İçinde bulunduğumuz tüketim toplumunun her şeyi eskittiği dünyada geçmişin güzellikleri beni daha çok cezbediyor.

0|1
    0|0
    • çok haklısın ayrıca anadolunun küçük bir ilinde turistik olmayan eski çarşısındaki eski esnafı keşfetmek hatta türünün son örneklerinden bir bakırcı ustanın çalışmasını izlemekte dahil edilmeli

• Rant ve getiri uğruna günlük kazançlar için geleceğimizi kaybediyoruz. Halbuki şehirlerin tarihi güzellikleri, kültürleri ve tarihleri mutlaka korunmalı. Türkiye'de bir çok güzel şehir var. Güneydoğu Anadolu'da umarım yaşananlar bir an önce biter de Diyarbakır'ı, Şanlıurfa'yı, Mardin'i, Gaziantep'i hep gezme fırsatı bulursunuz.

• inşallah.. kısa vadeli getiri uğruna uzun vadeli büyük kazançları göremiyoruz. gelecek estetik birikimi koruyup çevreyi güzelleştirmekte

• Hemde buyuk bir zevk ile.

0|1
    0|0
  • Çok severim. Özellikle priene ve milet favorimdir. Bu iki sitede yürümek, keşfe çıkmak çok hoştur. Antalyada ise perge yi severim.

0|1
    0|0
    • Herbir oren yeri ayri bir kesif antalyada termessosta farkli bir yer

• İşgal edilmesin diye dağın tepesinde

• İlginc bir yer ve yazin sicaginda serin bir hava vardi

• Evet

0|1
    0|0
  • evet İstanbul'da gitmediğim yer kalmadı heralde

0|1
    0|0
  • Bayılırım. En búyúk hayalim arkeolog olmaktı.

0|0
    0|0
  • Çok severim. Gittiğim şehirdeki tarihi yerlere kesinlikle giderim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...