Yazarlikla ilgili onerileriniz?

Arkadaslar bir kurgu var elimde lakin nasil yazsam, neler yapsam, yazdiktan sonraki surecte neler olacak gibi bir suru soru var kafamda. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Once olayların sırasını belırle... o olayları mantıkla karsılastır.. nedenlerı bagla... kısılerı olaylara uygun karakterler olarak dıs gorunuslerıne varana kadar yarat.. okurun sorabılıcegı soruları dusunup onların cevaplarını nasıl verecegını bul. tum bunları cozdukten sonra gerıye baslangıc cumlesı kalıyor.. ıddalı bır cumle ya da sakın sıradan bır gırısle gır... ve uslubunu sec... dıktecı zorlayıcı mı halk agızımı? hıkayeyı kım anlatıyor. gecmıs zamanda mı gecıcek anlatan ıcın yoksa sımdıkı zamandamı elımde benım yazdıgım bır taslak var ıstersen goz atabılırsın ıstersen

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Yazdığın romanı bir dosya formatında

Yayın evine götür

Götürmeden önce telefonla bilgi al

Her yayın evinin farklı prosedürü olabiliyor

1|0
    0|0
  • sürekli yaz beğenilmezse kırılma yılmadan yazmaya devam et yayın evleri ile görüş mümkünse ünlü yazarlardan fikir al eminim bir yereler gelirsin

1|0
    0|0
  • yaar olmak cok kolay

0|0
    2|0
  • bende her zaman yazmayı düşündüm ama sonrası gelmiyor

kısacası karar ver ve başla ama yarım bırakma nasıl olsa şekillenir gözlem önemli

0|0
    0|0
  • bende yazdım bu yaz çekilecek film aşk cınayet kirli işler hesabı aşk katliamı

0|0
    0|0
    • filmi olmaz herhalde. yayinlanir mi bilmiyorum bile. cok orgy.

• hayir dgil farkli bir toplum yapisi ile ilgili.alisilmisin cok disinda

• oyle toplum yapısı değişikliği algılaması henuz yer edınmış değil ama tabı deneme olmalı

• yayınevine satalım senin yazıları

0|0
    0|0
  • bende senaryo yazayım diyorum tutar mı ?

0|0
    0|0
    • kelin merhemi olsa

• benim yazacagim psikolojik ama

• tamam yazmaya başlamak lazım bir yerden biribirimizi teşvik edelim bence.

• romanmı bu

0|0
    0|0
    • oyku mu, roman mi olacagini tam bilmiyorum su anda. yazdikca netlesecek. su an icin sadece kurgu var elimde.

• yazdıkca şekillenir budaklanır ve sen yön verirsin buna

Kızlar Ne Diyor 1

• yazdığın kurguyla anlatımınla olayların anlasılabilmesi açısından gözden geçirmelisin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...