Barajı geçemeyen özel üniversiteye girebilir miii???

Arkadaşlar öncelikle toplum olarak barajı geçemeyenlere aptal gözüyle bakıyoruz. Ama yakın zamanda gördüm ki öyle olmuyor. Sevgilim bütün sene çalıştı deneme sınavlarından hep yüksek aldı ama sınav sırasında stres yaptığı için eli ayağı birbirine karışmış. vs vs. Çok üzülüyorum gerçekten. 1 Senelik emeğinin karşılığını alamadı. Ama kuzeninden duyduğuma göre özel üniversite barajı 140mış. Parayla girilebilirmiş? Maddi durumları iyi. Sizce böyle bir şansı var mı? Mesela bahçeşehir iç mimarlık ve çevre tasarımı için? puanı 170

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• özel üniversitelerde de kontenjan sınırı oluyor ve barajı geçmesi gerekiyor. sadece barajı geçmekte yeterli değil yani;)

0|0
    0|0
  • puanı 170 dmi yanlış anlamadım ve 2 yıllk bir üni istoyr

0|0
    0|0
    • puanı 170 4 yıllık özel istiyor. Parasını verecek

• Pardon 2 yıllık sandım. 4 Yıllk unı olması ımkansız. 4 yıllık üniversteye gitmesi için yazın ki lys sınavaınada girmesi gerekiyor fakat ona girmesi içinde barajı gecmesi gerekiyordu yanı 180 yapması gerekiyordu. Şu an bu puanla sadece 2 yıllık bir üniye girebilir

• var tabi burslu bile girer :%30 veya :%50 falan bir şekilde bir bölüme girer

0|0
    0|0
  • paran çoksa bu ülkede barajıda geçemesen denizide geçemesen olur kardeşim olur :):)

0|0
    0|0
  • gidebilir;)

0|0
    0|0
  • baraj geçilmeyince olmuyor ne yazıkki.ama o dandik bölümlere giriliyor sanırım puan istemeyebilirler

0|0
    0|0
  • yurt dısı dusun bosna hırvatıstan cok arastırmıstım

0|0
    0|0
  • özellere de yetmez puanı zannımca.

iç mimarlık kadar gereksız bı meslek yok bnce bu arada :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• sanırım oluyo

0|0
    0|0
  • Madem o kadar iyi bir sene daha denesin neden iyi bir ünivde okuyabilecekken kendini özel nir üniversiteye kötü bir diplomaya mahkum etsin ki bu sefer psikolojik destek de alır öyle girer üniversiteye üstelik istediği kendi seçtiği bir bölüme

0|0
    0|0
Yükleniyor...