Hikayeyi ben olarakmi anlatmaliyim yoksa yukardan tanri bakis acisiylami ?

roman yazacagim. yasadigim bir olay. ama bunu ben yasadim olarakmi anlatsam yoksa tanri bakis acisiylami anlatsam bilemedim. bide ben olarak anlatirsam yasadigim bu olayi herkes sorar irdeler diye dusunuyorum eger basilirsa. bide konunun icinde yer alan eski sevgili " bak beni unutamamis roman bile yazdi " falan deyip bitaraflarini kendi kendine kaldirirmi acaba diye dusunuyorum . hepsini goz onunde bulundurarak bu romani ben olarakmi yazsam yoksa tanri bakis acisiylami?

Güncellemeler:
tanri bakis acisi dedigim ( ilahi bakis acisi ) romandaki karakterler yasiyormus gibi uazmak demek. ben yasadim olarak yazarsam gecmisten bugune olarak anlatacagim.

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• 1. tekil yazacaksan çok harika bir üsluba sahip olman lazım ki ilk eserin olduğunu farz edersek, öyle yaparak biraz risk alırsın. olayları işlerken biraz hayal gücünü kullanırsan eski sevgilin de üzerine alınmaz, birilerinin bir yerini kaldırmamış olursun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• üçüncü şahıs anlatım dilini kullan

Olayları dışardan izleyen birinin anlatımı gibi

çünkü her yazar

ilk eserinde ben dilini kullanır

bu başlangıçta cazip olmakla birlikte

sonradan sıkıcı oluyor

0|0
    0|0
  • tanrı bakış açısıyla mı . onun yerine kendi bakış açınla yazmayı dene daha etkili ve daha sürükleyici olur

0|0
    0|0
    • ya tanri bakis acisi demek olayi ben yasamisim gibi değilde romandaki karakterler yasiyormus gibi yazmak demek.

• o zman soyle anlat okuyan kenedeni o olayı yaşamış gibi algılasın daha etkleyici olur bence

• tanrı bakıs acısıyla anlat

0|0
    0|0
  • Bir yazarın kendi iradesi olmalı yazacağı romanda. Başkalarına sunmadan tamamen sana ait olmalı. Hele buraya, saçma sapan insanların olduğu yere yazıp cevabı önemsiyorsan senden yazar mazar olmaz kardeşim gayet net konuşuyorum.

0|0
    0|0
  • Tanrı bakış açısını biliyormusun ? her iki durumda da kendi bakış açın olurdu gibi :)

0|0
    0|0
    • yani en azindan tari bakis acisiyla yazarsam romandaki karakterler yasayacak olayi. ben yasamisim gibi anlatmamis olacagim.

Kızlar Ne Diyor 5

• ikisini de yap, bir bölümde ilahi bakış açısıyla herkesin duygularını aklından geçenleri gör yansıt bir bölümde de 1. şahıs olarak kendi açından yansıt olayları, değişiklik olur sıkıcı da olmaz ama ciddi anlamda edebiyatının kuvvetli olması gerek..

0|0
    0|0
  • ben olarak yazmak herzamn daha kolaydır.herkesin sorar irdeler die düşünme çnkü kendi ağzından roman yazn sen değilsin dediğim gibi ben olark yazmak daha kolaydır kendine güvenine göre karar ver

0|0
    0|0
  • Bence kendın yasadın sekılde yazarsan da cok ılgı ceker bole bıseye kalkısdıysan kımsenın ırdelıyıp ırdelememesıyle ugrasma bnce kndı uzerınden yaz da cok ılgı ceker

0|0
    0|0
  • İlahi bakış açısıyla yaz sevdiğim tüm romanların geneli öyle çünkü :))

0|0
    0|1
  • bir yazarın sınırı olamaz sen kendıne sınır koyuosun bence basma o kitabı alıp okumam cidden..

0|0
    0|0
    • ya ne zirlaviyosun? haha nedemek istedigimden haberi yok laf yetistiriyo. guncellemeyi okudunmu sen ? bos bos konusma. iyi geceler simdi.

Yükleniyor...