Kendinizi hangi mezhebe ait hissediyorsunuz?

Arkadaşlar herkesin ister istemez ailesinden ve soyundan gelen bir mezheb vardır muhakkak. Ama kimisi kabullenir kimisi kabullenmez kimimizin annesinin kimimizin babasının farklıdır gelenekleri görenekleri hepsine saygım sonsuz hatta ateistim diyenlerde olucak muhakkak aramızda onlarada saygım var ve sorgulamak yargılamak kimsenin haddi değil. Sizin kendinize yakın bulduğunuz mezheb var mı varsa nedir :)

Güncellemeler:
evet? :)

0|1
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Aleviyim ✌️ Ve alevi olmasamda alevi olurdum yinede

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hanefi ama yani genel olarak müslümanım işte çok uç noktada bir mezhep ayrılığım yoktur en kolayı da hanefi geliyor aynı zamanda cünki diğerlerinde biriyle el sıkışsan abdest bozuluyo hanefi de öyle değil ama

1|0
    0|0
    • hayır bende aleviyim el sıkışınca birşey olduğu yok :)

• Yaw zaten müslüman ların cok azı camiye gidiyo ama bencede aleviler de camiye gitsin Güzel manevi havayı hissetmelisinz tabi kişiyle allah arasında kalmış bişey, gercek bir müslüman insanları mezhebe göre ayırt etmemeli herkes için gecerli ama oluyo öyle şeler aslında alevilerle ilgili bişey duymuştum abdesti farklı alıyor muşsunz doğru mu 😀

• hayır öyle birşey yok alevilerde aralarında değişiyor kötüleride var iyileride

Erkekler Ne Diyor 14

• 94 mezhep var 4 hak mezhep deniyor.. Ancak Suidi köpekleri Vahabi mezhebinden.. Yani peygamberin Allahtan alıp yaydığı dinde şu anda iki İslam var.. Şiiler ve Sünniler.94 mezhep 152 tarikat ve sayısız cemaat.. Yani bir sakallı şeytan çıkıp İslamı kendi kafasına göre yorumlayıp içinden çıkılmaz hale getirmiş.. Hepsinin Allah belasını versin. Akılın ön gördüğü ahlak, merhamet , fazilet, vicdan ve Allah korkusu olmadan hangi sakallının kılı veya kulu olurlarsa olsunlar gidecekleri yer cehennemdir..

1|0
    0|0
  • 4 büyük mezhep olduğu söylenir. Şafii kökenliyim. Şafiilik biraz daha mantıklı geliyor. Ama namazı hanefi mezhebine göre kılıyorum (kıldığım zaman) Ama şafiiliğin kabul ettiği gibi kılıyorum. Onun harici abdestimi biyerim kanayınca da bir bayanla fiziki bir temasım olunca da yeniliyorum. Şimdi sen sorunca farkettim maliki ve hanbeli mezhebini neredeyse hiç araştırmadım neden bilmiyorum ama. Katolik protestan ortodoks, satanist, yahudi, anticrist, budizm, alevilik, yezidiler, masonlar, mecuzi ve şamanizm i araştırıp az çok bilgi edinen biri olarak bu iki inanışı araştırmamayı şu an çok garipsedim umarım en yakın zamanda araştıracağım.

0|0
    0|0
  • 4 m3zhebe inanirim ama hiçbir mezhebe tabi degilim

1|0
    0|0
  • Hanefiyim. Ama alevilerin sıcakkanlılık ve misafirperverliklerine hastayım. Bildiğim kadarıyla aleviliğin kabesi insandır. Bu felsefeye hayranım. Amma velakin hanefiliğin sosyal yaşantıda en doğrusu olduguna inandıgım için hanefi olmayı tercih ediyorum. Saygı duyarsanız sevinirim. Sevgiler canlar :)

1|0
    0|0
  • Aleviyim ama insanları meshep olarak ayırmam alevilik ilede öyle bir bagım yok Müslümanız işte meshep olayına karşıyım oda bir bölücülük insanları bölen hiç bir şeyi sevmem

1|0
    0|0
    • Bölücülük değil ki :) sadece dedelerimizin dedelerinden gelen inanışlar kültürler hepsine saygımız olduğu sürece bir problem yok bence :)

• Atatürk bu ülkeyi birleşdirmiş tek lider size ölmeyi emrediyorum dediginde bütün meshepler bir arada ölüyordu bu ülkeye bir daha hiç gelmiyecek bütün meshepleri bir arada tutacak bir lider daha bir Fatih Sultan Mehmet birde Atatürk sadece bu 2 dönemde memletimiz hiç bir zaman meshep ayrımına düşmedi

• benim için tarih 1881 de başladı öncesi beni pek alakadar etmiyor :) ama Atamı 1 kere bile görmek isterdim.. keşke onun zamanında yaşasak

• ailemde alevilik var

1|0
    0|0
    • bende aleviyim :)

• bende öyle :) teşekkür ederim yorumun için sevgiler

• rica ederim

• ehli sünnette 7 ehli şiada 4 mezhep iyidir fakat ben kendimi mezheple tanımlamam ben dinimle tanımlarım kendimi bu yüzden ben sadece müslümanım o kadar.

1|0
    0|0
  • hanefiyim ama direk 4 tür hepsi bir bütündür 12 direk vardır kubbe belidir.

1|0
    0|0
  • Sünni, Türk Aleviliği, Deizm ve Göktanrıcılık karışımı bir inancım var :-D

0|0
    0|0
  • hissetmiyorum :)

1|0
    0|0
  • Yüce Papa favorim.
    Gerisi ırgalamaz beni

0|0
    0|0
  • Verdiğin cevaplardan anladığım kadarı ile niyetin milletin mezhebi değil galiba? Mezhepleşmeyi boşver Kuranı Kerim ile yaşa hayatını tamam mı genç dostum?

0|0
    0|0
  • Aleviyim. inançlarıma bağliyim kim başka hangi mezhebe bağlı isede saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • valla kendi mezhebimi bile zor biliyorum düşün artık :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...