Kapat

Her kitabın kendine özgü bir ruhu olduğunu düşünüyor musunuz?

Ben her kitabın, içerisinde sakladığı, keşfedilmeyi bekleyen özellikleri olduğuna inanıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

1|1
24|22

En İyi Erkek Görüşü

• sanmam eğer sorularım var ise yazara kesinlikle sorarımm bunu çözemediğim yerler oda benim sorularım yanii ogün böyle söylediniz bugün böylemi düşünüyorsunuz diyee romanlarda da diğer kitaplarda da kendine özgü elbette bir ruh var ama roman haricindeki diğer kitaplarda genelde keşfedilmeyi bekleyen benim sorularım olur onunda cevapları olur

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öyledir mutlaka ama bu keşfedilmeyi bekleyen ruh okuyucudan okuyucuya degisiklik gösteriyor yani bir kitap her okuyanda ayni duyguyu uyandirmaz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Elbette öyle...
    Her sayfaya her satıra işlenmiş ve özenle serpiştirilmiş parçacıklar vardır. Çoğunluğu yazara aittir ve geri kalanı da hayatın kendisine...

1|0
    0|0
  • Evet kesinlikle var :)

1|0
    0|0
  • kitabı alır okursun ve bir kenara koyup ona bakarsın içinde ne olduğunu unutursun ne önemi var ki alacağın bir şey varsa almışındır ne olduğuyla ilgilenmenin bir önemi yok belki sadece bir grup kağıdın üzerindneki saçma karalamaları okudun ama bakması keyif veriyor :D

1|0
    0|0
  • her kitap için değil sadece bir ustanın fırınından çıkan kitap için söylenebilir ustanın tanınmış olması şart değil

1|0
    0|0
  • Olmasaydı katarmıydı insana bir şeyler...

1|0
    0|0
  • Soyut varlıklara inanmadığım için bir ruhu olup olmadığı konusunda yorum yapamayacağım fakat her kitabın bir insanın iç dünyasının yansıttığı için kendimi o insanın beyninde hissettiğim olmuştur... :D

1|0
    0|0
  • Sana katılıyorum. ben kitabı okurken yazar acaba nerde nasıl yazmış diye dusnurm. mesela su kısım tuvalette yazılmış su kısmı yazarken karnı açıkmış su kısmı yazarken daha yeni sevişmiş gibi oyunlar oynarım kendi kendi lme

1|0
    0|0
  • Tabiki fakat mantıklı geldiği zamanlarda aklımda takılı sorunlarımı bir kenarda tutup onu kendimle özdeşleştirir çoğu zaman sorunlarıma çözüm bulabilmemi sağlıyor.

1|0
    0|0
  • Düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Yararsız romantikliğe gerek yok. Her kitap değil ama ilhamla yazılmış her kitapta evet ruh vardır.

0|0
    0|0
  • bilmem, kitap okumam.

0|0
    0|0
  • Her kitap diyemem ama tekrar tekrar okuyabileceğim, bir derinliği olan eserleri severim ben de

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Bencede

0|0
    0|0
  • evtt

0|0
    0|0
  • kendine özgü ruhu değilde kendine özgü başka bir dünyayı yaşattığı doğrudur

0|0
    0|0
  • bende kitapların konuştuklarına inanıyorum gerçekten
    resmen öğretmen gibiler

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Öyle

0|0
    0|0
  • Kesinlikle evet

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 23

• Kitaplar bazen senin anlatamadıklarını en iyi anlatan şeydir
    Zaten o yüzden değil midir şiir'leri başkalarına göndermemiz veya bir şiir sözde kendimizden geçmemiz

1|0
    0|0
  • Dusunuyoruz oyleyse variz

1|0
    0|0
  • Evt düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Tabikide bu ruhu yazar verir zaten kitaba doğrudan.

0|0
    0|0
  • Kitapların içine girerim ruhen bazıları

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle. Kitap okumaya aşık bir kızım ve asla kopamam hepsi benim için ayrı. Hepsi farklı şeyler bazen yeni duygular bile hissettiriyor.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Tabi ki. Onlarında ruhları var. Yoksa bir insan bir kitaba neden bağlansın ki? Bence her kitabın bir dili var ve anlayan insanlar o kitapları okuyo türkçe ingilizce gibi değil. Akıcılık mevzusu varya o işte. Sorunun cevabını verirken abarttım sanırım :D

0|0
    0|0
  • Hiç böyle düşünmemiştim ama ben yeni çıkmış kitaplar okumuyorum ikinci el favorim dokunarak seçiyorum bişey hissetmezisem almıyorum

0|0
    0|0
  • Evet, o ruhu kitaba yazar katmıştır

0|0
    0|0
  • Öyle kesinlikle

0|0
    0|0
  • Evet 😊

0|0
    0|0
  • Kısmen.. Ruhsuz kitaplar da okudum. Kitap öylece duruyor, senin ruhunda bir yere temas ediyor ya da edemiyor.

0|0
    0|0
  • Hqyirr

0|0
    0|0
  • Her kitabın değil.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum, her kitap ayrı bir ruha sahiptir bambaşka yaşamları yaşatır

0|0
    0|0
  • Kesinlikle evet

0|0
    0|0
  • Bence var.

0|0
    0|0
  • Kul yapımı 'şeyler'in ruhu olmaz.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam