Server Tanilli'yi kaybettik. Onu ve eserlerini kimler tanıyor?

Devrim, elbette halk kitlelerinin eseri. Ama yığınların önüne düşüp, yol gösterenler var; Aydınlar, örgütleyiciler, liderler. Onlarsız hareket başarıya ulaşamaz.

Diyor Server Tanilli Fransız Devrimi'nden Portreler'inde. Kimler tanıyor kendisini ve eserlerini?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• "Güle güle Server ağabey. Işığın hep bizimle olacak. Katiller seni yıldıramadıkları gibi bizi de yıldıramayacaklar” bu sözler Server Tanilli son yolculuğa uğurlanırken şair Ataol Behramoğlu'nun sözleriydi..sanırım bu sözler "onu" tanımamıza ve anlamamıza yeterdir.

*gerçek bir aydındı.duruşuyla,yaptıklarıyla ve cüretkarlığıyla...tabi ülkemizde artık rutinleşmiş bir durum olarak öldükten sonra tanınmış-anlaşılmıştır.Bir dipnotla bitireyim..

DGM hâkimi sordu, “Savcılığın hazırladığı iddianameye göre öğrencilere tutturduğunuz ders notlarında komünizm propagandası yapmışsınız. Bu iddiaya ne diyorsunuz Sayın Tanilli?”

Vakur bir şekilde ayağa kalkan Server Tanilli’den tokat gibi yanıt Attilâ İlhan dizeleriyle geldi: “O sözler ki kalbimizin üstünde/ dolu bir tabanca gibi/ ölüp ölesiye taşırız/ o sözler ki bir kere çıkmıştır ağzımızdan/ uğrunda asılırız.”

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben bi arkadaşım vasıtasıyla duymuştum isimini ve araştırdım ülkenden sevdiklerinden olman gereken yerden uzak kalmak yıllarca çok kötü bi hikaye

1|0
    0|0
  • Üniversite yıllarımda "Nasıl Bir Eğitim İstiyoruz ? " ve " Nasıl bir Eğitim istiyoruz' u okumuştum da... Müthişti. O delikanlı aklımla nasılda kendimi iyi hissetmiştim böylesine bir çalışmayı okudum diye..

1|0
    0|0
  • çok değerli yazardı...bende okudum pek çok eserini...Allah rahmet eylesin

1|0
    0|0
  • tanımıyorum...geçen gün tv veya gazatede filan okudum...

Allah rahmet etsin...

0|0
    1|0
  • o kim yeniliyo mu içiliyo mu yoksa bilgisayarla ilgili bi server mı ? :D

0|0
    1|0
  • Bir gün herkes ölümü tadacak. Allah rahmet eylesin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah rahmet eylesin...Hiç eserini okumadım..Fakat ismini çok duydum..

0|0
    0|0
Yükleniyor...