Beyin fırtınası şeysi yapalım :) ?

Arkadaşlar Sherlock Holmes izliyordum. Şu söz geçiyor, "İmkansız olanı elediğinde, olasılıksız da olsa elinde kalan gerçek olmalıdır." Bunun üzerine şunu merak ediyorum. Olasılıksız ile imkansızın ortak yönleri ve farklılıkları nelerdir... Ben tam bir ayrımda bulunamadım.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçekçi olmanın yararından bahsetmiş sözde. İmkansızı ele elinde kalana sahip çık elinde bir şey kalmasa bile. bir şey kalıp kalmama olasılığına sahip çık. ama imkansızda boğulma...

0|0
    0|0
    • Yorumunuz çok iyi. Teşekkür ederim.

• mütevazı olmak isterdim ama biliyorum :) ben de teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 7

• imkan-sız eldeki imkanlarla sorunu çözme ihtimalin olmaması olayıdır. İmkanların değiştiği anda denklem çözülür.
    olasılık-sız bir kutu da sarı mavi yeşil ve kırmızı olmak üzere 4 bilye varsa senin bu kutudan sarı renkli bilyeyi çekme olasılığın 1/4tür. ama bu kutudan siyah renkli bilye çekme olasılığın yoktur. o yüzden imkansız bana olasılıksız dan hep daha cazip gelmiştir.

1|0
    0|0
  • İmkansız hem pratikte hem teorikte yanlış, olasılıksız ise teorik olarak doğru ama pratik olarak doğru değil. Teori aynaya baktığında gördüğün görüntündür, pratik ise sensindir

1|0
    0|0
  • olasısızlık; az da olsa bir ihtimalin olma durumu yani henüz çözülememiş belirsizlik, sis perdesi, üstüne gidilmesi gereken durum hal. fekat imkansız adı üstünde İMKANSIZ.

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey imkansız değildir..
    Ama belirli şeyler olasılık dışıdır ya da olasılıksızdır.

1|0
    0|0
    • Örneklendirerek açıklayabilir misin... Beynim yanacak gibi hissediyorum. :)

• Hııımmm anladıım... Teşekkür ederim..

• imkansız imkanlar dahilinde olandır mesela sizin için imkansız olan birşey bir başkası için olanakdır bu insanlar için de sadce geçerli değil mesela hiç bir araç kullanmadan uçabilmek sizin için imkansız sada kuşlar için hatta bazı sürüngenler için imkansız değildir . olasılıksız ise matematiksel olarak olanağı bulunmayan herhangi bir sayısal değerde imkanı olmayan şydir örnek olarak bir canlının veya nesnenin bir yere ışınlanma olasılığı %.0( ∞) gibi birşey.

0|0
    0|0
    • Bir başka yorum da bahsedilen ise şu: "İmkansız hem pratikte hem teorikte yanlış, olasılıksız ise teorik olarak doğru ama pratik olarak doğru değil. Teori aynaya baktığında gördüğün görüntündür, pratik ise sensindir" Yani tersi. Bu konuda ne düşüyorsun?

• duruma göre iki açıklamayı da makul görüyorum. sadece nasıl bir antitez geliştireceksin diye merak etmiştim. :)

• ben düşünerek söylerim bunlar ezber değil hangisinin mantıklı olduğunu ben söylersem yanlış olur buna siz karar vermelisiniz

• başta olasılıksız gibi gibi gözüksedir o olasılksız olsa duramazsssın

0|0
    0|0
  • İmkansız kişinin kendi bakış açısıyla, olayı ele alış biçimiyle varılan bir durum. Olasılıksız ise daha somut bir durum. Bence aradaki fark bu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Olasılıksız elindeki olanaklar ile yapamayacağın şeydir. Mesele sütle makarna yapamazsın. İmkansız ise olması olanaksız olandır. Ölümden dönmek gibi.

1|0
    0|0
    • Hımm anladım... Güzel açıklamaydı. Teşekkür ederim. :)

Yükleniyor...