"Dünya mavidir tıpkı portakallar gibi" bu cümleden ne anladınız? yazar burda hangi ruh halinde? Ne anlatmak istiyor?

Dünya mavidir tıpkı portakallar gibi bu cümleden ne anladınız?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Yazar benim kafadanmış

0|0
    0|0
    • Deniz gibi gökyüzü gibi güzel mutlu bir sonsuzluğu simgeleyen mavinin neden portakala benzetildiğini anlamadım doğrusu? Sen nasıl bir kafadasın ki yazarla ortak olarak?

• :) Ben teşekkür ederim

• :) ;)

En İyi Erkek Görüşü

• bence , dunyayi portakala benzetmesinin sebebi , insanlarin her zaman kendi bakis acilarinin dogru olarak kabul edilmesini istemeleri olabilir , empati yoksunlugudur belkide , burda yazar dunyayi kendi bakis acisindan turuncu olarak gormekte ve diger herkeside buna ikna etmeye calismakta olabilir , ya da kisaca renk korudur.

0|0
    0|0
    • Çok güzel anlatmışsın helal :) Bunun için şiirin tamamını okunması gerekecek :) Aşka da ucu dokunuyor şiirin

• Yaşanmışlıklar olgunlaştırır insanı, o olgunlaşma sırasında kendine ne katarsan o kadar iyi.. Tek bir amaç değil bir çok amaç edinmek lazım. Bu konuda bayağı iyisin. Uzun muhabbetler iyidir ya sadece yazarsın, aklına gelen ne olursa, anlık olur herşey.. Tebrik ederim

• Tesekkur ederim butun ictenligim ile.

Kızlar Ne Diyor 4

• Göründüğü gibi olmadığını söylüyor olabilir

0|0
    0|0
    • Aynen ben de öyle düşündüm en yakın bana da bu geldi :) Basit bir düşünce ama böyle herhalde..

• Evet bunu nasıl algiladigina da bağlı çok geniş bir cümle bu herkes için farklı bir anlam ifade edebilir :)

• Aynen öyle @odunyontucu :)

• hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını anlatıyor.

0|0
    0|0
    • Değil mi? Biraz da Aşk ile vurdurmuş cümleleri şiirde

• Dünya da mavi değil aslında portakalların olmadığı gibi diyor

0|0
    0|0
    • Çok farklı bir bakış açısı daha :) Böyle güzel fikirleri hep sen buluyor gibisin :)

• Ben kimim diye cevap veren biri olarak tanıyorum seni :) Fazlası yok ne yazık ki :)

• Kendine özel bir hatırası olabilir bende böyle sözler kullanıyorum bazen.

0|0
    0|0
    • senin hatıran nedir mesela paylaşılacak bir şeyse söylersen sevinirim :)
      Yoksa bir anlamı yok mu ki sadece hatıradan mı oluşuyor?

• Yani inşallah. Bir gün oluruz.

• inşallah :) ;)

Erkekler Ne Diyor 2

• Portakal aslında mavidir

www.bbc.co.uk/.../...ff9cb2345b5f7a636270f8fc4.jpg

Şaka şaka :D

Muhtemelen yazar şekil itibariyle benzetme yapmıştır :)

0|0
    0|0
    • :D :D Yazar benzetecek bir şey bulamamış portakala mavi demiş :) Saçma şarkılar yapıp dinleyeni çok olan gibi bir şey bu da herhalde

• Belki de :D

• portakallar mavi değiş ki saçma bir cümle bence

0|0
    0|0
    • Yazar yazmış hangi ruh halindeydi acaba? Günümüze kadar gelmiş okuyoruz hala bir yerlerde karşımıza çıkıyor

Yükleniyor...