Ali Ağaoğlu Sinan Çetin'i nereye götürüyor?

Ali Ağaoğlu Sinan Çetin'i nereye götürüyor? Süper genel kültür sorusu :)

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bomba soru valla helal sana :D

Gözlerini bağlamış iki adamın arasına almış, erol taş gibi sırıta sırıta gidiyorlar,

Kanımca belgrat ormanlarında kuytu bir yer arıyorlar kendilerine :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sinan'ın gözleri kapalı, otomobili ali kullanıyor: "ali nereye götürüyorsun beni" diyor sinan. "meraklanma" diyor ali, "göreceksin" diye de ekliyor sırıtarak.

Ali ağzının tadını biliyor :D

0|1
    0|0
  • Brazzersa, hatun kaldırmaya götürüyor olabilir.

0|0
    0|1
  • heheeh güzelmş

0|0
    0|0
  • ali kendine kanki bulmuş hee:):) neyse benden uzak bir yere gitsinlerde nereye giderlerse gitsinler

0|0
    0|0
  • onlar ancak mangala giderler :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sinan, yolunu bulmuş zaten. Refakatçi istemez :)

'Bay E', Orhan Pamuk'un 'Yeni Hayat'ı ile birlikte 1994'ün iki "bomba"sıydı. Bardaklardaki fırtına 85 desibeldi.

Berikinin, 90'lardan bugüne Ayn Rand ile girdiği flörtü hayranlıkla izliyoruz. (ki, Sinan'ın bu aşkı yıldırım aşkı değildir, ön sevişme vardır. Bknz. 'Prenses' - 1986 ve Nevres-Selim diyalogları)
    Bay E, biti kanlandığında altına gıcır Mercedes çeken bir hacıağa kitschliği ve görgüsüzlüğü barındırıyor. Türk Sineması'nın fiyaskosu ve ucuzluk ateşleyicisidir bu film. Meramım, post-modernizm geyiği yapmak değil. Nabokov'un 'Ada ve Arzu'sunu, Infante'nin 'Kapanda Üç Kaplan'ını yine zevkle okurum. Ancak şunu da belirtmeli ki... İçeriğin berraklığı biçimsel oyunlara kurban gittiğinde, bunun bir adım ötesi, biçimde hiçbir üst düzenin boyunduruğuna girmeyen ama her türden bakışa da açık (imge, simge) eklektik bir üsluptur. Sırasında gayet güzel de kullanılabilir. Ancak Sinan Bey kotaramamış. Ortaya, tatsız aşure kıvamında -hafif de Kafkaesk- iğrenç bir popüler kültür iteklemesi çıkmış. Yamalı bohça. Aşureye cast da dahil tabii: Scognamillo'dan Mustafa Sandal'a, Ahmet Kaya'dan Yoncimik'e, ünlüler geçidi. Güya medyayı eleştiren filmin kendisi medyatik olmaktan kurtulamıyor.

Kanal D'nin kadrolu geceyarısı filmidir Bay E. Yıllar sonra, bu kez anlamamaya ilaveten tiksindim. Oliver Stone vari yol planları ve Elm Sokağı'ndan fırlamış otobüsün içindeki kült (!) sahne, aklıma Yeni Hayat'ı getirdi. Kar romanındaki Kars'ta anlatılan dünyanın (bir bölümde pilavlı toplantılar yapan İslamcılar, RP, Kemalizm, Kürt hareketi) öncelleyicisiydi Yeni Hayat. Alain-Robbe Grillet filmleri gibi girer; sonrasında -üstü kapalı da olsa- güncel meselelere evrilir. Kitabın 2. yarısındaki bayi toplantılarını hatırlıyorum da. Güncele paralel yeniden okumalı. Ne de olsa Kara Kitap'ın hatırı var, 'Suları çekilen Boğaz'ın. Sessiz Ev'in Selahattin Darvinoğlu'sunun. Hiçbiri değilse bile Kavur'un aşmış Gizli Yüz'ünün.

1|0
    0|0
    • Cihangir aşığı beyefendiyi, geçen gün Can Yayınları'na inerken gördüm de. Malum, Masumiyet Müzesi de oralarda. Öyle bir anayım, kaynaştırayım dedim.
      Hepi topu 1 topik açılmış KS'de, google sağolsun.

• Bu adam gösterişe aşırı meraklı. Sanırım ezikliğini çekmiş bazı şeylerin zamanında.

Bir röportajında kadın ona soru soruyor. Bu "sen onu bunu bırak yeni aldığım arabayı gördün mü" diyor. Kaça aldın sorusuna "söylemeyeyim ayıp olur " deyip daha sonra 1milyon 250 bin euro olduğunu söylüyor.

0|2
    0|0
  • Hiç bir yere götürmüyor.Onlar zaten götürmüşler birbirlerini. Grup yapıcaklarmış.

0|1
    0|0
  • gittikleri yerden dönmesinler inşallah

0|1
    0|0
  • Ormana götürüyor. "Grup İndirimi" adlı film çekeceklermiş.

0|1
    0|0
  • hadı derlerya senın topum inşaata kaçtımı diye ;))

0|0
    0|0
  • yav arkadaş iltifat etirme sabah sabah :)

0|0
    0|0
  • Benim aklıma birşey gelıyor ama :D Yok yok yenı restoran vardır rakı balıklı :D oraya gıdıyorlardır :D

0|0
    0|0
  • Sinan Çetin'in topu inşaata kaçmış hocam.

0|0
    0|0
  • Gittikleri yerde kalsınlar lütfen.

0|0
    0|0
Yükleniyor...