Toplumsal cinsiyet önyargıları anketi

AB'de toplumsal cinsiyet onyargilarin ortadan kaldırılması ile ilgili anket yapiyor bu konuyla ilgili ne dusunuyorsunuz?

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşamlarımız boyunca her birimiz kadın veya erkek olarak belli bir cinsiyete toplumsallaşırız. Kadınlık ve erkeklik doğumla belirlenirken, zamanla bizler toplumsallaştığımız cinsiyet kalıp yargılarına tutunmuş oluruz. Birçoğumuz için artık sorgulanamayan ve alışa geldiğimiz davranış ve rollerimizin cinsiyetimizin getirdiği ve bizlerin artık bir biçimde değiştirmemizin olanaksız olduğunu düşündüğümüz kurallar içinde yaşarız.

Benim içinde durum çok farklı değilken, toplumsal cinsiyet kavramıyla tanışmış olmam, alışmış olduğum toplumsal kuralları sorgulamamı sağladı.

Bir erkek olarak; kendimi, çevremi ve toplumu sorgulamaya başladım ve temelde yapılması gerekenin, kaderlerimizi değiştirmeye çalışmak olduğuna inanıyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İnsanlara bundan dolayı önyargılı yaklaşmak mantıksız. Sonuçta bu bir seçim değil, hastalık değil. Genlerle alakalı bir durum. Sadece eşcinsellere değil transseksüellere, homoseksüellere, ateistlere, komünistlere, anarşistlere ve sosyalistlere karşı bizim ülkemizde neden bu kadar önyargı var anlamış değilim.

İnsanlar nedense kendinden olmayanları sevmiyorlar. Ne yazık ki bu sevgisizlik nefrete dönüşünce günümüzdeki olaylar ortaya çıkıyor.

Her zaman zayıfın yanındayız. İslamcıların çok olduğu yerde ateist, heteroseksüellerin olduğu yerde homoseksüel, kapitalistlerin olduğu yerde komünistiz.

0|1
    2|0
    • arkadaslar sorum yanlis anlasildi sanirim.Konu transseksuellere onyargida bulunmayla ilgili degil(oyle bir onyargi olsa da) konu heteroseksueller:D ve heteroseksueller ve onlara gosterilen on yargi(bildiginiz gibi heteroseksueller de ikiye ayriliyor erkek ve kadinlar olmak uzere:D)

• link acilmadi

• helal panpa

• kalksa iyi olur ama çok zamanı alıcaktır cahil toplumlar çok ac insanlar ac onlar doyacak okuyacak ondan sonra kütür gelişip herkesin eşit olduğuna inanacak

0|0
    0|0
  • Bir ilerleme kaydedilmiş ki bu anketi yapıyorlar. Homofobi ve transfobi, eşcinsel evlilik vs. artık insanların ön yargısına daha az maruz kalıyor. Gelgelelim Türkiye'de.. durum vahim. Eşcinselliği geçtik; kadının durumu vahim.

0|1
    0|0
  • biraz daha açar mısın konuyu

0|0
    0|0
  • yapsınlar, bişey düşünemedim şu anda:D

0|0
    0|0
  • Anca Avrupa da başarılı olur diyorum.

0|0
    0|0
  • insan sömürüsünün anavatanı olan bir ülkenin özgürlük özgürlük diye bağırması hiç inandırıcı gelmiyor bana

0|0
    0|1
  • Avrupa da cinsiyeti cinsel tercihi normal olmayan insan sayısı gün geçtikçe artıyor ankete çoğunluğu katılır ve onlara göre olumlu sonuç çıkar..

0|0
    2|1
    • soruda cinsel yönelimle alakalı birşey yok ne diye oradan girip sokuşturma gereği duydun ki şimdi?

• Hayir panpa, artmiyor aslinda. Bu Insanlar hep vardi , öyle insanlar Türkiyedede var.

Ama avrupa türkiye gibi degil orasi öne dogru adim atiyor.

orda insanlar gitdikce hosgörüsüyorlar ve senin dedigin insanlar cesaret buluyorlar kendilerini topluma göstermeye.

Saygilar

• haklı adamlar

0|0
    0|0
  • serbest olmalı yasak tutulmamalı toplumda bu tip konuşmalar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...