Neden önce limit anlatılır ki?

limitte matematikçiler dahi soruların yarıya yakınını türevden yapıyor.ama gel gelelim ki önce limit anlatılıyor.önce türev anlatılsa daha iyi olmazmıydı?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• turev anlik degisim hizidir ve taniminda limit kullanilir.

1|1
    0|2
    • ama tanımı işimize yaramıyor işlevi öncelikli

• :d peki. Edebiyatta oyle bir basarin varsa bunu harcama gelistirmeye bak matematigi de yolunu bulunca s**tiret. Kolay gelsin. :)

• şimdi matematik lazım bana.4 yıl sayısal okuyunca sadece yetenek kalıyo edebiyata dair.ama 30 lu yaşlara geldiğimde kitap yazıcam deneme kitabı.hayallerimden biri de bu kitap :) ama hayalde bırakmıcam:) eyw. bro sağolasın. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• olmaz demek ki.

0|0
    0|0
  • Önce limiti gösterip sonra türev sonrada limitte türev almayı,L'Hopital görmüyor musunuz?

0|0
    0|0
    • a benim saf kızım. görüyorum bende neden diyorum işte.önce limit. sonra türev sonra tekrar türevden limitin kolay yolu lhospital gösteriliyor. önce türev görsek herşey kolaylaşcak.

• uyuyomusun.sss

• :D iyi geceler :D

Erkekler Ne Diyor 3

• Matematiğin saçmalığı bunlar.

1|1
    2|1
  • Öyle düşünücek olursan matematikde çok soru işareti kalıyor benimde beynimde ama öyledir diyorum yani bir bildikleri vardır herlade öyle düşünürüm

0|0
    0|0
    • yok aga bir bildikleri yok.

• yani mesela hep x bulmaya çalışırız neden a değilde x düşündünmü hiç bu en basidinden tabi

• düşünmedim; x i her yerde kullanmayız ama a yı b yi daha cok kullanırız. matematiğe özgü olsun ve çözümde karışıklık olmasın diye olabilir bence. ki zaten x yerine başka bir harf verrsem işlem karışıyor.

• Lise 4 & Dershane ve tekrar Dershane'de görmeme rağmen hiç dikkatimi çekmemişti :)

0|0
    0|0
    • bende 2 sene 3 kere aynı konuyu görünce baktım küfürle olmuyo çocukluğuna ineyim dedim

Yükleniyor...