Şerif Hüseyin Hakkında Ne #Düşünüyorsunuz?

Şerif Hüseyin Hakkında Ne #Düşünüyorsunuz?

Osmanlı Unsurlarına Saldırı Düzenleyen Satılmış Arap Köpekleri..

Mekke Emiri Şerif Hüseyin (Solda) ve Thomas Edward Lawrance

1915 Yılında Mekke'de Bulunan Mekke Emiri Şerif Hüseyin'in Doymak Bilmeyen Menfaat Hırsını Vaatler ve İngiliz Altınları İle Tatmin Eden İngiliz Thomas Edward Lawrance Hain Emiri Vaat Ettiği Büyük Arabistan Krallığı İle Büyüledi.

Osmanlı Devleti (Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye)'ne Başkaldıran Hain ve Aciz Araplardan Bazıları..

Hain Arapların Osmanlı Devleti (Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye)'ne Başkaldırmaları 1915 Yılında Mekke Emiri Şerif Hüseyin'in Doymak Bilmeyen Menfaat Hırsını İngiliz Altınları ve Büyük Arabistan Krallığı İle Körükleyen Thomas Edward Lawrance Adlı İngiliz Casusu Sayesinde Meydana Gerçekleşmiştir.

Thomas Edward Lawrance Kimdir?

Osmanlı Devleti (Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye)'ne Karşı Arap Ayaklanması ve Lawrance'in Rolü

Ayaklanma Ya da Başkaldırma Neticesinde; 1919 Yılının Sonlarında Türk Birliklerinin Dönmelerini Müteakip Arap Krallığı ve Halifelik İddiasında Bulunmuş, Bu Durum Necit Emiri İbni-Suud ve Bazı Müslüman Kabileler Tarafından İyi Karşılanmamış ve İki Arap Lider Arasında Geçen Kısa Süreli Çarpışmalar Neticesinde Mekke Ekim/1924'te İbni-Suud Tarafından Ele Geçirilmiş, İngilizler de Şerif Hüseyin'i Değil, İbni-Suud'u Tutup Destek Vermişlerdir.

#Netice: Osmanlı Devleti (Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye)'ne Yani TÜRKLERE Karşı Kurdukları İhanet Tuzağına Kendileri Düşen Şerif Hüseyin ve Oğulları Geride Sahip Oldukları Her Şeyi Bırakarak Kaçmışlardır.

#Referans: Fotoğraflar - Dw

#SerKan1923

@siray

@Bakırköylüm @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @RdvnSbs @TheKerim54

Güncellemeler:
Hainler..

1|1
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Hainler her zaman vardır ve var olmaya devam edeceklerdir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Altın ve para ile kendi ülkelerini de satar bunlar. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersinde bu herif yer alıyordu hatırladığım kadarıyla.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Araptır ne yapsa yeridir 😂 ingiliz yalaması araplar her dönem böyle kafir derler ama totoslarini yalarlar hain araplar ateşi bol olsun.

0|1
    0|0
  • Atatürk'ün doğuya gönderilmiş ikinci Lawrence olabileceğine dair söylemler doğru olabilir mi? (Konu ile alakası yok ama Lawrence denince aklıma geldi).
    Söz konusu şahsa gelince... (yani Hüseyin bin Ali) İstanbul doğumlu olması beni biraz şaşırttı.
    Kendini Hicaz kralı ilan edip arap isyanını başlatmış... ne düşünebilirim ki... bir yerlerine kına yakmıştır herhal. Allah saptırmasın ne diyelim.

0|0
    0|0
    • Başbuğ ATATÜRK'ten Nefret Ediyorsun Herhalde?

• İnanın ben de çok şaşırdım ve bu durumdan istifade etmek istedim. 😄😄

• Enteresan..

Erkekler Ne Diyor 3

• şerif hüseyinin şhasından yola çıkarak bütün bir arap milletini kötülemeye hakkımız olmadığını düşünğyorum.

1|1
    0|0
  • Her dönemde hainler olmuştur şimdide var bu devleti ardından bıçaklayanlar şerefsiz iyi çocuklar

0|1
    0|0
  • İyi bir adam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...