Hasan Karacadağ'ın filmleri sizede komik gelmiyormu?

Yani korku olcak diye iyice saçma komik bişey olmuş sanki. Bana öyle geliyor.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır, sinema kültürü olan insana komik gelmez. O senin sorunun. Sizin gibiler gerçekten sıktı artık. Eleştirininde bir adabı vardır. Eleştiri yapmaktan acizsiniz. Hasan Karacadağ sizin gibileri takmamakla çok iyi yapıyormuş. İzlemek zorunda değilsiniz, ama saygı göstereceksiniz. Son filmi MAGİ' de tüm klişeleri yıktı, ezber bozdu, ve Türk kültürünü tüm dünyaya tanıttı. Yabancı formlarda yapımlarımızla ilgili olumlu yorumlar göze çarparken, ülkemizde "komedi bunlar, hep cin filmi, türkler bu işi yapmasın" gibi önyargıdan oluşan sistemden başka bir halt yok. Bu kafayla bir yere varamazsınız. Film izlemeyi beceremeyen bir toplumun, sinemasının neden gelişmediğini tartışmak bana her geçen gün daha da anlamsız geliyor. Hasan Karacadağ' ında bu işe başlarken dediği gibi, gölge etmeyin başka ihsan istemez. Hollywood yakında korku sinemamızı taklit edecek" diyen bir yönetmeni eleştirememek daha ne kadar sürecek?

0|0
    0|0
    • benim gibiler sıktı diosunda eleştiri olmasınmı. bana komik geliyo.

• tek beğendiğim yerli korku filmi musallat onuda Alper Mestçi yönetmiş :):)

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir anımı anlatmak isterim. Şişli camisinin az ilerisinde movieplex sinemaları vardı. Dabbe yi izlemek için 2 arkadaş gittik. Koskoca sinema salonunda biz hariç 2 li bir arkadaş grubu daha vardı
    Film başladı bunlar şen şakrak makara hahaha kikiri komedi filmine gelmişiz felan neyse film konuya girmeye başladı film arası olduğunda orta sıralarda biri en sağda diğeri en solda oturan çocukları yanak yanağa görmüştüm. Ondan sonra yine 3 5 arkadaşımı bu şekilde söylerken birden filmden korkmuş şekilde gördüm. O yüzden böyle diyenlere inanmıyorum :) Güzel bence 3 harfli her film güzeldir. Dünya korku sinemasında 3 harflilerin yeri zombilerin 1000 de 1 i değil belki ondan güzel geliyordur bizi zombiyle korkutmaya çalıştılar hep onlar komik oluyor.

0|0
    0|0
  • Hayır gelmiyor

0|0
    0|0
  • beğenmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...